258_20240222_104003.jpg

Camp po Italsku

Starší a mladší žákyně U16 a U14 (VCM Olympu Praha) byly na společném kempu v italském Coneglianu NAŠE ŽÁKYNĚ SBÍRALY MEZINÁRODNÍ ZKUŠENOSTI

NAŠE ŽÁKYNĚ SBÍRALY MEZINÁRODNÍ ZKUŠENOSTI

Jarních prázdnin využila mládežnická složka Olympu k tréninkovému kempu v zemi volejbalu zaslíbené. V loňském roce při United World Games v Klagenfurtu jsme získali kontakty k cenné spolupráci s předním italským klubem severní Itálie a letos se projekt začíná rozjíždět na plné obrátky.

Conegliano je město v Itálii. Nachází se v provincii Treviso v regionu Benátsko. Leží na přechodu podhůří Bellunských Alp do Pádské nížiny.

Město je společně s blízkým Valdobbiadene proslulé pěstováním vinné révy odrůdy Glera, z níž se vyrábí šumivé víno Prosecco.

To dokázali dobře ohodnotit i naši znalci a trenéři Radek Sochr, Míla Novák a Jana Mitáčová.

Ale naše účast byla zaměřena především volejbalově, společný kemp s místními družstvy Pallavolo Susegana, společné tréninky vedené profesionálním trenérem mládeže italského klubu a závěrečný turnaj s Italkami i německým Schwerinem nám dal mnoho impulsů do další práce a individuálních zdokonalovacích tréninků.

Během čtyřdenního pobytu družstvo stihlo odtrénovat tři tréninky pod vedením trenérů z klubu Pallavolo Susegana a také společně s jejich hráčkami. Naše hráčky i trenéři si vyzkoušeli běžný program klubu mládeže v italském provedení.


V kategorii U12-U18 již hráčky trénují 4 -8x týdně po třech hodinách. Tréninky v počátku týdne jsou napříč kategoriemi a družstvy propojeny a zaměřeny na techniku volejbalových činností a kondiční přípravu v posilovně.

V druhé polovině týdne tréninky probíhají v herních skupinách, stále je ale polovina tréninku zaměřena na technické individuální činnosti dle specializací a druhou část již tvoří nácvik herních situací.

Již v kategorii U14 bylo vidět, že hráčky míč ovládají výborně (rychlejší pohyb paže při úderu, velká variabilita úderů, dobře zvládnutá technika přihrávky a nahrávky, fyzická připravenost výborná). V porovnání se stejnou věkovou kategorií u nás v ČR rozhodně zaostáváme v téměř všech aspektech.


Třetí den našeho pobytu byla spojena s účastí na mezinárodním turnaji pořádaném při karnevalu, který v oblasti Benátska je.

Turnaj za účasti dvou italských týmů (Sosus Susegana, Synergy Volley Venezia), německého Schweriner SC a našeho družstva se hrál každý s každým na tři hrané sety, kategorie U14, což je v Itálii i Německu pro hráčky ročníku 2009-2010.

Naše výsledky:

Olymp – Schweriner SC 0:3

Olymp – Sosus 2:1

Olymp – Synergy Volley 3:0

Celkově jsme obsadili druhé místo, což ale i dle vyhlášení pořadatele podstatné nebylo. Nejvíce cenná byla mezinárodní zkušenost se stejnou věkovou kategorií.

Z Itálie jsme si nejen my trenéři, ale i hráčky přivezli mnoho podnětů, jak lépe pracovat a trénovat, abychom se posouvali a byli v Evropě konkurence schopní.

Ceníme si navázání nových kontaktů a jsme rádi, že tímto výletem za volejbalem naše cesta nekončí. V dubnu hledáme termín pro další kemp v německém Schwerinu.

Připravujeme i kemp u nás pro naše hráčky a děti z Čech. Účast přislíbil mimo své reprezentační povinnosti i italský trenér.

Momentka z utkání s německým Schwerinem.

Závěrečný volejbalový a soutěžní karneval se spoustou her a soutěží.

S. Mitáč , J. Mitáčová - trenéři Olympu Praha