OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

PVK Olymp Praha - Prerov

Datum: 9.12.2021 Čas: 17:00

PVK Olymp Praha3252525
Prerov0182016

Základní sestava

ŠimánováKalhousováGardnerZatloukalová
SmutnáPatockováDlouháMcclellan
VirtováBartošováKöhlerováBaláková
PeškováŠádková

V 17. kole extraligy žen přivítalo družstvo Olympu na své palubovce poslední celek tabulky Přerov, ve kterém by si rozhodně chtěl spravit chuť vítězstvím. Družstvo Olympu v dosavadních zápasech zdobila bojovnost, ale výsledky nebyly takové, na jaké jsme u družstva Olympu zvyklý.

Kapitánka domácí

Jsme rádi za výhru - pro nás povinná výhra. Chtěly jsme 3 body, ideálně 3:0 a to se nám povedlo. Ten zápase se pro nás vyvíjel dobře i přes hodně chyb v naší hře. Ale když nám teklo do bot, zvládly jsme to. Byly jsme schopni zatlačit servisem a odútočit si to.

Pavlína Šimáňová

Trenér domácí

Jsem spokojený s výhrou, každé vítězství potřebujeme jako sůl. Souhlasím s hodnocením naší kapitánky Páji. Náš herní projev je založený na bojovnosti a touze zvítězit. Lucka Smutná dnes nastoupila do prvního utkání, uvidíme, jak to bude v dalších zápasech. S ní bychom se rádi odrazili k lepším výkonům a výsledkům. Snadno jsme zvítězili, ale srážela nás spousta chyb. Těžší soupeři by nám tolik chyb k vítězství nepřineslo. S trenérem hostů jsme se shodli, že cesta velmi mladých hráček v extralize má smysl. Ale je to těžké obhajovat u veřejnosti že Olymp je na pozicích jaké v letošní sezóně je.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

Nebyl to z naší strany úplně špatný zápas, dobře jsme přihrávaly i hrály v poli. Chtělo by to lépe útočit.

Klára Šrámková

Trenér hosté

Rozdíl ve výkonnosti se dnes ukázal. Gratuluji domácím. Ukázalo se to hlavně v momentech, kdy se lámaly sety. V ten moment jsme udělali zbytečnou chybu a pak následovaly další. Když měl soupeř přihráno, tak Šimi nás umlátila. My to máme celou sezonu, když o nic nejde, hrajeme nejlíp. Síla soupeřů nás přitlačí do kouta. Dnes dva sety relativně dobrý, poslední už byl horší. Jsem rád,že jsme se vydali na současnou cestu. Tuto sezonu nějak budeme hrát, šanci budou dostávat mladé hráčky. Dali jsme se na cestu sbírání zkušeností. Hráčka Klára Šrámková ten dnešní zápas zvládla slušně. Každý zápas je pro všechny mladé hráčky v našem družstvu velká zkušenost.

Radim Vlček

Popis utkání:

Domácí družstvo vstoupilo do utkání odhodlaně s touhou po vítězství a po dlouhé době i s ústřední nahrávačkou Lucií Smutnou. Hned od prvních rozeher bylo patrné, které družstvo jde s větší touhou za vítězství. Dokladem toho je brzký time out hostujícího trenéra za stavu 0:5. Průběh setu se vyvíjel jednoznačně pro Olymp, 5:0, 11:7, 16:11, 21:17 až na konečných 25:18, přestože v tomto vytvořil spoustu chyb (celkem 11).

Druhý set se vyvíjel v podobném duchu 8:2, 16:9, 21:13 až na konečných 25:20, kdy v koncovce setu Olymp polevil a dovolil soupeřům korigovat stav.

Ve třetím setu již jasně dominoval pražský Olymp, který si dokráčel za povinným vítězstvím a do tabulky si připsal 3 body. Celkově byl lepší na útoku (55%), 8x vítězně blokoval a 4x vítězně servíroval.

Nejlepšími hráčkami Olympu byly Šimáňová s Patočkovou, v družstvu Přerova Kohlerová. Před vánočními svátky jsme se rozloučili s diváky vítězstvím a družstvo děkuje za projevenou podporu, i když se výsledkově tolik nedaří.

Michal Grivalský