ŠimánováKalhousováBukovskáMoreno borrero
SmutnáKopácováKoulisianiHrusecka
KelnárováBrancuskáJelinkovaPavlíková
LukešováDigrinová

V prvním utkání play-off v Brně sahal Olymp po vítězství. Naše hráčky vedly po dvou setech 2:0, ve třetím setu nedotáhly vedení 22:20 do konce, obdobné to bylo v setu čtvrtém – vedení 18:16. V poslední setu Olymp sice prohrával 6:9, ale pak přišlo vedení 14:11 a 16:15. Bohužel čtyři neproměněné mečboly Olympu a z prvního bodu se radovaly brněnské hráčky.

Domácím hráčkám nezbývá nic jiného než páteční zápas zahodit za hlavu, jít do zápasu s tím, že Olymp není horším týmem a v maximální možné míře využít domácí prostředí. Domácí hráčky za svým snem šly velmi statečně, ale od poloviny zápasu se začala projevovat síla brněnských hráček, které si po pěti lech odvezly cennou výhru z pražské haly Olympu a do této chvíle v nejdůležitějším zápase sezóny.

Kapitánka domácí

Do prvního setu jsme vstoupili velmi dobře, bylo to od začátku moc těžké, tahaly jsme se s Brnem bod po bodu, ale v koncovce jsme úvodní set zvládly. Bohužel pak následující tři sety byly všechny stejné. Rvaly jsme se o body, chvíli jsme daly 4 body, potom Brno, ale v koncovkách nebo od stavu 17:17, kdy se to lámalo, tak nám Brno uskočilo a my jsme v samém závěru nedokázaly soupeře dotáhnout. Myslela jsme si že, po pátečním utkání v Brně zápas zvládneme lépe, ale Brno bylo disciplinovanější, dělalo méně chyb a my jsme ty koncovky nezvládly.

Pavlína Šimáňová

Trenér domácí

Byl bych rád, kdybychom v Praze ještě jedno utkání hráli, diváci by si ho zasloužili a hráčky rovněž, protože se v té sérii dřou jako koně. Koncovky v zápase v Brně nám dávají za pravdu, že nám něco k tomu super výkonu chybí. Dnešní zápas byl podobný, byli jsme dobře připraveni na utkání, s Brnem jsme o sobě dobře věděli. První set byl z naší strany bezchybný, dobře jsme přihrávali. Dobře jsme začali i set druhý, ale na stavu 16 jsme již prohrávali. V dalších setech to bylo podobné. Nás sráží to, že v jednom postavení dokážeme neuhrát po sobě 5-7 míčů a ztrácíme sebedůvěru a odvahu. Jistota v těchto situacích není, protože jsme v letošní sezóně příliš nevyhrávali. Play-off je nová soutěž, i pro Brno to bude těžké. Do třetího zápasu nemáme co ztratit a můžeme tu sérii protáhnout a vrátit volejbal do Prahy. Poslední krok, aniž bych brněnské hráčky strašil bývá strašně těžký. Musím, ale dnes poblahopřát Richardovi, jeho chlapům a jeho hráčkám, protože jste byli dneska lepším týmem. Blahopřeji.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

Pro mě je tento den výjimečný, protože si nepamatuje, že bych tady s A týmem vyhrála. Jsem za dnešní výhru moc ráda, věděly jsme, že ta série s Olympem nebude vůbec jednoduchá. Olymp hrál výborně, ale myslím si, že jsme byly trochu trpělivější a týmovým výkonem jsme to dokázaly dotáhnout do konce.

Daniela Digrinová

Trenér hosté

Pro nás je to strašně těžká série, cítím to spíš jako souboj čtvrtého s pátým. Očekávali jsme, že Olymp je soupeř, který má vysokou kvalitu, Standa Mitáč se na nás velmi dobře připravil, každé play-off je proti Olympu těžké. Série samozřejmě nekončí, máme pouze náskok. Jsme rádi, že jsme to tady zvládly, pět let jsme tady nevyhráli. Naší výhodou byl široký kádr, dostřídání se nám povedla a posunula nás v důležitých setech k vítězství. Musím vyzdvihnout výkon Olympu v prvním setu, byl bezchybný a v Brně nás nečeká vůbec nic jednoduchého. Neradi bychom, ale sérii vracely zpátky do Prahy. Doufám, že se zranění Terezky Patočkové neukáže jako moc těžké a že do série dokáže naskočit.

Richard Wiesner

Popis utkání:

Oba týmy začaly zápas velmi z ostra, všechny hráčky tlačily servisem. Bylo k vidění hodně přímých bodů, ale i zkažených servisů. Pokud byl servis zkrocen, tak většinou se zakončovalo tvrdým útokem. stav byl dlouho vyrovnaný – Olymp vedl třikrát o dva body (naposledy 20:18), Rozhodovalo se až v úplném závěru setu – nejprve útočila domácí Kalhousová a získala setbol pro Olymp, poté útočila nejlepší hráčka Brna Jelínková – ale do autu a zisk prvního setu patřil Olympu Praha.

Nadšeně hrající domácí hráčky vstoupily skvěle i do druhého setu – na síti vytvořily nepropustnou obranu a vedly 4:0. Brněnské hráčky pochopitelně nic nevzdaly, zlepšenou obranou na síti vyrovnaly (12:12) a hned šly do vedení 16:12. Olymp vyrovnal na 16:16 a drama pokračovalo dále. Beno vytáhlo svého servisového žolíka – Hana Judlová si připsala dvě esa a Brno vedlo 23:20. Náskok nepromarnilo a bylo srovnáno 2:2 na sety.

Pohledný a velice kvalitní volejbal pokračoval i nadále. Brno svůj výkon stupňovalo, útok byl rozložen na více hráček a téměř nechybovaly. Naproti tomu Olympu mírně polevil, netlačil servisem, připravoval si těžké situace a Brno vše nekompromisně trestalo a šlo do vedení 17:11. Takovýto náskok si kvalitně hrající Brno již nenechalo vzít a šlo do vedení 2:1 na sety.

Olymp vstoupil do čtvrtého setu opět s velkým odhodláním, v jeho úvodu Brno udělalo několik nevynucených chyb a Olymp držel náskok (11:7). Potom ale přišly velké chyby Olympu – Brno vyrovnalo na 13:13 a ihned, obdobně jako ve třetím setu, navýšilo svůj náskok na 15:13. V závěru zápasu již Olymp trochu odpadl, Brno sice sem tam kazilo servisy, ale na útoku na síti bylo lepší. Olymp sice snížil z 15:20 na 19:20, ale to bylo ze strany domácího týmu vše. Brno zvítězilo 3:1 na sety a ujímá se v sérii vedení 2:0.