OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

PVK Olymp Praha - TJ Sokol Frýdek-Místek

Datum: 27.2.2021 Čas: 17:00

PVK Olymp Praha3252525
TJ Sokol Frýdek-Místek0201223

Základní sestava

HodanováKocmanová - HavlíčkováStaňkováUhrová
PurchartováBartošováHadáčkováMitrega - Mamica
SmutnáKomárkováŠnellyováBorovcová
PlačkováTeperová

Po včerejším zápase, kterém KP Brno sebralo bod UP Olomouc, by jasné, že Olymp Praha nastoupí do zápasů play-off z druhého místa. Vyřazovací část soutěže startuje již v pátek 5. března a Olymp Praha bude o postup mezi poslední čtyři bojovat s VK Prostějov.

Frýdek-Místek ztrácí na Přerov, který drží poslední příčku zajišťující účast v play-off. Pouze výhra na Olympu a současně prohra Přerova s Prostějovem je může dostat do zápasů play-off, což je poměrně nepravděpodobné.

V zápase ve kterém „o moc nešlo“ vyhrál domácí Olymp Praha, i bez dvou hráček základní sestavy, přesvědčivě 3:0 na sety a dobře se připravil na nadcházející série zápasů o konečné umístění – play-off.

Kapitánka domácí

Dneska to byl od holek pěkný zápas. V některých situacích nás soupeř potrápil, ale daly jsme příležitost mladým hráčkám, které to zvládly velmi dobře. Jsme rády, že jsme nepřetrhly naši vítěznou sérii a doufám, že budete takto pokračovat už v pátek proti Prostějovu v play-off.

Pavlína Šimáňová

Trenér domácí

Do utkání jsme s tím, že druhé místo po základní části je jisté, protože ve včerejším utkání Olomouc ztratila bod v Brně. V zápasu jsme chtěli uspět, což se podařilo a dokonce v poměru 3:0. Máme z tohoto týdne drobná zranění, nastoupily Bětka Plačková a Anetka Bartošová, které to utkání zvládly dobře, takže jsem spokojený a pokračuje příprava na play-off.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

Škoda posledního setu, kdy jsme nad Olympem vedly a nedokázaly jsme udržet tento stav do koncovky. Gratuluji Olympu k postupu do play-off.

Veronika Šnellyová

Trenér hosté

Mrzí nás třetí set a také jsme nezvládli koncovku prvnímu setu. Olymp byl dobře nastartovaný v čele s Anetou Havlíčkovou a velice dobře hrála Lucka Smutná na nahrávce. Největší rozdíl byl ale v síle podání, my jsme v prvním setu byli schopni ještě odpřihrávat, ale koncovka nás zradila právě na příjmu. Ve třetím setu jsme byli chvíli na vrchu, ale v koncovce jsme udělali minimálně tři chyby, několikrát jsme ulili, ulívat se nesmí a z tohoto se nejsme schopni ponaučit. Pokud budeme ulívat, nebudeme vyhrávat.

Leoš Chalupa

Popis utkání:

Začátek zápasu Olympu vyšel, rychle se ujal vedení 7:3 i díky třem nevynuceným chybám Sokola. Poté přišlo mírné polevení domácího týmu, Frýdek-Místek ztratil ostych a začal bojovat – skoré se poprvé přehouplo na stranu hostí za stavu 12:11 a Frýdek vedl ještě 16:14. Koncovka byla, ale plně v režii Pražanek, Sokol si neodpustil zbytečné chyby a Olymp uhrál ze stavu 20:18, čtyři body v řadě za sebou a set bez problémů získal.

Ve druhém setu v pohodě hrající Olymp ukázal svoji sílu již od začátku setu. Rychle vedl 7:4 a 12:5, opět přišel menší výpadek (tři body v řadě Sokolek), ale herní převaha domácího týmu výrazně narůstala (18:9). Olymp přehrával soupeře hlavně servisem a velký rozdíl byl i v útoku obou družstev.

V poslední dějství se Frýdek-Místek dostal do pětibodového vedení (11: 6) hlavně díky odvážnému servisu. Olymp následně zabral a trpělivou hrou postupně stahoval náskok Sokola a vyrovnal za stavu 15:15. Frýdek ještě jednou vedl o dva body, ale Olymp nic neponechal náhodě a zápas dotáhl do vítězného konce. Poslední set byl nejvyrovnanější.

Jiří Trochta

Omlouváme se divákům za nekompletní stream na czechvolley.tv způsobený technickými problémy na straně poskytovatele internetu. Díky tomu pak i zbytek přenosu probíhal trochu ve znamení zmatků a improvizace (video naležato, při závěrečných rozhovorech nás bohužel nepřepli do vysílání...)