OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

PVK Olymp Praha - VK Šelmy Brno

Datum: 10.10.2020 Čas: 17:00

PVK Olymp Praha3252525
VK Šelmy Brno0141815

Základní sestava

Kocmanová - HavlíčkováPurchartováFaltínováNováková
HodanováBouškováMarkováŠirůčková
ŠimáňováSmutnáMikyskováBeránková
PeškováSklenářová

Kapitánka domácí

Jsem ráda, že jsme konečně vyhrály zápas za tři body. Bylo to díky tomu, že jsme dobře servírovaly, soupeř neměl dobře přihráno a nám se dařilo na obraně.

Pavlína Šimáňová

Trenér domácí

Jsem samozřejmě spokojený vítězstvím za tři body 3:0. Na utkání jsme se dobře připravili. Pravdou zůstává, že hosté přijeli bez Heleny Horké, Simony Janečkové a Markéty Chlumské. Pokyny z porady jsme měnili přímo na hřišti na dvojici Faltínková – Beránková. Během zápasu se zpravidla první balón nesložil a rozhodovalo se v následných výměnách, a to bylo výrazně příznivější pro nás. Z obranných míčů jsme každý druhý dokázali složit. Jsem spokojený, ne každé družstvo porazí Šelmy za tři body.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

Zápas byl rychlý 0:3, ale byly docela dlouhé výměny. Největší rozdíl v zápase byl v tom, že jsme nebyly schopné zakončovat výměny. Proto to skončilo, tak jak to skončilo.

Soňa Nováková

Trenér hosté

Z naší strany bojovný zápas, hráli jsme slušně v obraně. Bylo to z naší strany s nasazením, nakonec se ukázalo, že kvalita soupeře byla větší než naše umění. Měli jsme problémy s dohráváním balónů, s přípravou protiútoku. Z vyrovnaných výměn bylo náhle vedení 15:7 pro Olymp, a přitom naše hra nebyla špatná. Musíme na nějakých věcech zapracovat a doufám, že se naše hra zlepší.“

Ondřej Boula

Ačkoliv se hrál teprve druhý zápas v hale Olympu Praha v letošní sezóně, bylo zřejmé, že to může být na dlouhou dobu také zápas poslední. Brněnské Šelmy přijeli bez tří opor (Horká, Chlumská, Janečková S.) a na jejich hře to bylo znát. Naproti tomu domácí Olymp hrál s velkou chutí a podal velmi dobrý výkon. Velkou škodou bylo to, že kvalitní volejbal nemohli sledovat diváci přímo v hale, doufejme, že se někdo díval alespoň on-line na videu.

Popis utkání:

Olymp vstoupil do zápasu odpovědně a s velkým elánem. Než se Šelmy rozkoukaly byl stav 1:5 z jejich pohledu a trenér Boula si bral oddechový čas. Olymp pokračoval v nastavené laťce, výborně bránil v poli a následně trestal povětšinou útokem Anety Kocmanové. Do stavu 12:5 vyrobil Olympu pouze dvě chyby na servisů. Brnu se podařilo snížit na 9:14, ale potom přišla opět série bodů domácího Olympu a vedení 18:10. Konec prvního setu se dohrával již v poklidu.

Zkušené brněnské hráčky začaly druhý set mnohem lépe, přitlačily na servisu a přestaly chybovat. Zápas byl rázem vyrovnaný. Avšak za stavu 10:10 se Olympu zlepšeným servisem a útokem podařilo odskočit na stav 18:10., čímž vznikl dostatečný náskok do koncovky setu. Brno následně sice stáhlo na rozdíl čtyř bodů, ale ani ve druhém setu se nekonala dramatická koncovka.

Brno to opět zkoušelo v úvodu třetího setu. Chvilinku vedlo a do stavu 6:6 se hrál vyrovnaný duel. Potom si Olympu několikrát pomohl blokem a podařilo se mu odskočit na rozdíl tří až čtyř bodů. Šelmy z Brna již těžko hledaly morální sílu na zvrat a konec zápasu se odehrál v exhibičním tempu domácích hráček.