OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

VK Prostějov - PVK Olymp Praha

Datum: 16.1.2021 Čas: 15:00

VK Prostějov117251526
PVK Olymp Praha325212528

Základní sestava

BlumentritováMichalíkováŠimáňováKomárková
DvořáčkováKopáčováSmutnáKocmanová - Havlíčková
FricovaKvapilováHodanováPurchartová
StavinohováPešková

Na dosah zisku minimálně jednoho bodíku do tabulky byly prostějovské volejbalistky v sobotním utkání proti Olympu. V 18. kole UNIQA extraligy žen ČR 2020/21 sváděly se silnými Pražankami dva sety ze čtyř více než vyrovnaný boj a jen kousek je dělil od vyrovnání na 2:2. Na tiebreak však nedošlo, neboť favorizované družstvo vydřelo dramatický závěr klíčové čtvrté sady. A tím odvezlo kompletní porci bodů do české metropole.

Kapitánka domácí

Porážky 1:3 po takovém průběhu je velká škoda. Před zápasem bychom určitě braly, že budeme Olympu natolik vyrovnaným soupeřem, ale vzhledem ke dvěma neproměněným setbolům ve čtvrtém setu je konečný výsledek pro nás málo. Mohly jsme mít z těžkého utkání aspoň bod, což by celý tým povzbudilo. I tak jsme dnes ukázaly, že volejbal nějakým způsobem umíme.

Karolína Fričová

Trenér domácí

V prvním i třetím setu byl soupeř jasně lepší ve všech činnostech, zejména v útoku a na bloku. Ve druhé a čtvrté sadě jsme však hráli výborně, silnému Olympu se volejbalově vyrovnali. Může nás jedině mrzet těsně ztracená koncovka, kde holky parádně bojovaly a zasloužily si vyrovnání na 2:2. Přes porážku jsme viditelně zvedli výkon celého mančaftu v čele s hodně bodující Gábinou Kopáčovou, podařilo se nám hostům dost zkomplikovat cestu za očekávaným vítězstvím.

Lubomír Petráš

Kapitánka hosté

Dnešní zápas byl jako na houpačce od obou týmů. My jsme dobře začaly, ale ve druhém setu bohužel nebyly schopné stejně pokračovat. Ve třetím jsme domácí zase přejely, zatímco čtvrtý se z naší strany opět změnil spíš v trápení. Naštěstí s příznivým koncem pro nás. Přesto máme do dalších zápasů co zlepšovat, tentokrát musíme být rády za tři vydřené body.

Pavlína Šimáňová

Trenér hosté

Nejvíc jsme spokojeni s tím, že z Prostějova vezeme tři body, které byly těžce vybojované. Do utkání jsme vstoupili velice dobře, ale snadný první set nás ukolébal. Ve druhém se domácí hráčky rozehrály, hodně se prosazovala Kopáčová. Třetí sadu jsme opět ovládali my a potom se strhla bitva o čtvrtou, což jsme nechtěli dopustit. Nakonec nám přálo i trocha štěstí při některých dlouhých výměnách v úplném závěru, zvládli jsme to proti bojovnému soupeři nejtěsnějším rozdílem.

Stanislav Mitáč

Popis utkání:

Netrvalo dlouho a domácí kouč si musel brát první oddechový čas. Soupeř zatlačil při servisu Šimáňové, využil několika chyb či nepřesností, rázem to bylo 1:5. A za chvíli 2:8, neboť Pražanky jak dobře bránily, tak neměly problém překonávat defenzivu vékáčka. Až za stavu 5:11 se prostějovský tým víc chytil, i díky krásně zvládnuté minutové výměně dotáhl na 10:12. Jeho naděje však záhy vyprchala, když rozmanitě zakončující PVK dalším náporem znovu odskočil (11:17) a zahajovací část měl s pomocí pěti vítězných bloků jasně pod kontrolou – 17:25.

Zkraje druhé sady Hanačky viditelně zpřísnily podání, přidaly též ve všech ostatních činnostech, tvrdými smečemi úřadovala Kopáčová. A Olymp se premiérově během střetnutí dostal do větších trablů (5:2). Stejně jako den předtím v Ostravě ale stačilo krátké zaváhání a náskok se rozplynul (7:4 – 7:7). Přesto moravská parta předváděla v téhle fázi hodně kvalitní volejbal, což přetavila v šestibodovou sérii na 14:8. Následně vedla ještě 19:13, než se pražský výběr zvedl a začal vývoj dramatizovat (19:16, 21:20). Koncovce ovšem kralovaly maximálně vyhecované Petrášovy svěřenkyně – 25:21.

Své nadšení ženy VK držely také na startu třetího dějství při obratu z 1:3 na 4:3. Jenže v ten moment jako když utne. Slabá pasáž kontrastovala s výrazným sešlápnutím herního plynu Mitáčovy ekipy, v jejíž řadách se nejvíce prosazovaly Kocmanová, Hodanová a Purchartová. Osm získaných míčů za sebou (4:11) dalo favoritkám značnou výhodu, kterou zkušeně využily suverénním dokormidlováním setu do jednoznačného skóre. Přesto Prostějovanky svou největší krizi (8:14 – 9:22) ještě před uplynutím tohoto dílu překonaly závěrečnou korekcí – 15:25.

To se jim náramně hodilo při povedeném vstupu do čtvrtého pokračování, tam zůstal dřívější útlum zcela zapomenut (5:2). Děvčata ve fialovém tlačila servisem, překonávala se vynikající obranou v poli a dokázala zvednuté balóny položit na zem. Drtivé útoky pálící Kopáčová měla v tu dobu na kontě už téměř třicet bodů (!), dost ji podporovala Fričová. A únik na 9:4 vypadal pro domácí slibně. Prudký zlom však nastal o pouhých pár minut později, kdy protivnice šňůrou pěti bodů v řadě vyrovnaly z 11:6 na 11:11. Jelo se tedy pomyslně od nuly, přičemž hanácká parta se nenechala svým propadem nijak rozhodit a náskok si vzala zpět (17:13). Nicméně houpačka ve stylu nahoru dolů tím neustala, naopak vzápětí vynesla do výše hostující kolektiv tažený duem Hodanová + Kocmanová (19:19, 20:23). Za stavu 21:24 se zdálo rozhodnuto, leč zdánlivě poražené plejerky vékáčka bojovaly podobny nezkrotným lvicím. Odvrátily tři setboly za sebou, načež samy měly dva (25:24, 26:25). V těch okamžicích ale dřely do úmoru i Olympačky, aby infarktové rozuzlení přece jen překlopily na svou stranu – 26:28 a 1:3.

Marek Sonnevend