OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

VK UP Olomouc - PVK Olymp Praha

Datum: 9.10.2021 Čas: 17:00

VK UP Olomouc125192524
PVK Olymp Praha327252226

Základní sestava

SepelovaŠtimacBrancuskáNeumannová
MostsitskaBlanco iriartePatočkováPoloučková
BabićGambováKalhousováŠimáňová
KulováPešková

Až ve svém čtvrtém utkání nové extraligové sezony se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily domácímu publiku. V 5. kole nejvyšší soutěže hostily svého tradičního soupeře Olymp Praha a po výsledku 1:3 si připsaly druhou porážku v řadě.

Jak jistě víte, nám se nepodařilo utkání ve Frýdku Místku. Na naše vítězství v Olomouci by asi nikdo nevsadil, přestože byl kurs 1,12 na Olomouc a na OLYMP téměř 4,75.

O tomto víkendu se hrají i turnaje (rozřazovací) EX JKY. Družstva Ostravy, Šternberka, KP Brna a Přerova tohoto využila a přeložila si zápasy EX ženy. My nikoliv. Monču Brancuskou a Káju Poloučkovou jsme nechali odehrát úvodní utkání juniorského turnaje proti Mikulovce a naložili je do autobusu a hurá do Olomouce. V Brně ještě nakládáme Johy Lukešovou, která si plnila povinnosti v turnaji za Střešovice.

Standartně obědváme na 100km, tentokrát bez zranění: Šíma (-:

Ještě rychlé kafe před Olmikem, krátká porada, připomenutí si základních obranných činností proti útočnicím soupeře, motivačka, základní sestava – instrukce mladým hráčkám.

Snad nás olomoucké hráčky i trochu podcenili, protože začali velmi vlažně, ale na nás bylo vidět, že se jdeme opět rvát a chceme rychle zapomenout na nevydařený čtvrtek.

V základní sestavě se objevují dvě změny, vůbec poprvé nastupují v letošní základní sestavě Lucie Kalhousová a Monika Brancuská.

Strhla se obrovská bitva a my ji vyhráli. Děkuji všem hráčkám i realizačnímu týmu za předvedený výkon.

Kapitánka domácí

Začaly jsme špatně a nechaly jít Olymp do vedení. Potom se sice naše hra zlepšila, ale v koncovkách jsme to nezvládly. Dnešní zápas však nebyl o koncovkách, protože jsme až na třetí set pokaždé dotahovaly výraznou bodovou ztrátu už od začátku. Z naší strany to bylo ospalé a bez energie, jen jsme čekaly, s čím Olymp přijde. Soupeř měl výbornou obranu a my jej navíc nechaly rozehrát, to byl základ všeho.

Barbora Gambová

Trenér domácí

Dnes jsme vůbec nenaskočili do zápasu, zejména na servisu a přihrávce. Úplně chyběla komunikace mezi hráčkami, které se na hřišti hledaly. Nebyl tam žádný lídr. Neměli jsme z různých důvodů příliš možností ke střídání, na to se ale nemůžeme vymlouvat. Hráčky si jako by vůbec neuvědomily, že žádný zápas nebude lehký a že je třeba zapnout. Olymp hrál svou hru se základem v kvalitní obraně a já mu gratuluji k vítězství.

Martin Hroch

Kapitánka hosté

Jsem za tuto výhru strašně moc šťastná. Domácí celek byl jasným favoritem a my jsme ho díky týmovému výkonu dokázaly překvapit. Až na koncovku třetího setu nám vycházelo všechno a já jen doufám, že v tomto duchu budeme pokračovat i dál.

Pavlína Šimáňová

Trenér hosté

Jsme velmi spokojeni s vítězstvím za tři body. Díky němu jsme napravili naše zaváhání ve Frýdku-Místku. Po této porážce jsme se snažili tým uvolnit s tím, že v Olomouci nemáme co ztratit, ale především získat a často i riskovat především na podání a při útoku bodových míčů. To se nám dlouho dařilo, v průběhu zápasu jsme hru korigovali, častokrát stačilo především nekazit, protože nám fungovala souhra obran na síti i v poli. Bojovný výkon celého kolektivu vedl k výhře 3:1 a plnému bodovému zisku. Kapitánka „Pája Šimi“ vedla tým s velkou energií a nábojem, Tereza Patočková měla velkou chuť se předvést proti trenérovi hostí. O výhře rozhodl výkon celého kolektivu včetně unavené „ Johy“.

Stanislav Mitáč

Popis utkání:

Po vyrovnaném úvodu se jako první osmělily Pražanky (7:7, 7:10), ale univerzita se tentokrát ještě téměř dotáhla (9:13, 12:13). Citelnější úder zasadil Olymp domácím při podání své kapitánky Šimáňové (13:14, 13:19) a náskok hostů pak zůstával minimálně čtyřbodový až do koncovky. Za stavu 19:24 se zdálo být rozhodnuto, jenže vysokoškolačky i díky servisu Šmídové vyrovnaly na 24:24. Malý volejbalový zázrak se ale nekonal. Olymp sice ještě jednou pohrdl setbolem, svůj sedmý už však proměnil a po výsledku 25:27 se ujal vedení.

Po studené sprše z předchozí koncovky začaly Hanačky druhou sadu doslova katastrofálně. Po servisech hostujících Brancuské (0:6) a Patočkové (1:10) se sice univerzita dokázala vrátit do hry (7:11), vyrovnat už ale ani jednou nedokázala. Ještě za stavu 18:21 měl domácí celek naději, koncovku však nezvládl a po porážce 19:25 prohrával už 0:2.

Ve třetím dějství šly Olomoučanky od počátku za svým cílem zápas zdramatizovat a prodloužit, jenže Olymp dlouho úspěšně kontroval (6:2, 6:7, 12:8, 12:12). Rozhodovalo se tak až v samotném závěru, ten byl vypjatý i rozhodnutím rozhodčích – padla žlutá karta „ kdo asi – karbaník trestaný za pravdu“ v němž tým VK UP od stavu 23:22 uhrál potřebné dva míče v řadě a díky výhře 25:22 snížil.

Jenže na body to tentokrát univerzitě nestačilo a velký obrat se ke smůle domácích nekonal. Po bodové přetahované se o první odskočení Olympu ve skóre postarala podávající Patočková (10:10, 10:15) a hostující tým mířil za třemi body. Vysokoškolačky mu to ještě mohly v koncovce překazit díky svému vzepjetí při servisu nahrávačky Štimac (19:22, 23:22), následovaly výměny, které k  takto vypjatým zápasům patří, diváci si užívali. Trenérům brnkaly na nervy hráčky (24:23 kazí servis Olymp – Lukešová, obratem při 24:24 kazí domácí – Šepelová. Tímto získal svůj druhý mečbol pražský celek a z něj už se radoval - 24:26 a 1:3.

Radostná byla cesta domů, která díky otevřené dálnici ubíhala rychle. Krátké zastávky. Na stém jako vždy vystupují Pešu a Brichtis. Zkoumáme výsledky odehraného kola / Prostějov – Šelmy 3:0 a Dukla – Frýdek Místek 3:1 /. Studujeme zpětně volební den, i z jeho výsledků je celý autobus potěšen.

Další utkání na domácí půdě je ve čtvrtek 14.10. 2021 v 17:00 hod proti Sokolu Šternberk.

Tak Vás zveme a budeme se těšit.

S. Mitáč – trenér družstva