OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

PVK Olymp Praha - VK UP Olomouc

Datum: 13.2.2021 Čas: 17:00

PVK Olymp Praha327202525
VK UP Olomouc125252117

Základní sestava

Kocmanová - HavlíčkováPurchartováValkováBjerregärd Madsen
NeumannováHodanováNováSchlegel Mosegui
ŠimáňováSmutnáStümpelováPilepič
PeškováZilberman

Zápas velmi dobré úrovně nakonec rozhodl Olymp ve svůj prospěch zlepšenou hrou od poloviny třetího setu a v celém čtvrtém.

Kapitánka domácí

Do zápasu jsme nenastoupily úplně dobře, nechaly jsme soupeře ujet o pět, šest bodů, a to se táhlo dost dlouho, potom jsme Olomouc dohnaly a urvaly jsme koncovku. Druhý a třetí set se vyvíjel obdobně, my jsme hodně vedli, ale nezvládly jsme konec, ve třetím jsme hodně prohrávali, otočily jsme to a vyhrály set. Čtvrtý set již byl v naší režii, soupeřky trochu opadly, my jsme je zatlačili servisem a blokem.

Pavlína Šimáňová

Trenér domácí

Jsme velice spokojeni s vítězstvím, navíc za tři body. Tato výhra nás posouvá na druhé místo v tabulce. Myslím si, že jsme viděli jeden z nejhezčích zápasů domácí extraligové soutěže. Na zápas jsme se snažili co nejlépe připravit, protože olomoucké hráčky nám nabídly hned pět zápasů v posledních 14 dnech, takže jsme věděli téměř vše. V rozhodujících okamžicích se ukázalo, že jsme byli dobře připraveni.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

Měly jsme dobře rozehraný první i třetí set, ale nedůrazností jsme si ho neuhrály v koncovkách. Zvláště první set rozhodl o celém rázu zápasu. Musíme se vrátit k našemu týmovému pojetí hry a hrát jedna za druhou.

Kateřina Valková

Trenér hosté

Těžko se mi to hodnotí. První set jsme dobře rozehráli, do poloviny setu jsme byli lepším týmem. Potom jsme přestali přihrávat. Druhý set jsme si vyhráli zaslouženě, třetí byl kopií prvního, když jsme vedli o sedm, osm bodů, ale sami jsme si to nedohráli nedůslednou hrou na přihrávce a v obraně, V posledním setu již byl samozřejmě Olymp na koni, my jsme byli psychicky dole a ani bojovností jsme to nezvládli.

Petr Zapletal

Popis utkání:

Olymp začal velmi rozpačitě – dvě nevynucené chyby, dvě poloesa – a za stavu 1:6 si musel domácí trenér Mitáč vzít oddechový čas. Olymp ale rychle snížil při servisu Purchartové na 5:7. Souboj tvrdých servisů pokračoval, ale Olymp se na rozdíl od Olomouce dopouštěl i dalších chyb a náskok soupeře hrozivě narůstal 9:16, 11:17. Potom ale zavelela ke zteči Aneta Havlíčková a Olympu se podařilo stáhnout na dva body a následně se dostal i do vedení 19:18. Za stavu 23:21 Olymp dvakrát útočil na setbol, ale toho se nedočkal a rychle měla setbol Olomouc. Ovšem úplnou koncovku měla v rukou domácí kapitánka Šimáňová a domácí hráčky první set urvaly poměrem 27:25.

Druhý set začal excelentně na servisu Lucka Smutná a Olymp rychle vedl 5:0. Oba týmy bojovaly na plný plyn, tvrdé útoky střídala skvělá hra v poli s minimem chyb. Olomouc trpělivou hrou stahoval náskok Olympu a za stavu 20:19 šly poprvé do vedení v setu. V koncovce druhého setu byla Olomouc bezchybná a od stavu 20:20 uhrála pět bodů v řadě a vyrovnala stav na 1:1 na sety.

Do třetího setu lépe vstoupila Olomouc 4:0. Domácí tým bojoval, ale soupeř byl proti – většinu útoků „vyčapával“ v poli a na stranu Olympu se začaly kupit chyby. Olomouc chvilkové zaváhání nekompromisně využila a šla do vedení 14:7. Ve většině delších výměn měly hráčky z Hané navrch, a i proto vedly 17:12. Ovšem slabší chvilka přišla i na Olomouc a rázem bylo srovnáno na 19:19. Olymp poprvé šel do vedení za stavu 20:19. Rozhodujícím momentem byla dlouhá výměna po které šel Olymp do vedení 23:20. Koncovka třetího setu téměř stejná jako v setu předchozím, jen s tím rozdílem, že si oba týmy vyměnily role.

Skvělý volejbal (bohužel bez divácké kulisy) pokračoval i v setu čtvrtém. Domácí Olymp i díky několika blokům vedl 9:6. Olymp držel vysokou výkonnost a později vedl i 12:7 a 17:11. Na olomoucké hráčky možná dolehl i náročný herní program posledních dnů. Ale skvěle hrající Olymp si vítězství nenechal ujít.

Autor: Jiří Trochta