OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

TJ Ostrava - PVK Olymp Praha

Datum: 20.2.2021 Čas: 17:00

TJ Ostrava124222514
PVK Olymp Praha326252325

Základní sestava

ŠtrbováŽarnovickáSmutnáŠimáňová
NečasováKaluskováHodanováKomárková
PospíšilováHrdličkováPurchartováKocmanová - Havlíčková
ChevalierováPešková

Pro Ostravanky bylo dnešní dohrávané 12. kolo UNIQA volejbalové extraligy poslední před play-off, protože už mají předehráno z podzimu. Domácí celek přivítal ve velké pohodě hrající Olymp, který se snaží udržet druhou příčku v tabulce. Ostravské volejbalistky sice podaly bojovný výkon, ale nezkomplikovaly hostům situaci před závěrečným kolem, které se odehraje 27. února. Ostrava s velkou pravděpodobností nastoupí v play-off proti Šelmám Brno.

My jsme k tomuto utkání přistoupili také zodpovědně, v kondiční přípravě (s Paolem Boschetti) jsme v časovém období Play–off. Po testování, čtvrteční posilovně a herním tréninku, páteční přihrávce a dohrávkách jsme vyrazili na Moravu. Krátké sobotní protažení, atletika, video porada. Vydatný oběd a již kratší cestování do místa zápasu – Varenská v Ostravě.

Kapitánka domácí

Je škoda, že jsme neudržely vysoké vedení v prvních dvou setech. Vždy v jednom postavení jsme dostaly šňůru bodů. Normálně jsme zvyklé na kvalitnější příjem.

Andrea Štrbová

Trenér domácí

Dnes z naší strany agresivní vstup do prvních dvou setů. Bohužel jsme neudrželi důraz v činnostech a vlastními chybami jsme si dva sety prohráli. Soupeř v důležitých momentech lépe servíroval. Ve třetím setu jsme hráli dobře v obraně a ve čtvrtém setu jsme měli špatný příjem.

Zdeněk Pommer

Kapitánka hosté

Jsem ráda za tři body, ale nebylo to lehké. Do zápasu jsme jako obvykle nevstoupily moc dobře a musely jsme v prvních dvou setech stahovat velký náskok. Ve třetím setu jsme začaly lépe, ale koncovku jsme neuhrály. Čtvrtý set byl od stavu 10:11 v naší režii.

Pavlína Šimáňová

Trenér hosté

Jsme spokojeni s vítězstvím za tři body, protože se souběžně hrálo důležité utkání Olomouc/Šelmy Brno. A tím, že jsme dokázali minule Olomouc doma porazit, tak bychom chtěli druhé místo udržet. To se i po dnešním utkání daří. Utkání bylo vyrovnané, my jsme začali první dva sety vlažně až studeně (spolu s teplotou v hale) a prohrávali o 5 - 6 bodů, V důležitých okamžicích průběhu setu, vždy na přední postavení soupeřovi nahrávačky, jsme dokázali náskok stáhnout a vyhrát obě koncovky. Ve třetím setu, do kterého nenastoupila, zraněná kapitánka domácích H. Hrdličková jsme si zkomplikovali ve druhé části setu, neudrželi jsme vedení 15:12, až laxním přístupem v obraně i protiútoku jsme set darovali soupeři. Ve čtvrtém setu nás nakoplo sporné rozhodnutí rozhodčího za stavu 9:11, od této chvíle jsme dominovali až do konce zápasu.

Stanislav Mitáč

Popis utkání:

První set začaly domácí volejbalistky jako z partesu a záhy se dostaly do vedení 11:4, ale hned po time trenéra hostů Mitáče zásluhou nepříjemného servisu Komárkové Olymp vyrovnal na 11:11. Poté začala přetahovaná o každý bod a za stavu 15:17 se poprvé do dvoubodového vedení dostal hostující Olymp. Trenér Pommer ho time outem zabrzdil a Ostravankám se podařilo na chvíli získat vedení (19:18, 22:21), ale svými chybami nabídly Pražankám první setbol za stavu 23:24, který se ještě podařilo odvrátit, ale druhý v pořadí už ne.

Druhý set byl více méně kopií prvního. Domácí Ostrava se opět relativně snadno dostala do vedení (9:2, 12:6) a tentokrát při servisu Hodanové Olymp opět rychle vyrovnal, v tomto případě na 12:12. Za chvíli se dokonce Pražanky utrhly na 14:17. Následoval dobrý servis kapitánky domácích Hrdličkové a otočka na 18:17. Vyrovnanou koncovku za stavu 21:22 ovlivnil rozhodčí, kdy jasný míč pro domácí přiřknul hostům a místo stavu 22:22 bylo 21:23 a Olymp už koncovku nepustil.

Do třetího setu nastoupila místo zraněné kapitánky 15letá Bauerová a domácí tato situace semkla a set byl po celou dobu vyrovnaný, kdy ani jedno družstvo nezískalo více než dvoubodový náskok. Ostrava sice vedla v setu jen 2x, a to 17:16 a 23:22, kdy při tomto stavu uhrála důležitý míč a posléze i celou koncovku.

Čtvrtý set byl opakem prvních dvou setů, kdy se Olymp dostal rychle do vedení 6:1. Ostravanky ještě dotáhly na 10:11 i díky dalšímu spornému rozhodnutí rozhodčího, nyní v neprospěch hostů a tato událost je nakopla, odskočili na 10:18 a bylo vymalováno.