Kocmanová - HavlíčkováPurchartováJudlováBaird
NeumannováHodanováŠunderlíkováGrabovská
ŠimáňováSmutnáPavlíkováKoulisiani
PeškováDigrinová

Volejbalová extraliga po Novém roce je zrádná. Olymp nehrál doma více než měsíc a oba týmy měly třítýdenní přestávku. Brněnské hráčky předváděly první dva sety skvělý volejbal. Domácí Olymp se dlouze dostával do hry, ale postupně od třetího setu měl již hru ve svých rukou a získal třetí tie-breakové vítězství v letošní sezóně na domácí palubovce.

Kapitánka domácí

Soupeř na nás nastoupil s velkou odvahou, my jsme se trochu zalekly a nebyly jsme schopné dobře bránit ani útočit. Naštěstí od třetího setu jsme se zmátořily, zápas již byl v naší režii a soupeře jsme před sebe téměř nepustily. Jsem moc ráda, že jsme to alespoň v tie breaku zvládly.

Pavlína Šimáňová

Smečařka Olympu Praha

Chtěla bych pochválit soupeře za předvedenou hru, od začátku hrálo Brno nebojácně a vše jim vycházelo. My jsme naopak špatně přihrávaly, nedokázaly jsme je ubránit. Naštěstí po dvou setech jsme se trochu dokázaly dostat do naší hry a podařilo se nám otočit stav v náš prospěch. Za to jsem ráda, ale víme, na čem máme pracovat.

Eva Hodanová

Trenér domácí

Byl to volejbalový zápas dvou poločasů. V prvním poločase byly jednoznačně lepší brněnské hráčky ve všech herních činnostech. – lépe útočily, přihrávaly a podávaly. Musí opakovaně ocenit družstvo, že i z nepříznivého stavu se začal zvedat a ten druhý poločas patřil jednoznačně nám. Utkání hodnotím tak, že v domácím prostředí je to ztráta bodu, ale vím jak těžké období máme za sebou po vánočních svátcích v posilovně a v kondici a doufám, že se nám to zúročí v dalších zápasech.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

„V prvních dvou setech jsme Olymp zatlačily na servisu a dobře jsme také útočily, ale od třetího setu jsme přestaly útočit, a proto jsme prohrály. Myslím, že jsme měly na to vyhrát, a to mě mrzí.“

Hana Judlová

Libero Královo Pole

Do utkání jsme šly od začátku naplno, riskovaly jsme a dařilo se nám. Od třetího setu nás Olymp začal tlačit a pro nás bylo těžké se prosadit těžkému soupeři.

Daniela Digrinová

Trenér hosté

Měli jsme velmi vstup do zápasu, do bře jsme podávali, příhrávali a dařilo se nám na útoku. Od třetího setu soupeř začal lépe podávat a dostal se do zápasu a v podstatě i díky jasnému tie-braku zaslouženě vyhrál.

Matúš Kalný

Popis utkání:

V úvodu utkání byla na obou týmech znát velká herní pauza – ve hře převládaly chyby na obou stranách, takže stav byl vyrovnaný. Poté následovaly body jednotlivých týmů v sériích: brněnské bloky dostaly Brno do vedení 7:6, Olymp kontroval útokem, vedl 9:7, ale chyby na příjmu ho srazily na stav 9:11. Pak Olymp sice vyrovnal na 12:12, ale výborně útočící Šunderlíková získala opět Brnu tříbodový náskok. Olympu se ještě podařilo stáhnout na rozdíl jednoho bodu, ale to bylo vše. Konec setu jasně ovládlo Brno, které přehrálo Olymp nadšením, bojovností i herní kvalitou.

Po oboustranně vyrovnaném začátku (6:6) se opět začaly prosazovat hráčky Králova Pole 10:7, 14:11 a 17:12. Od tohoto okamžiku byla již situace Olympu kritická. Domácí přidaly, ale Brno oplácelo stejnou mincí a úroveň zápasu šla nahoru. Brno hrálo bez chyb a Olymp nenašel zbraň na obrat nepříznivého stavu. Druhý set skončil podobným poměrem jako set první.

Do třetího setu vstoupil Olymp již plně koncetrován, dobře útočil a vedl rychle 7:4, ale chybami na příjmu o vedení přišel. Následně prapor Olympu držela Eva Hodanová a její zásluhou šel Olymp opět do vedení. Přišly chyby brněnských hráček a Olymp se poprvé v zápase dostal do výraznějšího vedení (16:11). Poté oba týmy víceméně rovnoměrně ztrátovaly a poměr bodů se do konce setu výrazně nezměnil.

Volejbalová bitva pokračovala i ve čtvrtém setu. Olympu se podařilo odskočit ze stavu 8:8 na 11:8, pomáhal si hlavně blokem a kapitánka Šimáňová zajišťovala body na útoku. Útočná síla Brna trochu ochabovala a náskok Olympu postupně narůstal až na konečné skóre setu 25:17.

V poslední, setu se projevila zkušenost již rozehraných domácích volejbalistech. Rychlé vedení 8:2 víceméně rozhodlo o konečném stavu. Olymp stejně jako v zápase proti Liberci otočil utkání ze stavu 0:2 na konečné vítězství 3:2.