OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

PVK Olymp Praha - VK Šelmy Brno

Datum: 12.1.2022 Čas: 17:00

PVK Olymp Praha3252526
VK Šelmy Brno0191624

Základní sestava

ŠimánováKalhousováKomárkováNováková
SmutnáPatockováPodhrázkáŠirucková
NeumannováBrancuskáMikyskováPluharová
PeškováChevalierová

První čtvrtfinálový zápas byl velice vyrovnaný. Šelmy zvítězily 3:2 na sety, i když prohrávaly v posledním setu 5:12. Bylo tedy jasné, že bitva o účast ve finálovém turnaji Českého poháru bude pokračovat v odvetném zápase v Praze.

Olymp po velmi dobrém výkonu, zvláště v prvních dvou setech, vyhrál 3:0 a postoupil do Final four Českého poháru ročníku 2021-22.

Kapitánka domácí

Jsem ráda za dnešní zápas a za postup do Final four ČP. První dva sety nám vyšly bezvadně, soupeř jsme tlačily, dokázaly jsme jej ubránit. Ve třetím setu nás soupeř zatlačil servisem, začal velmi dobře polařit a my jsme nebyly tak razantní, ale naštěstí jsme to v koncovce dokázaly zvládnout a vybojovaly jsme postup poměrem 3:0 na sety.

Pavlína Šimáňová

Trenér domácí

Jsem spokojen s vítězstvím v poměru 3:0, protože se nám splnil jeden z cílů této sezóny, a to je postup do finále českého pohárů. Naše situace v tabulce není zrovna uspokojivá, takže nás těší dvojnásob, že můžeme změřit síly s nejlepšími týmy české extraligy. Nám první dva sety vyšli. Musím konstatovat, že celý zápas jsme byli horší na servisu, pořád jsme špekulovali kam servírovat. Nicméně jsme vedli 2:0 na sety po dobrém výkonu a v tom třetím setu jsme spěchali za vítězstvím. Ze začátku jsme byli netrpěliví, bylo tam dost chyb, ale koncovka se nám vydařila i díky některým chybám soupeře. Jsem nesmírně spokojení, protože jsme si vytyčili cíle tohoto týden a kousek máme splněný.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

Úplně nevím, co mám k dnešnímu zápasu říct, ale dneska jsme hrály špatně. Škoda třetího setu, kdy jsme byly nad soupeřem a mohly jsme jej získat a zápas by se mohl vyvíjet jinak. Výsledek je 3:0 a gratuluji Olympu k postupu.

Soňa Nováková

Trenér hosté

Z naší strany to bylo zbrklé, ať už po taktické nebo technické stránce. My jsme si za první set a půl vytvořili strašně moc příležitostí servisem. kdy soupeř šel do těžkých balónů, ale my jsme se nebyli schopni připravit na protiútok. a xsdohrát tyto balóny, ať už chybami na bloku nebo nepřesností v poli. To se To se s námi vezlo celé dva sety a ve třetím setu, kdy jsme se konečně dostali do hry jsme v koncovce úplně ztratili hlavu a nevěděli jsme co hrajeme a snažili jsme se to uhrát na sílu za každou cenu a to se nám vymstilo.

Ondřej Boula

Popis utkání:

Úvodní set byl vyrovnaný do stavu 5:5, pak Olymp i díky dvěma blokům šel do vedení 9:5. Domácí hráčky si pomáhaly bojovností a dobrou hrou na obraně a svůj náskok stále mírně navyšovaly (16:10). Dá se říct, že Olymp Praha vyhrál první set bez větších problémů.

Olymp povzbuzen výhrou v prvním setu velmi dobře vstoupil i do dalšího setu. Po rychlém vedení 6:2 se dopracoval k vedení 14:7. V této fázi zápasu působily brněnské hráčky trochu odevzdaným dojmem, i když několikrát náskok Olympu mírně snížily, Olymp si udržoval dostatečný náskok (17:12). Pokud se Olympu nedařilo na útoku, získával dost blokem a držel si Brno na dostatečný bodový distanc.

Ve třetím setu Brno přitvrdilo na servisu a Olymp získával body obtížněji a začal se hrát vyrovnaný volejbal. Brno se několikrát dostalo do dvoubodového vedení, Olymp dvakrát srovnal a za stavu 21:21 se rozhodovalo v koncovce, Brno šlo opět do dvoubodového vedení 23:21, ale poslední tři míče získaly domácí hráčky hlavně zásluhou kapitánky Pavlíny Šimáňové a mohou slavit postup do finálového turnaje Českého poháru.

Jiří Trochta