VolmutKulićŠimáňováKomárková
PopićKačić BartulovićSmutnáNeumannová
ŠtimacPavičićHodanováPurchartová
ŠtimacHonzovičová

Poté, co jsme se v loňské sezóně vrátili do po téměř 20 letech do pohárové Evropy nás loňské extraligové umístění „kvalifikovalo“ do CEV Cupu, ve kterém se tak představíme poprvé v historii. V 1/16 finále nám los přiřadil za soupeře Mladost Záhřeb. Vzhledem k situaci s celosvětovou pandemií jsme se nakonec „nuceně“ rozhodli odehrát obě utkání na půdě našeho soupeře.

V důsledku vynucených nařízení vlády jsme se mohli připravovat pouze velmi omezeně. Vedle tréninkového manka nám chybí i zápasové zatížení, když jsme v mistrovské soutěži odehráli pouze 3 utkání. Týden před utkáním nás navíc postihla zpráva o onemocnění 5 našich hráček (Havlíčková, Pešková, Brichtová, Boušková a Plačková) i asistenta trenéra Broma. Poslední testování jsme absolvovali ještě v pondělí, v úterý ráno jsme pak netrpělivě čekali na výsledky testů, které nakonec byly pro všechny negativní. Do Záhřebu tak nakonec odcestoval realizační tým bez asistenta Broma, citelné oslabení je i absence jak obou diagonálních hráček, tak obou liber.

Do utkání jsme tak vstoupili s „vynucenou“ sestavou, svoji premiéru zažila na liberu zaskakující Julie Honzovičová, na postu diagonální hráčky se představila naše poslední posila Leona Neumannová. Od úvodní výměny, při které míč přeletěl 14 x síť byla hra velmi vyrovnaná a k vidění bylo několik dlouhých a pohledných výměn. Přesto, že se nám nedařilo na útoku, tak jsme byli schopni soupeři vzdorovat a neustále dotahovat jeho drobný náskok. Rozhodující náskok tak soupeř získal až v samé koncovce, kdy ze stavu 18:17 se dostal do 4 bodového vedení, které udržel až do konce. Druhý set měl podobný průběh jako set první až do stavu 11:12, při kterém přišla na podání chorvatská smečařka Pavičič, která svým smečovaným podáním rozhodla o výsledku setu – přes dvě time-outy ukončila svoji sérii podáním až zkaženým servisem za stavu 11:18. Ve třetím setu byl již lepší náš soupeř, který pomalu, ale jistě kráčel za vítězstvím 3:0.

Přes náš statečný výkon jsme nebyli v oslabené sestavě schopni výrazně znepříjemnit cestu za vítězstvím. Přesto, že je tým Záhřebu velmi mladý, tak se prezentuje moderním pojetím volejbalu. Jak z horšího příjmu, tak i v „bodových“ situacích se snaží hrát rychlou kombinační hru, opírá se o silnou diagonální hráčku, 2 hráčky v rotaci úspěšně podávají smečovaný servis, má precizně zvládnuté týmového činnosti. My jsme se dnes naopak trápili na útoku a částečně v souhře jak v obranné, tak i útočné fázi. Přesto hráčkám patří poděkování za předvedený výkon a věříme, že v zítřejším utkání budeme i výsledkově úspěšnější.