KalhousováBrichtováMostsitskaSepelova
ŠimánováBartošováBabicŠtimac
CihlárováLukešováDos santos silvaBlanco iriarte
PeškováGambová

Domácí Olymp Praha momentálně prožívá nepříliš úspěšné období, má za sebou čtyři porážky v řadě a navíc i středeční domácí prohru z evropského poháru CEV se švýcarským TS Volley Dudingen 0:3 na sety. Olomoucké hráčky také asi nepočítaly s pěti porážkami z dosud třinácti odehraných letošních zápasů.

Ve vyrovnaném utkání nakonec si tři body nakonec odvezly olomoucké hráčky. Více méně byly neustále ve vedení, i když Olymp v závěrech setů dotahoval, tak poslední balony patřily jim i díky tomu, že se vyvarovaly nevynuceným chybám.

Kapitánka domácí

Dneska po delší době, i když jsme prohrály, tak jsme hrály bojovně, bohužel jsme si soupeře nechaly ujet na tři – čtyři body. Potom se těžký soupeř jako Olomouc těžko dohání. Do koncovek jsme se přiblížily, ale vždy jsme tam udělaly nějakou chybu, která nás stála set. Myslím si, že tou bojovností jsme si nějaký set zasloužili, ale bohužel jsme to nedokázaly v důležitých chvílích zvládnout.

Pavlína Šimáňová

Trenér domácí

Špatně se mi to hodnotí, protože jsme prohráli šestý zápas v řadě. Do zápasu jsme vstoupili se sklopenými hlavami ze špatných posledních výsledků. Rychle jsme stáhli náskok soupeře ze stavu 2:8 na 10:10. Musím svůj kolektiv pochválit, protože příkladně bojoval od stavu 2:8 Až do konce. Všechny sety byly vyrovnané, Škoda, že v těch důležitých okamžicích jsme o poznání hůře servírovali a kazili jsme servisy v koncovkách. Nicméně kvalitní a razantní servis byl cestou za úspěchem. Pokud jsme posílali pomalu létající míče, tak nás olomoucké hráčky okamžitě tvrdě ztrestaly. Ve třetím se jsme stav stáhly až na 24:24, ale drobná nedohoda hráček na obraně nás stála body. Chyby k mladým hráčkám patří, protože na hřišti jsme měli čtyři hráčky do 19 let. Pokud je ale chyb moc a jsou v nevhodný okamžik vede to k porážce. Přestože jsme prohráli, tak to hodnotím jako dobrý výkon v porážce.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

Všechny sety jsme začaly dobře, udělaly jsme si v průběhu mírný náskok, ale v koncovkách vlastní nedůrazností a díky nevynuceným chybám jsme pustily Olymp do hry, ale naštěstí jsme ty koncovky uhrály.

Barbora Gambová

Trenér hosté

Olymp hraje bojovně od začátku sezóny, mladé holky vedené zkušenými hráčkami hrají bojovný volejbal, nepustí balon na zem. O Olympu je známé, že se soustřeďuje na obranu. My jsme chtěli udělat nějaký další krok, myslím, že jsme ho udělali v Bosně, nicméně vždy když hrajeme slušné pasáže, tak bohužel následuje výpadek 3-4minutový výpadek, kdy necháme soupeře dotáhnout, což bylo i v dnešním zápase. Vyhráli jsme 3:0, jsem rád za tři body, ale gratuluji soupeři k bojovnému výkonu.

Martin Hroch

Popis utkání:

Domácí Olymp Praha vstoupil do zápasu bez důrazu a s trochu bezzubým útokem, Olomouc dělala bez problémů ztráty a svým servisem nutila domácí tým k nevynuceným chybám, stav byl rychle 8:2 pro hosty. Olymp se podařilo dostat do hry blokem Bartošové a hlavně následnou aktivitou na útuku Lukešové. Bylo srovnáno na 10:10, ale díky velmi dobrému servisu Olomouce se opakovala situace z úvodu utkání a stav 18:12 pro hostující Olomouc. I když se Olymp trochu probudil na útoku, Olomoucké hráčky si držely dostatečný náskok a po třetím setbolu si připsala na své konto zisk úvodního setu.

V úvodu druhého setu Olomouc vedla 5:2, poté se Olymp přece jen zvedl – začalo se dařit na útoku, zlepšil servis a rázem bylo i vyrovnáno. Olymp se dokonce dostal i do vedení 10:9. Za stavu 14:14 se podařilo odskočit Olomouci na 16:14, hostující tým vedl potom i 18:15 a 23:20 hlavně výborným útokům brazilských hráček Santos Silva a Blanco Iriarte. Za stavu 22:24 dala eso střídající na servisu Nátálie Šmídová, Olymp i vyrovnal na 24:24, ale nevynucené chyby v absolutní koncovce znamenaly prohru 24:26.

Ve třetím setu měla Olomouc navrch od začátku, na jejich hráčkách byla vidět psychická pohoda po vyhraných dvou setech, kdežto domácí Olymp střídal hezké volejbalové momenty a naprosto zbytečnými chybami na podle toho vypadal i stav: 4:8, 6:12 a 10: 18. Ve druhé části setu se Olympu již nedařilo, soupeř je drtil blokem, servisem i útokem. Olymp udělal malou sérii při servisu Šmídové, za stavu 20:23 se dostal do vedení 24:23 a k setbolu, ale to bylo ze strany Olympu vše, poslední tři výměny byly v režii Olomouce, která si dokráčelo pro tři body. Pro Olymp to byla bohužel další prohra bez zisku setu.