ŠimánováKalhousováFricovaBajusz
CihlárováPatockováKvapilováLoff da silva
NeumannováBrancuskáBeránkováSmolková
PeškováStavinohová

V posledních třech zápasech Prostějov třikrát zvítězil a porazil i silnou Ostravu. Naproti to domácí hráčky po velké bitvě získaly bod po prohře s do té doby neporaženým Libercem, ale pak následovaly dva zápasy v Brn0, ve kterých Olymp nezískal ani jeden set. Z této charakteristiky je zřejmá aktuální forma obou týmů před dnešním duelem. Naštěstí platí otřepané pravidlo, že v ženském volejbale je vše možné…

Zápas byl poměrně vyrovnaný, ale nakonec vyhrál prostějov, který lépe zvládal druhé poloviny setů a v závěru zápasu zachoval klidnou hlavu a věřil ve své vlastní schopnosti.

Kapitánka domácí

Od nás to nebylo úplně nejlepší utkání, vypadalo to, že to doženeme do pětisetové bitvy, ale bohužel v koncovce čtvrtého setu jsme se podělaly a nebyly jsme schopné složit balón na zem. Velmi dobře koncovku čtvrtého setu zahrála smečařka Fričová, která na protiútoku odskládala všechny míče, kdežto my, když jsme šly do útoku, tak jsme nebyly schopné dopravit míč na zem.

Pavlína Šimáňová

Trenér domácí

Blahopřejeme Prostějovu k vítězství kapitánce i Mirkovi. Jejich výhra byla zasloužená a Prostějov byl lepším týmem. V zápase byly dlouhé výměny, oba týmy špatně smečovaly – útočící hráčky okolo 20 – 25%, což je chabá statistika. V důležitých okamžicích, ale rozhodovaly ve svůj prospěch hráčky Prostějova, jako ve čtvrtém setu Fričová. Nyní nejsme v dobré sportovní formě. Výsledky a špatná hra na nás doléhají, mladé hráčky jsou pod tlakem, kupí chyby. V tomto zápase to byl slabý výkon kůlových hráček na naší straně. Souhlasím s Mirkem, že velký rozdíl byl v kvalitě nahrávky, protože všechny ostatní činnosti byly téměř vyrovnané. Nám nezbývá než se z toho otřepat, jako z každé těžké porážky, tentokrát na domácí půdě. Máme před sebou zápas evropského poháru, kde bychom chtěli divákům nabídnout pohledný a bojovný volejbal s šancí do odvety ve Švýcarsku.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

Přijely jsme sem a věděly jsme, že to bude těžké utkání. Odehrávala se bitva od začátku do konce zápasu. Jsme šťastné, že jsme i se štěstím vyhrály.

Simona Bajusz

Trenér hosté

Bylo to vyrovnané utkání, nicméně naše družstvo bylo o trochu lepší na blocích, udělaly jsme méně chyb než domácí. Myslím si, že ještě byl rozdíl na nahrávce, naše nahrávačka byla lepší než nahrávačka soupeře.

Miroslav Čada

Popis utkání:

Úvod domácímu celku vyšel velmi dobře, i díky útočné potenci dua Kalhousová - Patočková a dobré hře v poli. Perně vybudovaný náskok 6:2 vydržel několik desítek vteřin a bylo vyrovnáno. Poté se dlouho ztrátovalo a bylo jen otázkou času kdo jako první odskočí ve skóre. Byl to Prostějov, a po chybách na příjmu u Olympu se dostal do dvoubodového a potom i do čtyřbodového vedení. Zápletka v koncovce setu nastala za stavu 19:22 z pohledu domácího týmu – Olymp bojovnou hrou snížil na rozdíl jednoho bodu, potom Prostějov udělal ztrátu a dvěma rychlými bloky první set ukončil.

Ve druhém setu začal lépe Prostějov, ale postupně se i do jeho hry vkrádala nejistota a drobné chyby, které Olymp trestal – z vedení Prostějova 6:3 byl stav 10:13. Naposledy byl stav vyrovnaný 15:15. Olymp ale bojovností a dobrým servisem získal náskok 20:15. I když soupeř snížil na 20:18, dramatická koncovka se nekonala a stav byl po 56 minutách srovnán na 1:1 na sety.

Ve třetím setu Prostějov se zkoncentroval, zapnul na vyšší stupeň a měl průběh setu od začátku jasně pod kontrolou. Prostějov trápil Olymp servisem a domácí hráčky produkovaly nevynucené chyby, hlavně na útoku. Naproti tomu Prostějov chyboval téměř minimálně. Od stavu 8:17 bylo o osudu setu rozhodnuto. Prostějov vyhrál přesvědčivě 25:17.

Sportovní úroveň ve čtvrtém setu trochu opadla – ve hře bylo hodně nedorozumění a vítězil ten kdo udělal méně chyb. Prostějov vedl v úvodu setu, potom byl stav dlouho vyrovnaný. Olymp poprvé odskočil na 17:15, po vyrovnání ještě jednou na 19:16. Ovšem za stavu 22:19, Olymp chyboval na servisu, neodútočil, dostal eso a koncovku třetího setu vzala na svá bedra Karolína Fričová. Prostějov získal šest bodů v řadě a domácí Olymp zůstav po utkání bez bodového zisku.