NeumannováHodanováEmelinaSvobodová
ŠimáňováSmutnáTrnkováKvapilová
PeškováDostálová

Kapitánka domácí

Začaly jsme velmi dobře, vedli jsme o pět, šest bodu, ale v koncovce jsme to nezvládly, tím , že jsme nedokázaly ubránit na síti a udělaly jsme nějaké nevynucené chyby. Ve druhém setu byl Liberec rozjetý, nám se moc nedařilo, ale naštěstí jsme se ve třetím setu zvedly a dokázaly jsme je zastavit a my jsme začaly lépe útočit. Dokázaly jsme zápas otočit a dotáhnout do vítězného konce za což jsem po tak dlouhé pouze moc ráda.

Pavlína Šimáňová

Trenér domácí

Jsem samozřejmě spokojen s vítězstvím, přesto si myslím, že jsme v domácím prostředí ztratili. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, vedli ještě 21:18 a přes tři zkažené servisy a nedůsledností v dohrání jsme ten set ztratili. Liberec po vystřídání Emeliny hrál obrovsky dobře v poli, čapaly co se téměř nedalo čapnout a set dohrály do vítězného konce. a byly na koni. Dále nás pak tlačily a tlačily. I přesto, že jsme prohrávali 2:0 na sety, tak je potřeba ocenit sílu týmu, že boj nevzdaly. Postupně jsme se začali lepšit na obraně, přidali jsme kvalitnější servis. Liberec pak už nedokázal tak dobře útočit středem sítě. Stav 2:2 na sety nám umožnil bojovat o vítězství v zápase a konec nám vyšel i díky zkušenosti a většímu klidu. Byly jsme pořád o dva o tři body nahoře. Těžko se hodnotí doba s tak dlouhou přestávkou, nicméně jsem měl obavy ze zápasu. Liberec měl více prostoru k trénování. Máme za sebou dva zápasy v chorvatském Zagrebu, které nebyly špatné, ale byly bez tří hráček základní sestavy, které nyní budou dohánět tréninkové a herní manko. Jsme, ale spokojeni.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

Zápas byl pěkný a vyrovnaný. V prvním setu jsme dotáhly koncovku a nakonec ji i vyhrály. To nás nakoplo do dalšího setu, vedly jsme, pak jsme polevily, ale dokázaly jsme vyhrát a vést 2:0 na sety. Bohužel ve třetím setu nás Olymp přehrál a ve čtvrtém setu také. Nakonec byl Olymp i v pátém setu lepší. Gratuluji soupeři k vítězství.

Simona Bajusz

Trenér hosté

Myslím si, že po tak dlouhé pauze to byl výborný zápas z obou stran. Zachránili jsme si první set, ve třetím setu jsme přestali útočit a blokovat. Třetí a čtvrtý set byly pro Olymp jednodušší. Znovu vynikající sport byl v tie breaku, ale nezvládli jsme koncovku, rozhodla nezkušenost a obrovská síla zkušených hráček Olympu, které neudělaly chybu a rozhodly tento zápas.

Libor Gálik

Ačkoliv je konec listopadu oba týmy čekal teprve čtvrtý extraligová zápas sezóny a z toho druhý bez účasti diváků. Oba týmy si dosud vedou velmi dobře v soutěži a tím byla dána i důležitost utkání. Dlouhá herní pauza byla pro oba týmy stejná, ale dnešní soupeři nastoupily v téměř plné síle, bez koronavirového omezení. Takže zápas neměl výrazného favorita.

Hala bez diváku byla svědkem výborného sportu. Olympu se podařilo otočit nepříznivý stav 0:2 a přetavit jej ve výhru 3:2 na sety.

Popis utkání:

Po zahajovacím oťukování se domácí hráčky dostaly lépe do hry, Liberec hrál dobře v poli, nedařilo se mu ale na příjmu a dělal i nevynucené chyby. Téměř bezchybný výkon Olymp předváděl do stavu 17:10, potom přišlo pár zkažených servisů domácího týmu, Liberec naopak tlačil na servisu a útok domácího šel procentuálně dolů. Domácí hráčky se obtížně prosazovaly na útoku, kdežto Liberec trestal a dotáhl rychle náskok Olympu na 21:21. V koncovce byly liberecké hráčky odvážnější a dotáhly svou jízdu do vítězného setu.

V další části zápasu se Liberci podařilo odskočit ze stavu 4:4 na 9:5 a následně na 14:8. Olymp bojoval, ale těžko hledal zbraň na rozjetý a rychle hrající Liberec. Výborný výkon předváděla Kvapilová, ale ani ostatní útočnice Liberce (Svobodová, Trnková) za ní nezaostávaly. Olymp se vzepjal při servisu Neumannové k heroickému výkonu a vyrovnal stav z 16:21 na 21:21, aby pak vzápětí koncovku daroval soupeři.

V třetím setu držela prapor Olympu Kocmanová-Havlíčková, ale rozjetý a nabuzený Liberec hrál velmi dobře. Stav byl dlouho vyrovnaný, nikdo nevedl o více než o dva body. Olympu se podařilo odskočit ze stavu 17:15 na 22:15 i díky skvělému servisů domácí kapitánky Šimáňové. Olymp zahrál koncovku 8:2 a získal první set.

Zisk setu očividně zvedl Olympu sebevědomí, a to se projevilo v nástupu do setu čtvrtého (4:2, 8:4). Velmi dobrou sérii měla Eva Hodanová a náskok Olympu narůstal i díky obraně na síti a účinnému servisu (17:10). Liberec si prošel první větší herní krizí v utkání a soupeři příliš nevzdoroval (11:19). Poté sice svou výkonnost zvedl, ale Olymp vyhrál přesvědčivě rozdílem devíti bodů.

Velmi dobrý sport pokračoval i v posledním pátém setu. Olymp uhrál čtyři důležité body ze stavu 3:4 na 7:4, Liberec se rval a s nesmírným drivem srovnal na 8:8. Chyba Liberce na příjmu vedla ke stavu 11:9, o chvíli po dlouhé výměně Liberec útočil do anténky a Olymp vedl 13:10. Tyto dvě chyby nakonec Liberec zlomily a Olymp získal cennou výhru.