ČP U20 - 3. turnaj

Čtvrté pokračování Českého poháru U20 přivítal Prostějov v posledním březnovém víkendu.

Sobota 6:15 a naskakujeme do aut směr Prostějov. Cesta rychle ubíhá, a tak jsme na místě v 8:35. První den strávíme ve sportcentru DDM. V 10 hodin nastupujeme proti domácím. První set je náš výkon velmi špatný, ve druhém mírné zlepšení - soupeř vyhrává 2:0. Následuje přesun na jídlo, ubytování a po chvíli oddechu zase směr hala. Čeká nás Brandýs. Ještě horší výkon než v prvním setu úvodního utkání a připisujeme druhou prohru, tentokrát 1:2.

Po dvou nepovedených zápasech nastupujeme proti Ústí nad Labem. Předvádíme zlepšený výkon, soupeř nám pomáhá velkým množstvím nevynucených chyb a připisujeme první vítězství. Následuje rychlý přesun do Brna a podpora naším ženám ve ČF proti Šelmám (bohužel naše přítomnost vítězství nepřinesla - prohra 1:3). Po návratu do Prostějova ještě večeře, nákup snídaně na druhý den a drobná oslava oslavenkyně Máji.

V neděli nás čeká brzký začátek, v 9 hodin startujeme v hale NSC proti Havlíčkovu Brodu. Výkon dobrý a vítězství 2:0. Následuje přesun do Letní haly, která je nedaleko od NSC - jak je vidět na obrázku - cestu nám zpříjemňovalo příjemné slunečné počasí. Po přesunu nastupujeme na Jičín. Dobré rozpoložení se nás drží a tak vítězíme i v tomto utkání.

Po obědní pauze a dlouhém čekání jsme nažhaveni na další boj proti Žďáru. Hrajeme dobře, a soupeře snadno porážíme 2:0. K poslednímu zápasu nastupujeme proti Jirkovu. První set je pohoda - výhra. Ve druhém se výkon rapidně zhoršil - porážka. V rozhodujícím tie-breaku se opět vracíme ke zlepšenému výkonu a turnaj zakončujeme vítězstvím 2:1.

Po odehrání všech utkání končíme na 1. místě. Před posledním turnajem ČP jsme v celkové tabulce druzí, za lídrem z Prostějova. Matematika je jednoduchý - kdo z těchto dvou týmů bude v posledním turnaji lepší, tak ten zvítězí v této soutěži - o motivaci tedy bude postaráno.