NeumannováPurchartováPavičićŠtimac
KomárkováHodanováKačić BartulovićPopić
ŠimáňováSmutnáKulićVolmut
HonzovičováŠtimac

I odvetné utkání 1/16 finále CEV Cupu jsme sehráli na půdě našeho soupeře. Během dne jsme absolvovali krátkou poradu a přípravu na večerní utkání, od 12:30 jsme absolvovali oficiální trénink. Druhý zápas začínal opět, v pro nás nezvyklém, čase 20:00. Do zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě jako v prvním zápase. Přes dobrý úvod, kdy jsme soupeře zaskočili a vypracovali si drobné vedení. Ve střední části setu jsme však polevili v nasazení a díky několika chybám a nedůslednosti jsme dovolili soupeři dostat se do až hrozivého vedení 18:9. Přesto, že se nám podařilo v několika pohledných výměnách snížit na rozdíl 5 bodů, tak závěr patřil opět našim soupeřkám, které zaslouženě zvítězily 25:16.

Do druhého setu jsme udělali několik změn v sestavě. Svoji premiéru v evropském poháru si zažila blokařka Aneta Bartošová, kapitánka Pavlína Šimáňová se přesunula na pozici diagonální hráčky, kde ji uvolnila místo, na smeč přesunutá Leona Neumannová. Nesmírná bojovnost a obětavost v obranné fázi, s následným úspěšným protiútokem nás dostala do 4 bodového vedení (5:9). Po time-outu dokázaly sice soupeřky snížit na rozdíl jediného bodu, po krátkém výpadku jsme však znovu „naskočili“ a naše vedení navýšili na pět bodů (12:17). Mladost však ukázala svoji kvalitu i bojovnost a postupně smazávala náš náskok, za stavu 18:20 nás donutila k prvnímu time-outu, po kterém jsme se znovu dostali do tříbodového vedení. Čekala nás tak dramatická a emotivní koncovka. Přes jeden neúspěšný útok jsme se propracovali ke dvěma setbolům. První sice náš soupeř odvrátil, zkažený servis však znamenal náš první vyhraný set.

Prohraný set Chorvatky poněkud zaskočil, my jsme naopak pokračovali v dobrém výkonu a soupeřova trenéra donutili za stavu 3:6 k oddechovému času, který soupeřky bohužel uklidnil, a následoval obrat ve vývoji skóre na 13:8. Náskok Chorvatek však bohužel narůstal (20:12), na což jsme reagovali druhým time-outem i návratem do hry Aničky Komárkové, k zastavení soupeře to však bohužel nestačilo.

Jistota postupu vnesla našim soupeřkám až příliš mnoho klidu, čehož jsme využili a pomalu si vytvořili až pěti bodový náskok (13:18). Znovu jsme však bohužel v jednom postavení dovolili soupeři ztrátu stáhnout na rozdíl jediného bodu 17:18, a následně bohužel i otočit vývoj ve skóre (21:19). Znovu jsme však nesložili zbraně a po odvráceném mečbolu jsme se postupně propracovali ke třem setbolům. Soupeřky však utkání nepustili a svůj druhý mečbol proměnily a zvítězily 29:27.

CEV Cup tak pro nás bohužel končí již v tomto kole. Podařilo se nám překonat několik úskalí, na soupeře, který vede chorvatskou ligu a účastní se MEVZY jsme však v nekompletní sestavě a s tréninkovým i herním mankem bohužel nestačili. Přesto věříme, že nám nabrané zkušenosti pomohou v letošní extraligové sezóně, tak i budoucích evropských konfrontacích.