OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

VK Prostějov - PVK Olymp Praha

Datum: 8.3.2021 Čas: 17:00

VK Prostějov22614252212
PVK Olymp Praha32425202515

Základní sestava

JurčíkováMichalíkováBartošováHodanová
ŠípováKopáčováKocmanová - HavlíčkováJaňourová
FricovaKvapilováKomárkováPurchartová
StavinohováPešková

Kapitánka domácí

Jak nám po utkání říkali trenéři, Olymp v tomhle složení byl dost hratelný a my jsme měly jeho oslabení využít. Sahaly jsme po vítězství, bohužel však v rozhodujících chvílích znovu přišly naše zbytečné chyby, vždy v jednom postavení dlouhé a rozhodující série inkasovaných bodů. Sice jsme bojovaly až do konce, ale zase to o kousek nestačilo. Náš celkově dobrý výkon tak přišel vniveč. A nezbývá než se pokusit vyhrát ve čtvrtek venku.

Michaela Jurčíková

Trenér domácí

Dnes jsme určitě měli na lepší výsledek, vzhledem k okolnostem i dobře rozjetému utkání to mělo skončit naším vítězstvím. Soupeř byl oslaben o dvě důležité hráčky včetně klíčové opory, nejlepší extraligové nahrávačky Lucie Smutné. Čehož jsme dokázali využít, ale jen částečně. Náš výkon oproti prvnímu vzájemnému zápasu šel rozhodně nahoru, přesto panuje velké zklamání. Jak ve čtvrtém setu, tak v tiebreaku jsme vedli a místo dotažení duelu do vítězného konce pokaždé přišel náš výpadek v jednom postavení s řadou chyb. Těch děláme mnohem víc než Olymp, kterému stačila jediná výborně útočící tahounka Aneta Kocmanová k otočení vývoje. Což je hrozná škoda, místo vyrovnání série na 1:1 teď ztrácíme 0:2 a pojedeme do Prahy, kde to bude hodně těžké. Přesto musíme dál bojovat.

Lubomír Petráš

Kapitánka hosté

V porovnání s předchozím zápasem byl ten dnešní pro nás mnohem těžší. V Prostějově je úplně jiná hala i prostředí, navíc domácí holky zahrály o hodně líp než minule v Praze. Nedaly nám nic zadarmo a tím víc můžeme být rády, že jsme zvládly vyrovnané utkání otočit do vítězného konce. Vedeme tak v sérii 2:0, na vlastním hřišti samozřejmě půjdeme za potvrzením co nejrychlejšího postupu, abychom se před semifinále mohly dát dohromady.

Aneta Kocmanová

Trenér hosté

Jsme nesmírně šťastní, že se nám v Prostějově podařilo vyhrát za situace, kdy tým kosí zdravotní problémy. A může být ještě hůř. Dnes jsme nastoupili bez dvou ústředních hráček, proto se dal očekávat hodně těžký boj, což se naplnilo. Volejbal přitom chvílemi plakal a chvílemi byl naopak velice pohledný, hlavně díky oboustranně výborné obraně v poli. My jsme si nějakou dobu zvykali na jinou distribuci nahrávek Ivy Šípové, která dostala oproti úvodnímu zápasu série přednost před Klárkou Dvořáčkovou. Soupeř tentokrát neútočil tolik přes Gábinu Kopáčovou, ale i dalšími hráčkami a já na tuhle změnu takticky reagoval trochu pozdě. Naštěstí to stačilo, holky zabojovaly, postupem času lépe bránily a poradily si také s náročnou situací v posledních dvou setech. Opět jsme potvrdili, že tiebreaky jsou v letošní sezóně naší silnou disciplínou.

Stanislav Mitáč