2. část EX U20 v Přerově

Po rozřazovacím turnaji čekalo kategorii U20 první skupinové měření sil.

V sobotu ráno 14. 10. odjíždíme do Přerova, abychom v rámci skupiny A změřili své síly proti týmům Liberce, Přerova a Ostravy.

Úvodní utkání začínáme ve 12:45 a soupeřem je nám Liberec. První sadu prolétneme za 20 minut - hrajeme dobře, soupeř nám pomáhá chybami a tak úvodní set vyhráváme. Soupeř do dalšího setu změnil sestavu, od začátku taháme za kratší konec a Liberci se daří stav zápasu vyrovnat. Zápas má stejný průběh i v následujícím setu, v němž se nám ještě podaří v koncovce náskok soupeře stáhnout, ale poslední dva body připisuje soupeř. Daří se nám zachytit úvod čtvrtého dějství, průběh je vyrovnaný a před koncovkou si vypracováváme nadějný náskok, který se nám daří udržet a tak míří tento zápas do rozhodující sady. Začátek nám hraje do not - vedeme 3:0. Na desítce už je stav vyrovnaný a od tohoto stavu si žádný tým dlouho nedokáže vypracovat dvoubodový náskok. Náš nedůraz v útoku a nepozornost ale využije Liberec, který pátý set nakonec získává pro sebe poměrem 18:16.

Večerní zápas začíná vzhledem k průběhu turnaje s 50ti minutovým zpožděním v 18:50. Úvod je vyrovnaný - do koncovky ale vstupujeme s náskokem, který se nám daří ještě zvyšovat. Vítězíme tak v prvním setu. Druhý set jsme rozjeli velmi dobře - vedeme 16:10. Přerov se nevzdává - vyrovnáno 20:20, další tři míče jdou na naší stranu. Zdá se, že už nemůže nic stát - ejhle - soupeř se nepoloží, a nakonec vyhraje koncovku 28:26. Tento průběh se projevil na našem psychickém rozpoložení a celý třetí set je z naší strany špatný. Do dalšího setu se vzchopíme a soupeře jednoznačně přejedeme. Druhý tie-break - soupeři se přetahují bod za bodem - nakonec jsme šťastnější - vítězíme 19:17.

V nedělním dni nastupujeme proti Ostravě o udržení v nejvyšší skupině. V úvodní sadě je průběh vyrovnaný, až v koncovce soupeř odskakuje o 3 body a vyhrává. Ve druhém setu skáčou body na naší stranu rychleji, do koncovky jdeme s vedením 22:17. Několik "dětských" chyb a nedorazů nás připraví o vítězství setu. Další set je opět vyrovnaný - do koncovky si vezeme dvoubodový náskok 21:19, ale i o ten přicházíme a soupeř nás přetlačí i ve třetí koncovce.

S bilancí 1 výhra a 2 porážky - celkově 3 bodů končíme v turnaji na 4. místě a tak v dalším kole budeme bojovat ve skupině B proti Č. Budějovicím, Kralupům a Plzni.