HonzovičováKocmanová - HavlíčkováFricovaŠípová
BrichtováBartošováKvapilováJurčíková
JaňourováKomárkováKopáčováMichalíková
PeškováStavinohová

Ačkoliv Olympu Praha chybí jediné vítězství k postupu do semifinále play.off, čekal ho dnes přetěžký úkol. Zdecimovaný celek se musel obejít bez čtyř klíčových hráček základní sestavy a toto oslabení se muselo projevit.

Po prvním setu, který Olymp prohrál o jedenáct bodů se domácí hráčky vzepjaly k neuvěřitelnému výkonu a vyhrály tři koncovky setů za sebou a ukončily sérii proti Prostějovu hned ve třetím vzájemném zápase.

Kapitánka domácí

Určitě jsem strašně šťastná, že jsme to zvládly. Tím, že jsme oslabené, je vidět, že držíme spolu a jsme schopny se poprat jedna za druhou. Nebylo to jednoduché utkání, Prostějov nás trápil hlavně na začátku. Do zápasu jsme nevstoupily úplně dobře, udělaly jsme v prvním setu spoustu chyb. Potom jsme se už rvaly za každý balón, koncovky byly vypjaté, ale i štěstíčko se přiklonilo na naši stranu a zvládly jsme to, Teď je čas na trochu odpočinku a připravit se na druhé kolo play-off.

Aneta Kocmanová-Havlíčková

Trenér domácí

Jsme spokojeni s vítězstvím, protože nás posouvá do další fáze play-off a do bojů o jednu z medailí. Chtěl bych poděkovat všem devíti statečným hráčkám, které nastoupily do zápasu. Bylo na nich vidět, že chtějí zabojovat za čtyři vyřazené hráčky. Včera jsme tomu věnovali celý trénink, abychom zalepili záplaty v sestavě. Začátek zápas ukázal, že máme respekt ze soupeře, ale od druhého setu se rozpoutala bitva, kterou jsme ve třech těžkých koncovkách dokázali zvládnout. Velikou zásluhu na tom má Aneta Havlíčková – jako třicetibodová hráčka. Velmi dobrý zápas zahrála Leona Neumannová jako falešná blokařka, ale musím pochválit všechny holky – je to dílo celého kolektivu.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

Je to strašná škoda, jely jsme sem s tím, že můžeme podat dobrý výkon, věděli jsme, že je Olymp výrazně oslabený. První set se nám krásně vydařil, vyhrály jsme 25:14. Potom jsme to už nezvládly, Olymp se rozehrál, tahaly jsme se bod po bodu a Olymp vyhrál. Gratuluji a držím Vám palce.

Michaela Jurčíková

Trenér hosté

Gratuluji soupeři k postupu, myslím, že si to Olymp zasloužil, vzhledem k tomu, v jaké byl situaci. Bylo vidět, že my jsme s nimi mohli hrát až když se oslabili, před tím jsme moc šancí neměli. v prvním zápase byla rozdílová hráčka Smutná. Bylo vidět, že má velké zkušenosti. V dalších dvou zápasech byla rozdílová Aneta Havlíčková, která si uměla poradit v těžkých situacích a koncovkách setů. Vzala to na sebe a byla hlavním strůjcem úspěchu Olympu. Myslím si, že v této sérii, vzhledem k situaci, která nastala, jsme měli na víc a měli jsme alespoň jeden zápas vyhrát. Olymp postoupil zaslouženě, přeji mu v dalších zápasech hodně štěstí a zdaru. Jsou velkým favoritem na titul a když se dají do pořádku a budou kompletní tak se mohou porvat o titul.

Lubomír Petráš

Popis utkání:

Olymp bez čtyř reprezentantek ztrácel hned od začátku prvního setu. Domácí hráčky vyrobily v úvodním setu 12 nevynucených chyb, a to hovoří za vše. Olymp měl jedinou světlou chvíli, kdy uhrál tři body za sebou ze stavu 8:18 na 11:18. Prostějov se soustředil na to, aby nechyboval a bezpečně kontroloval průběh úvodního setu.

Ve druhém setu v úvodu Prostějov třikrát zkazil servis, hráčky Olympu přestaly chybovat a začaly předvádět vyrovnanou partii. Hlavní útočná síla domácích spočívala na Anetě Havlíčkové. Olymp se dostal dokonce do vedení 17.16 a vše se rozhodovalo k dramatické koncovce za stavu 23:23. Prostějov se dostal k setbolu, ten Olymp odvrátil, následně zablokovala Neumannová a Prostějov potom útočil do autu.

Ve třetím setu začal Prostějov excelentně při servisu Kvapilové a dostal se rychle do vedení 6:2. Olymp, ale trpělivou hrou postupně stahoval náskok Prostějova a podařil se mu po bloku Havlíčkové vyrovnat na 11:11. Při servisu Havlíčkové se podařil Olympu odskočit na 14:12. Od stavu 16:16 oba týmy předváděly skvělý volejbal, Olymp vedl 22:20 a 24:22. Michalíková esem odvrátila setbol a následně jeden setbol měl i Prostějov. Volejbalová pohádka Olympu pokračovala a set ukončila nekompromisním útokem – kdo jiný než Aneta Havlíčková.

Vyhecované a dramatické divadlo pokračovalo i ve čtvrtém setu. Oba týmy skvěle útočily, ale Prostějov měl i bodové bloky a dostal se do tříbodového vedení, Olymp nejen vyrovnal, ale šel i do vedení 13:11, následně uhrál Prostějov tři body v řadě. Oba týmy se střídaly ve vedení, ale žádný z nich neodskočil do více než dvoubodového vedení. Opět se rozhodovalo v nervy drásající koncovce. Olymp nakonec proměnil čtvrtý mečbol a zajistil si postup do bojů o medaile hned ve třetím zápase série.

Zápas byl emočně velmi vypjatý. Sportovní úroveň šla postupně nahoru a k vidění byl nádherný sport, se šťastným a nečekaným koncem pro domácí hráčky Olympu Praha. Takových zápasů nikdo moc nezažije a je jen veliká škoda, že se muselo bez diváků.