OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

TJ Sokol Frýdek-Místek - PVK Olymp Praha

Datum: 12.12.2020 Čas: 17:00

TJ Sokol Frýdek-Místek0211313
PVK Olymp Praha3252525

Základní sestava

ŠnellyováTkáčováSmutnáŠimáňová
PetrováPavelkováHodanováKomárková
Mitrega - MamicaGrygarováPurchartováKocmanová - Havlíčková
TeperováPešková

Z dnešní soboty

Sobotní ráno se neslo ve znamení „kdo další padne po Anetce Bartošové“ do skupiny pozitivních hráček.

Ve čtvrtek odpoledne šla skupina statečných – nepoznamenaných pozitivním výsledkem na test „Covid 19“ na Hamr do pražských Záběhlic.

Sára Jaňourová šla v dopoledních hodinách před výukou maturitního ročníku Sportovního gymnázia. Před pátečním tréninkem a videorozborem hry soupeře (Frýdek Místek) jsme věděli, že máme Sáru negativní.

Zbytek družstva absolvoval povinné testování v pátek od 13:30 hod, Ale proč to všechno píšu. Sraz před odjezdem do Frýdku Místku byl stanoven na 10:00 hod. Všichni jsme v hale a nemáme výsledky testů. V každém předešlém do toho někdo zahučel? Co budeme dělat? Je otázka na trenéra Standu Mitáče a šéfa oddělení volejbalu Ondru Foltýna. Mezitím dojela zásobovací skupina Plačků (Tomáš a Bětka) s bohatou svačinkou na cestu.

Voláme do laboratoře, zdali můžou vyrazit všichni, (7 testovaných hráček a 3 členové realizačního týmu). Asi za půl hodiny rozhodujeme o skutečnosti – JEDEME a problematiku budeme řešit za jízdy.

Naštěstí přicházejí „SMS“ negativní všem. Klasická zastávka na obědě na OMV – 102 km ve směru na Brno. Pak klidový režim v autobuse CS MV – řidičem je Láďa Císař. Kávička a v 15:20 příjezd do haly Sokola Frýdek Místek. Povinné měření teploty, diskuse zdali realizační tým bude v rouškách. Porada bezprostředně před utkáním. Vidíme naší loňskou hráčku Romanu Staňkovou ve sportovním, podobně jako asistentku trenéra Sašu Dedkovou. Rychle měníme taktiku obrany a jdeme do boje.

Utkání proběhlo zcela v naší režii. Měli jsme pomalý rozjezd v obraně v poli a především se v 1. setu nedařilo kůlovým hráčkám – smečařkám (Komár 0:9, Evas 0:6).

Přes tyto neduhy se nám podařilo set vyhrát a dále to byl poklidný výkon k vítězství. Protože jsme si vědomi důležitosti utkání v následujícím kole, tak jsme do sestavy výrazně nezasahovali. Máme marodku (Covid, angína a další), herní rytmus je narušen. Čeká nás těžký týden a po něm Vánoční svátky. Sportovní forma se pomalu zvedá a vrací.

V tabulce jdeme na třetí místo před brněnské „Šelmy“ a Ostravu.

Teď už jsme na cestě domů, příští týden dvě posilovny a detailní rozbor hry libereckého soupeře.

Mitáč Stanislav – trenér družstva