ŠimánováVirtováZemanováNeciporuka
CihlárováBrichtováPospíšilováKotlabová
KalhousováBartošováŠtrbováJedlicková
PeškováJancová

Olymp po středeční výhře nad Frýdkem-Místkem zlomil prokletí porážek a věří ve zlepšenou hru. Ovšem dnes ho čekal mnohem silnější soupeř TJ Ostrava, která doposud prohrála pouze dvakrát a to 2:3. Ostrava stíhá v tabulce vedoucí Liberec a patří jí druhé místo.

Olymp po nevydařeném prvním setu se herně zvedl, ale silná a ambiciózní Ostrava byla dnes ještě nad jeho síly.

Kapitánka domácí

Dnešní porážka mě velmi mrzí, protože, až na ten první set to byl od nás dobrý výkon. Bylo to bojovné, rvaly jsme se o každý míč, bohužel jsme nezvládly dvě koncovky i přičiněním rozhodčích. Dnešní zápas se jim moc nevyvedl. Toto mě mrzí, naštěstí nás to nakoplo, mohly jsme to dohnat do tie breaku a odnést si ze zápasu minimálně bod nebo dva. Takto nás to hodně zamrzelo, nevím, jak to mám komentovat.

Pavlína Šimáňová

Trenér domácí

Jsem rozporuplný k hodnocení zápasu. Do zápasu jsme vstoupili nesmírně špatně, zalekli jsme se síly Ostravy, přestože volejbalově se zvedáme, prohráváme. V prvním setu jsme útočili 8 krát do autu, třikrát do bloku, zkazili jsme dva servisy – s 13 chybami se vyhrát nedá. Poté jsme zvýšili hlas, řekli jsme si, že začíná nový zápas. Bojovali jsme příkladně, set skončil o dva body. Musím konstatovat, stejně jako ostatní řečníci, že rozhodčí podali nekvalitní výkon. Podíváme se na to z kamery. Jejich výkon mě zlobí a dnes tady neměli co dělat. Pak se strhla velká bitva ve čtvrtém setu, po extempore to vypadalo, že jsme v pytli, nicméně jsme stav dokázali vyrovnat na 20:20. Bohužel jsme zkazili servisy, pak jsme dostaly esa, ale podobně do stejných problémů se dostala i Ostrava. Byla z toho nakonec bitva s naším nešťastným koncem.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

Jsem ráda, že si odvážíme z Prahy tři body, odehrály jsem dvě vyrovnané koncovky. Škoda třetího setu. Pořád se učíme, víme, na čem máme pracovat a těšíme se na další zápasy.

Andrea Štrbová

Trenér hosté

Za mě to byl vyhecovaný zápas emočně, myslím si, že divákům se musely líbit koncovky setů a myslím si, že dneska neměli svůj den rozhodčí. Ve třetím setu a v jedné pasáži čtvrtého setu jsme byli nedůrazní, dali několik es, ale dostali jsme i dvě esa. Chválím holky za předvedený výkon. Víme, že na Olympu domácí bojují a hrají dobře, takže jsme rádi za tři body.

Zdeněk Pommer

Popis utkání:

Na začátku zápasu převládaly oboustranné chyby nad vítěznými údery. Postupem času se hra srovnala. Za stavu 8:8 zaúřadovaly ostravské hráčky na bloku a servisu a odskočili na 15:8, čemuž nezabránily ani dva oddechové časy trenéra Mitáče. Domácí tým se snažil, ale Ostrava udržovala svůj náskok až do konce setu.

Druhý set byl vyrovnaný do stavu 7:7, potom se domácímu týmu podařil získat náskok 11:7. Na síti řádila domácí kapitánka Pavlína Šimáňová. Ostrava se ale zkoncentrovala přestala chybovat a pomáhala si servisem – a rychle bylo srovnáno. Olymp se nenechal vykolejit a pokračoval ve zlepšené hře i nadále držel jedno až dvoubodový náskok. Za stavu 22:20 přišly zbytečné chyby Olympu a důraz se servisu Ostravy a Moravanky šly do vedení 24:22. Olymp nic nevzdal, bojoval, odvracel setboly, ale nakonec se radovala Ostrava po proměnění pátého setbolu.

Třetí set byl, stejně jako předchozí vyrovnaný do stavu 8:8, ale Olympu se podařila šnůra při servisu Cihlářové na 13:8. Olymp se výrazně zlepšil v bojovnosti a ostravské hráčky ve druhé polovině setu kupily jednu chybu za druhou. Ostravě nepomohlo ani mnohonásobné střídaní. Olymp se dostal snadno do vedení 22:13 a bez problémů dokráčel k zisku prvního setu.

V dalším setu se Olymp dostal ze stavu 0:2 na 5:3. Na útoku, a i na servisu úřadovala Šimáňová. Úroveň zápasu šla nahoru, Ostrava bojovala o tři body, Olymp o setrvání v utkání. Olymp ztratil koncentraci po karetní vložce a prohrával 11:15. Přesto domácí hráčky nesložily zbraně a dřely, sice je srazily dva zkažené servisy, ale za stavu 20:24 odvrátily čtyři mečboly, i díky esům Terezy Patočkové. Ovšem poslední dva balony patřily Ostravě, Olymp nezískal ani bod a Ostrava si odvezla tři body.