OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

PVK Olymp Praha - TJ Ostrava

Datum: 12.3.2022 Čas: 17:00

PVK Olymp Praha320252525
TJ Ostrava125142315

Základní sestava

ŠimánováKalhousováJedlickováNeciporuka
SmutnáKopácováKotlabováPospíšilová
NeumannováBrancuskáŠtrbováZemanová
PeškováJancová

Kapitánka domácí

Jsem ráda za vítězství a myslím si, že nás to může nakopnout do prvního kola play-off proti KP Brnu. Zápas jsme začaly velmi dobře, ale pak se nám to nějak vymklo z rukou a dostaly jsme v prvním setu hroznou bídu – dostali jsme šest es, což asi byla hlavní příčina, proč jsme prohrály. Ale od druhého setu jsme se do toho zpátky dostaly, dobře jsme tlačily servisem a začalo nám to šlapat. Pomohla nám koncovka třetího setu do setu čtvrtého, pak jsme již byly rozjeté a vyhrály jsme. Jsem ráda za toto vítězství proti Ostravě.

Pavlína Šimáňová

Trenér domácí

Chtěl bych poděkovat svým hráčkám za to, jak se zhostily tohoto utkání, děvčata připravila utkání tak, že se vyberou peníze na podporu Ukrajiny. Hlavy k zápasu měly nastaveny velmi dobře. Navíc předvedly i velmi dobrý výkon na hřišti. Byl jsem zděšen z průběhu prvního setu, velmi dobře jsme vstoupili do zápas, v začátku jsme Ostravu nepustili na naši stranu, ale potom jsme se totálně zhroutili na přihrávce. Po tomto setu jsme si řekli, že když ustojíme tlak Ostravy a budeme normálně přihrávat, tak by měl přijít obrat. To se potom krok za krokem, bod za bodem dařilo. Nakonec z toho vzešel parádní výkon, o kterém víme, že jej umíme předvést. Bohužel se nám to nedaří udržet v průběhu celého zápasu, což se nám ale dnes podařilo. Jsem rád, že nám tento zápas pomůže před play-off.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

Olymp nás perfektně zatlačil servisem a o tom to bylo. Snažily jsme se tlačit, ale tím že jsme měly horší přihrávku, tak to moc nešlo. Soupeř si to nádherně rozhazoval na síti a my jsme měly náročnější obranu

Andrea Štrbová

Trenér hosté

My jsme přes vlažný začátek dobře servírovali, zatlačili jsme Olymp a myslím, že vcelku zaslouženě jsme vyhráli první set. Potom se karta otočila a Olymp násl začal tlačit servisem a my jsme byli slabší v útoku.

Zdeněk Pommer

Popis utkání:

Olymp vstoupil do utkání velmi dobře – dobrým servisem, výbornou obranou hlavního kůlu se ujal vedení 4:0, potom přišla první nevynucená chyba domácích hráček a místo vedení 5:0, přišel první bod Ostravy. Nevynucené chyby a velmi špatný příjem Olympu znamenalo nejen vyrovnání, ale Ostrava se během několika minut dostala do komfortního vedení 17:10 a 20:12. Olymp se na chvíli nadechl a vzedmul – podařilo se mu snížit na stav 17:21. Ostravské hráčky si ale žádnou komplikaci nepřipustily a set dohrály.

Vstup do druhého setu opět vyšel Olympu, jeho trvání bylo podstatně delší. Ostrava měla problém s koncentrací, nepomohlo ani střídání trenéra Pommera a Olymp vedl 12:4. Moravanky zapnuly na vyšší stupeň, Olymp ale bojoval a stále si udržoval dostatečný náskok (15:9). V další fázi setu výkon Olympu rostl a domácí fanoušky byli potěšeni viditelným zlepšením. Olymp odskočil na 22:12 a po dvou setech se začínalo od začátku.

Třetí set byl dlouho vyrovnaný, Olymp se musel vyrovnat se zraněním Virtové, k výbornému výkonu se rozehrála Kopáčová a Lucie Smutná velmi dobře dirigovala hru. Ostrava si držela svůj vysoký standard, ale nezvyklé chyby. Sportovní úroveň zápasu šla nahoru. Za stavu 17:17 se podařilo Ostravě hlavně zásluhou Štrbové odskočit do vedení 20:17, Olymp ale bojoval a za svou snahu byl odměněn třemi body v řadě za stavu 22:23 a ziskem vítězného setu. Domácí hráčky se dostaly do vedení 2:1 na sety.

Úspěšná koncovka třetího setu vlila hráčkám Olympu sebevědomí a opět se jim vydařil vstup do setu (7:3). Ostrava dlouho nebyla schopna se chytnout sérií několika bodů jdoucí v řadě za sebou. Naproti tomu Olymp Praha se vyvaroval chyb, které jej srážely hlavně v prvním setu. Olymp navyšoval svůj náskok a za vedení 19:11. V konci čtvrtého setu již bylo znát, že Ostrava trochu rezignovala a Olymp dokráčel k vítězství za tři body.

V dnešním zápase se vybralo více než 11 000 Kč, které bude zasláno přes organizaci !Člověku v tísni“ těžce zkoušenému ukrajinskému lidu. Poděkování hráčkám obou týmů i divákům.

Jiří Trochta