Kocmanová - HavlíčkováPurchartováKvapilováFricova
KomárkováHodanováKopáčováDvořáčková
ŠimáňováSmutnáMichalíkováJurčíková
PeškováStavinohová

PVK Olymp Praha má od prosince 2020 úctyhodnou bilanci – deset výher v řadě za sebou (i s výsledkem Českého poháru), neporazitelnost na domácí palubovce, naposledy prohrály pražské hráčky 27. listopadu loňského roku. S touto bilancí jsou vysokými favoritkami dnešního zápasu. Pro Prostějov mluví pouze poslední vzájemný duel před čtrnácti dny, když Prostějov sahal po jednom bodu. Ve čtvrtém setu nevyužil dva setboly, a nakonec jej prohrál nejtěsnějším rozdílem 26:28.

Kapitánka domácí

Dnešní zápas jsme zvládly skvěle, Od začátku jsme na soupeře naskočily, tlačily jsme servisem, dobře jsme bránily a až na jeden výpadek jsme to zvládly bez problémů. Dokázaly jsme udržet pozornost po celý zápas a zaslouženě jsme vyhrály 3:0.

Pavlína Šimáňová

Trenér domácí

Po těžkém utkání v Prostějově jsme se soustředili především na obrannou činnost proti Gábině Kopáčové, která nám dělala nejvíce problémů před čtrnácti dny. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Dobře jsme servírovali, dobře bránili a následně útočili. Před českým pohárem jsme prokázali dobrou výkonnost.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

Zápas jsme začaly dobře, se soupeřem jsme se tahaly, ale od půlky setu byl set v jejich režii. Ve druhém setu nám utekl začátek, potom už jsme neměly sílu a bojovnost. Dělaly jsme mnoho chyb, Olymp nezkazil servis a byl velice silný na útoku.

Michaela Jurčíková

Trenér hosté

Gratuluji soupeři k vítězství. Olymp v současné době předvádí velmi dobrou hru. My jsme po nadějném úvodu odpadli a brzy prohrávali o tři a více bodů. Soupeř byl lepší především v útoku.

Lubomír Petráš

Popis utkání:

V úvodním setu byl průběh vyrovnaný do stavu 10:10, oba týmy dobře útočily, a proto se více méně pouze ztrátovalo. Olymp v nastoleném trendu pokračoval dále, naopak Prostějovské hráčky dělaly občas nevynucené chyby a stav narostl na 19:13. Prostějov se nevzdal, a i díky dvěma esům Dvořákové snížil na 18:19. Ale to bylo ze strany Prostějova vše, protože následně podávající Anička Komárková od stavu 20:18 doservírovala set.

Druhý set měl naprosto jednoznačný průběh. Za stavu 3:13 již Prostějov měl vyčerpané oba oddechové časy a hra Olympu byla exhibiční. Jak už se stává, přišlo mírné polevení ze strany domácích, ale přesto lze napsat, že průběh druhého setu byl naprosto jednoznačný.

Poklidný průběh pro domácí pokračoval i ve třetím setu. Prostějovské hráčky asi rezignovaly v hlavách, Olymp šel rychle do vedení 10:3, ale stejně jako ve druhém setu se nevyvaroval nevynucených chyb a nechal uhrát soupeři tři body v řadě. Tento chvilkový výpadek, ale neměl vliv na průběh posledního setu.

Zápas byl jednoznačný, Olymp pokračuje v sérii neporazitelnosti a před finálovým turnajem Českého poháru ukázal svou výkonnost.