ČP U20 - 1. turnaj

K prvnímu turnaji Českého poháru jsme jeli poslední listopadový víkend do Havlíčkova Brodu, kde nás čekalo 7 utkání.

V sobotu musíme brzy ráno vstávat, abychom byli připravení včas na místě, protože úvodní utkání nám začínalo již v 9 hodin. Nastoupili jsme proti holkám ze Žďáru nad Sázavou. Ospalý výkon vygradoval ve druhém setu, kdy se nám vůbec nedařilo, a tak jsme vstoupili do turnaje hladkou porážkou.

Mezi prvním a druhým utkáním jsme měli plno času, který jsme využili i k obědu v místní restauraci. Pak nás již čekal celek Jirkova. První set i přes vlažný výkon vyhráváme. Od další sady se soupeř zlepšil, naše hra bohužel ne a následné 2 sety vyhrál již soupeř.

Ihned nás čeká 3. utkání. Nastupujeme proti Jičínu. Prostřídáme sestavu a někdo hraje na nezvyklém postu. První set se proto rozkoukáváme a prohráváme ho. Od další sady se náš výkon zlepšuje a nakonec si připisujeme první vítězství v turnaji.

Na závěr dne nás čeká soupeř z Ústí nad Labem. Nastupujeme na hřiště s energií, která nám vydrží až do konce a tak poměrně jasně vyhráváme 2:0 a zakončujeme den v pozitivní náladě.

Nedělní program nám startuje už v 8:30. Jako by nám ranní hodina nesvědčila a proti domácímu Sokolu Havlíčkův Brod nám set a půl trvá, než se probudíme. Naštěstí se daří v koncovce vyrovnat na 1:1 a následný tie-break vyhráváme již jednoznačně.

Máme dvě kola volno - tak nás čeká oddech a pizza k obědu. K dalšímu utkání nastupujeme proti Prostějovu. Zahráváme opět jeden z těch horších zápasů a přes naději ve druhém dějství jednoznačně prohráváme.

V posledním zápase nám hrozí, že pokud nevyhrajeme, tak se můžeme propadnout do nižší skupiny. Od začátku je náš výkon dobrý, plný emocí a nasazení. Úvodní set vyhráváme, do druhé sady měníme drobně sestavu, ale i přes dobrý výkon to k vítězství nestačí. O výsledku tak musel rozhodnout poslední set, který se nám podařilo ukořistit na naší stranu.

Hodnocení trenéra: "Máme za sebou 7 zápasů. Z této porce zápasů mě potěšili výkony ve dvou z nich. Naopak, 4 zápasy byli z naší strany dost špatné. Snad jsme s holkami přišli na to, proč se nám to tak stává a poučíme se do příštích zápasů. Již v pátek nás čeká první zápas extraligového turnaje, tak teď se musíme dát zdravotně do pořádku věřím, že na domácí půdě ukážeme tu naší lepší tvář."