SvobodováKvapilováPurchartováHodanová
KohoutováTrnkováKocmanová - HavlíčkováSmutná
OvečkováEmelinaKomárkováŠimáňová
DostálováPlačková

V dnešní dohrávce 4. kola přívítal Liberec na své palubovce Olymp Praha. Byl to souboj mezi třetím a čtvrtým celkem v tabulce. Souboj mezi Libercem a Olympem nabídl velice atraktivní utkání, kde byl nakonec šťastnější pražský Olymp. V dramatickém utkání hraném na pět setů vyloupil Liberec a odváží si domů dva body.

Naše celotýdenní příprava směřovala k tomuto utkání. Měli jsme za sebou sérii vítězných zápasů se slabšími soupeři, sportovní i herní forma pomalu stoupá. Toho jsme si byli vědomi. Brzdí nás však zdravotní stav mladých hráček. Nedoléčený Covid – Boušková, Angína – Brichtová, karanténa Bartošová, nemoc – Honzovičová, školní povinnosti středoškolaček. Tíha trénování i zápasová tak leží osmi až deseti hráčkách, jedou bez odpočinku a s drobnými i většími zraněními, odpovídajících věku??? !!!

Obrana v poli je zaměřená na silné údery soupeře, obranná činnost na síti na nejvíce bodující hráčky. Pečlivě studujeme hru nahrávaček a jejich distribuci.

Dvě posilovny (úterý odpoledne a ve středu dopoledne), pod dohledem Paola Boschettiho, ten je neúprosný – nepolevuje, teď vidím, že to je dobře. Video rozbor a jdeme na to. Radujeme se z vítězství, bylo těžké, ale byli jsme připraveni.

„Pěkné prožití vánočních svátků, pohodu a radost i velkou kupu dárků Vám, našim příznivcům, přeji já i hráčky spolu s vedením klubu. Věřte mi, že hra bez diváků není to pravé ořechové. Těšíme se na Vás“

Standa Mitáč – trenér družstva žen

Zde jsou ohlasy po utkání, komentář k průběhu najdete na web. str ČVS.

Kapitánka domácí

Tak bylo to velmi vyrovnané utkání. Povedlo se nám vlastně ve druhém setu dotáhnout ztrátu asi šesti bodů, který jsme dokázaly vyhrát. Pak jsme byly na koni a dokázaly jsme vyhrát další set. Bohužel potom další set jsme vždycky ztrácely na Olymp asi tři body, které jsme dotáhly a zase vlastními chybami zkazily a tím jsme prohrály vlastně čtvrtý set a v pátém setu jsme nedokázaly ubránit Havlíčkovou. Bohužel byla to škoda, ale bylo to hezké utkání.

Simona Bajusz

Trenér domácí

Dnes jsme aspoň zase bodovali, což je výborný a zítra nás čeká důležitý zápas.

Libor Gálík

Kapitánka hosté

Myslím si, že dneska to bylo z obou stran pohledný volejbal. Oba týmy do toho asi daly všechno, co mohly a v zápase rozhodovaly vážně maličkosti v koncovkách. My jsme v koncovkách ve čtvrtém a pátém setu soupeře lépe ubránily a díky tomu dokázaly urvat ty dva body.

Pavlína Šimáňová

Trenér hosté

My jsme hodně spokojeni, že jsme na horké liberecké půdě dokázali zvítězit. Je to cenné vítězství, tady hned tak každý nevyhraje. Dali jsme si, řekl bych, pěkný vánoční dárek, nicméně k průběhu utkání a k našemu výkonu bych nějaké výhrady měl, takj jako vždycky. První set jsme vyhráli po boji. Ve druhém se nám dařilo náramně do stavu 18:12, ale zkazili jsme podání a i přes dobrou přihrávku se nám opakovaně nedařilo úspěšně zaútočit. Přišlo mi, že hráčky se vidí ve vyhraném setu.., a že už to půjde samo jako po másle, to se nestalo. Liberec se rozehrál, srovnal na 1:1 a byl lepší, lépe servíroval a my se trápili, nedokázali jsme dobře přihrát. Ale opakovaně, jako v předešlých těžkých zápasech  i za nepříznivého stavu jsme to dokázali pomaličku otáčet. Dokonale jsme využívali slabších postavení soupeře, v nich bodovali. Těžké jsme riskovali na podání a trpělivě se snažili otáčet po podání soupeře.. To se dařilo ve čtvrtém. V pátém jsme excelentně začali především bodovými útoky Anety Havlíčkové ( celkem 30 bodů) a utkání zakončila úspěšným útokem z „pipe“ druhá nejvíce útočící hráčka Eva Hodanová ( celkem 20 bodů).

Podali jsme dobrý, opět bojovný výkon, lépe blokovali než soupeř 8 : 16, dokonce, byť to nevypadá, lépe přihrávali v excelentu. Kočkám z Olympu děkuji za vítězství, patří především jim.