Máme za sebou náročný volejbalový týden a v něm odehrány čtyři zápasy.

čt Olymp - Ostrava 3:0

so Olomouc - Olymp 1:3

ne Olymp - Sokol F.M.  0:3

st Slavia H.K. - OLYMP 0:3

Navenek bilance 2:2 vypadá příznivě, ale dvě po sobě jdoucí porážky a především ta na domácí půdě proti "Sokolkám" nám nesmírně vadí a má i vliv na pozici a umístění v nejvyšší domácí soutěži.

Slova aktérů po zápase s Olomoucí.

Veronika Tinklová (kapitánka VK UP Olomouc): „Byl to boj o každý balon. Věděly jsme, že soupeřky budou dobré v obraně, ale naštěstí jsme si ve všech setech až na druhý dokázaly vytvořit náskok a navíc jsme k tomu přidaly kvalitu i v útoku. To rozhodlo.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc): „Jsem moc rád za tři body, protože jsme čekali těžký zápas. Olymp před námi porazil Prometey i Ostravu a byl v laufu. O to víc mě těší, že jsme potvrdili předchozí domácí výhru proti Frýdku-Místku. Musím říct, že holky až na výpadek a nekoncentrovanost ve druhém setu celý zápas dobře odpřihrávaly a výborně si vedly obě nahrávačky, které se skvěle doplnily.“

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Gratuluji Olomouci k vítězství. Dnešní zápas jsme nezvládly, jak jsme si představovaly. Mimo jiné i proto, že nás soupeř zatlačil servisem, s čímž jsme si nedokázaly poradit. Ve třech setech nám domácí vždy utekli o dva až tři body a my už jsme to nedokázaly dotáhnout.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Blahopřeji olomouckým hráčkám, které byly lepší. Když to srovnám, tak prakticky na všech pozicích měli domácí vyšší kvalitu. Ve vítězných setech si soupeřky vždy vytvořily náskok, který kontrolovaly až do závěru setů. Vždy v jednom či dvou postavení ztratíme slibné vedení nebo naopak soupeř dokáže odskočit o 5 a více bodů.

Průběh třetího a čtvrtého setu stručně a jasně popisuje komentátor Olomouce

V třetím dějství se naopak nejprve předvedla na podání domácí Herdová (2:3, 7:3), Olymp se sice nevzdal (11:6, 11:10), jenže nadále tahal za kratší konec a prohrál 17:25.

A podobně vyhlíželo i čtvrté dějství (12:8, 12:10, 16:10). Hanačky měly nadále navrch, v závěru sice promarnily tři mečboly, ale přesto po pohodlné výhře 25:19 zvítězily 3:1.