Kocmanová - HavlíčkováBartošováKvapilováFricova
KomárkováHodanováKopáčováDvořáčková
PurchartováSmutnáMichalíkováKožoušková
PeškováStavinohová

Říká se, že zahájením zápasů play-off, začíná nová soutěž, vše co se odehrálo do té doby je minulost a je zapomenuto.

Přesto do prvního zápasu čtvrtfinále nastupoval Olymp Praha jako velký favorit o čemž svědčí: pouhé dvě prohry po základní části a druhé místo v tabulce, domácí neporazitelnost v letošní sezóně, jediná prohra v kalendářním roce 2021 (semifinále Českého poháru proti Liberci 2:3) a bilance s Prostějovem: dvě výhry a poměr setů 6:1.

Domácí Olymp Praha potvrdil roli favorita a zvítězil za 70 minut poměrem 3:0 a získal první výhru v sérii.

Kapitánka domácí

Dneska jsme zahrály naši hru, pohlídaly jsme si to od začátku. Ve druhém setu jsme zaspaly, ale koncovku jsme zvládly, což je důležité. Prostějov jsme ubránily hlavně na síti od začátku, a to bylo nejdůležitější. Je to ale jen první zápas play-off, a pondělní může vypadat jinak, takže my se musíme připravit úplně stejně, já osobně věřím, že Prostějov bude hrát lépe v domácím prostředí, než zahrál dnes. Určitě to nebude jednoduché utkání.

Aneta Kocmanová-Havlíčková

Trenér domácí

První utkání play-off se neslo zpočátku s notnou dávkou nervozity. V posledních dnech jsme řešili řadu drobných zranění. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, a to nás uklidnilo. S přehledem jsme vyhráli první set. Druhý set a jeho koncovka rozhodla o výsledku celého utkání. V průběhu setu jsme neustále prohrávaly až o pět bodů, set jsme otočili za stavu 20:20 při servisu Lucie Smutné a dobrou obranou na síti. Třetí byl podobný prvnímu. Vedeme 1:0 v sérii a musíme se dobře připravit na další zápas v Prostějově.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

První set jsme držely se soupeřem krok, ale nezvládly jsme to na přihrávce, druhý set jsme dlouho byly nad Olympem, bohužel nám utekl pětibodový náskok a my jsme od stavu 20:20 nedokázaly uhrát koncovku. Poslední set jsme nezvládly v hlavách, druhý set nás položil a bylo to již v režii soupeře.

Michaela Jurčíková

Asistent trenéra hosté

V dnešním utkání Olymp výborně podával, zejména v prvním a ve třetím setu a s tím velkým tlakem jsme se těžko vyrovnávali. Olymp byl jasně lepší v útoku i na podání. Myslím, že kromě druhého setu jsme neměli moc šancí.

Miroslav Čada

Popis utkání:

Olymp Praha zahájil třemi bloky Bartošové a rychle se ujal vedení 6:2. Poté se střídaly hezké okamžiky s nevynucenými chybami a Prostějovu se podařilo stáhnout na rozdíl jednoho bodu (9:10), ale následně si Olymp vybudoval dostatečný náskok šesti bodů do koncovky (19:13). Prostějovu se příliš nedařila, a tak první set skončil šestibodovým rozdílem pro domácí hráčky. První set byl nervózní a bylo k vidění nezvyklé množství chyb.

V začátku druhého setu byl Prostějov ve vedení díky dobře útočící Kopáčové. Olymp šel poprvé do vedení 8:7, ale Prostějov se výrazně zlepšil, bojoval a body se přikláněly na jeho stranu i nadále, takže brzy byl stav 16:12 pro Prostějov. Olymp vcelku úspěšně ztrátoval, ale měl problém získávat body při svém servisu. Prostějov se přesto nevyvaroval chyb od stavu 18:13 a Olympu se podařilo vyrovnat na 20:20. Vlastní koncovku druhého setu vzala do svých rukou Aneta Havlíčková, ale Prostějov mohou mrzet další dvě nevynucené chyby.

Třetí set zahájil Olymp dobře na servisu a rychle vedl 8:2, Prostějovu se přestalo dařit i na útoku a náskok Pražanek narůstal skoro geometrickou řadou. Konec zápasu byl ve znamení rezignace Prostějova a pohodové hry Olympu Praha.