140_20230413_221407.jpg

Baráž o EX UNIQA žen

Budeme mít další extraligové družstvo v Praze

Barážové klání o účast v příštím ročníku UNIQA volejbalové extraligy žen začíná

V letošní baráži o účast v UNIQA volejbalové extralize žen 2023/2024 se proti sobě postaví volejbalistky Sokola Šternberk a Tatranu Střešovice. První měření sil je na programu už v sobotu 15. dubna 2023.

Kdysi vcelku pravidelný extraligový účastník z pražské čtvrti Střešovice se už více než deset let pohybuje na špici prvoligové soutěže. V její lepší nadstavbové skupině však letos skončil až třetí, a tak se pro případnou baráž, do níž se nejlepší klub první ligy musí nejprve přihlásit, počítalo spíše s favorizovanými Dobřichovicemi. Ty ale skončily už ve čtvrtfinále play-off druhé nejvyšší soutěže, zatímco Tatran nejprve vyřadil v pražském derby Žižkov, v semifinále si poradil s béčkem Prostějova a teprve v prvoligovém finále nestačil na jabloneckou Bižuterii. Protože však klub ze severu Čech je rezervou extraligového Liberce, právo vyzvat Šternberk v boji o postup mezi elitu připadlo právě Střešovicím. A ty složily potřebné garance a výzvu přijaly.

Oba celky už se přitom o extraligu střetly v sezoně 2010/11. Tehdy byla prolínací soutěž tříčlenná a Sokol i Tatran na jejím konci slavily udržení mezi elitou, o níž marně usiloval i tým SG LD Brno. Zatím poslední šternberská zkušenost s baráží je z roku 2019, kdy tým z nejmenšího extraligového města přemohl v sokolském derby hladce 3:0 již zmíněné Dobřichovice.

Letošní baráž, hraná na tři vítězná utkání, začne 15. dubna 2023 v hale Ecce Homo pod šternberským hradem.

Termíny zápasů baráže o extraligu:

sobota 15. dubna

  • 18:00 TJ Sokol Šternberk – Tatran Střešovice

neděle 16. dubna

  • 18:00 TJ Sokol Šternberk – Tatran Střešovice

sobota 22. dubna

  • 18:00 Tatran Střešovice – TJ Sokol Šternberk

neděle 23. dubna

  • 17:00 Tatran Střešovice – TJ Sokol Šternberk

sobota 29. dubna

  • 18:30 TJ Sokol Šternberk – Tatran Střešovice