OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

PVK Olymp Praha

VK Olymp Praha je historicky jedním z nejúspěšnějších týmů na naší ženské volejbalové scéně. Od svého založení v roce 1957 získal 16 mistrovských titulů a až na výjimky se pravidelně umísťuje na medailových pozicích, v té loňské to bylo 3. místo a po dlouhé době startoval v evropském „Vyzývacím“ poháru.

Policejní volejbalový klub úzce spolupracuje s OLYMP Centrem Sportu Ministerstva Vnitra při výchově hráček ke státní reprezentaci.

Hráčky, které prošly Olympem, jsou dlouhodobě páteří všech reprezentačních výběrů České republiky a mají výrazný podíl na úspěších českých reprezentačních družstev a šíření dobrého jména českého ženského volejbalu ve světě i v Evropě. Současnými reprezentantkami, které jsou nebo prošly, naším klubem jsou: Aneta Havlíčková-Kocmanová, Eva Hodanová, Lucie Smutná, Barbora Purchartová, Pavlína Šimáňová, Michaela Mlejnková, Andrea Kossányiová, Veronika Dostálová, Veronika Trnková, Simona Bajusz, Tereza Patočková a další.

V mládežnických reprezentačních výběrech:

Ročníků 2002/03 JKY: Aneta Bartošová, Martina van Gorp, Alžběta Plačková, Michaela Brichtová(Hlincovka), Bára Pospíšilová.

Ročníků 2004/05 KKY: Tonča Kelnárová, Adéla Mitáčová, Barbora Filipová u nás hostující Monika Brancuská(Pardubice) a Bára Bohuslavová(Nymburk).

Ročníků 2006/07 Lvíčata: Laura Kuldanová, Karolína Gajdová i Fedora Jakušina, která přestoupila do Dukly Liberec.

Na výběrových kempech Nadějí 2008 a Benjamínků 2009/10: Mitáčová Agáta, Tatyrková Jana, Sochrová Amálka, Mitáčová Tereza, Ležatková Šárka, Šebelová Šárka.

V našem klubu přivítáme i další děti, které se nebojí pravidelného sportování, které se chtějí naučit hrát dobře volejbal a reprezentovat náš klub v mnoha soutěžích, včetně těch nejvyšších, tak jak jsou uvedeny u jednotlivých družstev. Nejdeme cestou velkého počtu dětí, ale zaměříme se především na kvalitní tréninkovou práci u dobrých trenérů i hráček družstva žen. To je náš cíl a ten chceme postupně prezentovat.

K tomuto postačí dětem kvalitní sálová obuv, ponožky, nákolenky, tričko „Olympu“, trenky, lahev na pití a švihadlo. K tomu dobrá nálada a chuť něčeho dosáhnout.

Rodičům odvaha přivést děti do tělocvičny a zaplatit klubové příspěvky, které se pohybují od 1500 – 2500 Kč za pololetí.

Mgr. Mitáč Stanislav – trenér družstva žen


Struktura PVK Olymp Praha 2020/2021