Datum: 10.10.2020 Čas: 17:00 Místo: PVK Olymp Praha

PVK Olymp Praha3252525
VK Šelmy Brno0141815

Kapitánka domácí

Jsem ráda, že jsme konečně vyhrály zápas za tři body. Bylo to díky tomu, že jsme dobře servírovaly, soupeř neměl dobře přihráno a nám se dařilo na obraně.

Pavlína Šimáňová

Trenér domácí

Jsem samozřejmě spokojený vítězstvím za tři body 3:0. Na utkání jsme se dobře připravili. Pravdou zůstává, že hosté přijeli bez Heleny Horké, Simony Janečkové a Markéty Chlumské. Pokyny z porady jsme měnili přímo na hřišti na dvojici Faltínková – Beránková. Během zápasu se zpravidla první balón nesložil a rozhodovalo se v následných výměnách, a to bylo výrazně příznivější pro nás. Z obranných míčů jsme každý druhý dokázali složit. Jsem spokojený, ne každé družstvo porazí Šelmy za tři body.

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

Zápas byl rychlý 0:3, ale byly docela dlouhé výměny. Největší rozdíl v zápase byl v tom, že jsme nebyly schopné zakončovat výměny. Proto to skončilo, tak jak to skončilo.

Soňa Nováková

Trenér hosté

Z naší strany bojovný zápas, hráli jsme slušně v obraně. Bylo to z naší strany s nasazením, nakonec se ukázalo, že kvalita soupeře byla větší než naše umění. Měli jsme problémy s dohráváním balónů, s přípravou protiútoku. Z vyrovnaných výměn bylo náhle vedení 15:7 pro Olymp, a přitom naše hra nebyla špatná. Musíme na nějakých věcech zapracovat a doufám, že se naše hra zlepší.“

Ondřej Boula

Ačkoliv se hrál teprve druhý zápas v hale Olympu Praha v letošní sezóně, bylo zřejmé, že to může být na dlouhou dobu také zápas poslední. Brněnské Šelmy přijeli bez tří opor (Horká, Chlumská, Janečková S.) a na jejich hře to bylo znát. Naproti tomu domácí Olymp hrál s velkou chutí a podal velmi dobrý výkon. Velkou škodou bylo to, že kvalitní volejbal nemohli sledovat diváci přímo v hale, doufejme, že se někdo díval alespoň on-line na videu.

Popis utkání:

Olymp vstoupil do zápasu odpovědně a s velkým elánem. Než se Šelmy rozkoukaly byl stav 1:5 z jejich pohledu a trenér Boula si bral oddechový čas. Olymp pokračoval v nastavené laťce, výborně bránil v poli a následně trestal povětšinou útokem Anety Kocmanové. Do stavu 12:5 vyrobil Olympu pouze dvě chyby na servisů. Brnu se podařilo snížit na 9:14, ale potom přišla opět série bodů domácího Olympu a vedení 18:10. Konec prvního setu se dohrával již v poklidu.

Zkušené brněnské hráčky začaly druhý set mnohem lépe, přitlačily na servisu a přestaly chybovat. Zápas byl rázem vyrovnaný. Avšak za stavu 10:10 se Olympu zlepšeným servisem a útokem podařilo odskočit na stav 18:10., čímž vznikl dostatečný náskok do koncovky setu. Brno následně sice stáhlo na rozdíl čtyř bodů, ale ani ve druhém setu se nekonala dramatická koncovka.

Brno to opět zkoušelo v úvodu třetího setu. Chvilinku vedlo a do stavu 6:6 se hrál vyrovnaný duel. Potom si Olympu několikrát pomohl blokem a podařilo se mu odskočit na rozdíl tří až čtyř bodů. Šelmy z Brna již těžko hledaly morální sílu na zvrat a konec zápasu se odehrál v exhibičním tempu domácích hráček.