ŠtimacBabićPatočkováSmutná
Dos santos silvaMostsitskaKalhousováŠimáňová
KulováPešková

Olymp v Olomouci sahal překvapivě po třech bodech, domů veze dva

Olymp Praha po nevydařené koncovce v Tb u „brněnských Šelem“ v rámci Českého poháru cestoval do Olomouce s obavami. Navíc hráčky juniorského věku si plnily povinnosti ve svých klubech v rámci soutěže EX JKY. Některé hráčky jsou zraněné. Z Ostravy jsme povolali k večernímu zápasu Tonču Kelnárovou a Monču Brancuskou. Obě tyto hráčky věkem i kadetek výrazně zasáhli do utkání. Obě nám do Olomouce přivezl Kamil Průša, který pendloval mezi Ostravou a Olomoucí (děkujeme za pomoc).

Po nevydařeném úvodním utkání čtvrtfinále Českého poháru si chtěly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc napravit reputaci v domácím duelu 1. kola extraligové nadstavby proti Olympu Praha. Vysokoškolačky však před vlastními fanoušky nezvládly úvodní dva sety zápasu, prohrávaly 0:2 a teprve díky finiši alespoň urvaly jednobodovou porážku 2:3.

Kapitánka domácí

První set jsme prohrály v těsné koncovce a ten druhý jsme doslova promarnily. Pak jsme alespoň trochu zabojovaly a dotáhly utkání do tiebreaku, v němž Olymp udělal méně chyb a po zásluze zvítězil.

Barbora Gambová

Trenér domácí

Z naší strany velké zklamání z výsledku. První set jsme rozjeli dobře, podobně i ten druhý. Mělo to být 2:0 pro nás, místo toho byl soupeř na koni. Udělali jsme pak změnu, blokařka šla na místo univerzálky a pomohlo to. V tiebreaku nás ovšem soupeř rozebral hrou středem. Bojujeme hlavně se sebou, pozitivem byl výkon Emy Kneiflové.

Martin Hroch

Kapitánka hosté

Nástup do utkání se nám úplně nepovedl, pak jsme se ale dokázaly zvednout. Druhý set byl jako na houpačce, ve třetím a čtvrtém se nám přestalo dařit na přihrávce. Naštěstí jsme aspoň zvládly tiebreak a spravily si chuť po pohárové prohře s Brnem.

Pavlína Šimáňová

sme spokojení s vítězstvím, které se ale rodilo těžce. Nezačali jsme nejlépe, prohrávali jsme v obou úvodních setech o několik bodů, ale následně v důležitých momentech se nám dařilo a soupeř kazil, středové hráčky byly nejvíce bodujícími a vítězství především ve druhém setu jde za nimi. Obavy z Tb se málem potvrdily, vedli jsme 12:8, přes remízu 12:12 jsme i s přičiněním soupeře dokázali vyhrát. Myslím, že pro naše holky je to nesmírně cenné vítězství před odvetou ČP. Je to již druhé vítězství na půdě v Olomouci a to se cení.

Stanislav Mitáč

Popis utkání:

Již před startem utkání se zcela nedařilo technice v Olomouci, nastavení nové formy vysílání bylo s drobnými komplikacemi. Mohutný hlas moderátora Adama Fitschera stačil i bez ozvučení. My jsme do zápasu nevstoupily příliš dobře, snad v domnění porážky v Brně. Špatně jsme bránily a dělaly nevynucené chyby ve hře v poli. Naštěstí sportovní forma soupeře byla podobná té naší a z velkého vedení nám umožnil vybojovat koncovku prvního i druhého setu.

Olomoucké volejbalistky zahájily utkání lépe, otočily nepříznivý stav při servisu Silvy ve svůj prospěch (8:10, 14:10) a za stavu 20:17 mířily k výhře. Jenže soupeř dokázal otočit na 21:24. Vysokoškolačky ještě při podání Babić vyrovnaly (24:24), poslední dva balony však nezvládly - 24:26 a 0:1.

Druhé dějství bylo zpočátku ještě jasnější demonstrací olomoucké převahy. Hanačky vedly 4:0 a 15:9, jenže vzápětí to bylo 17:20 a po výsledku 22:25 vedl Olymp už 2:0. Šimi a Mony se zasloužili o velký počet bodů.

Třetí set dlouho nasvědčoval tomu, že utkání rychle skončí (1:4, 8:11). Vysokoškolačky se ale v jeho druhé půli zvedly, otočily nepříznivý stav a v koncovce výhrou 25:22 rozhodly o pokračování střetnutí. V této části utkání se nám zhoršila přihrávka, již tolik neútočíme středem. Hra se vyrovnává. Škoda mohli jsme zvládnout zápas i za tři body.

Čtvrtá sada byla zcela v režii Hanaček, které po sérii servisů střídající Kneiflové vedly 17:6 a poměrně snadno po výsledku 25:13 vyrovnaly na 2:2.

Tiebreak ovšem Olomouci příliš nevyšel. Rychle to bylo 2:5 a 5:9 a ani snaha univerzity vyrovnat (8:12,12:12) nakonec k úspěchu nevedla. Olymp zvítězil 17:15 a nejtěsněji v Olomouci 3:2.

Další program družstva žen:

• Středa – odvetné utkání čtvrtfinále ČP je ve středu 12.1.2022 v 17 hodin Jakékoliv vítězství v poměru 3:0 a 3:1 - jdeme do finále ( F4) Vítězství v poměru 3 : 2 – bde se hrát „ zlatý set“, který rozhodne o postupujícím
  • Sobota – utkání v rámci EX ženy OLYMP – VK Prostějov – 15.1. 2022 v 17 hodin

= TAK NÁM PŘIJĎTE ZAFANDIT =

Úspěšný víkend mají za sebou také naše mladší a starší žákyně, které udržely v Pražském přeboru účast v 1. Lize. Jejich výkony mají vzestupnou tendenci, což nás velice těší. Obsadily shodně 3. místo (další články).

Juniorky obsadily v Ostravě 2. místo v rámci soutěže EX JKY.