OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha
14

Veronika Pešková

libero

Narození:24. července 1994
Výška:165 cm
Přezdívka:„Pešu“
Studium:Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra

Byla jsem v centru volejbalového dění už od malička, protože vesnice ze které pocházím žije tímto sportem již přes 40 let. Můj děda byl trenér, takže mě k volejbalu vedl dvojnásob. Nevím, jestli rodiče trošku nezalitovali, když mi pořídili vlastní míč a já pak dennodenně usilovně pinkala o zeď našeho baráku.

Ve 3. třídě mě začali vozit do Havl. Brodu, kde jsem pilovala svoje první volejbalové dovednosti pod vedením trenéra Jana Pavlíka. Poté jsem prošla v kadetkách přes Radima Smejkala až do juniorek, které měl pod palcem Zdeněk Prodělal. Poslední sezonu v juniorkách jsem hostovala do Olympu. Tu jsme završily zlatou medailí z juniorské extraligy. Již v kadetském věku jsem byla vybrána do reprezentace, kde jsem působila 4 roky pod vedením Stanislava Mitáče. Absolvovala jsem s reprezentací jak kadetské, tak juniorské ME, obojí konané v turecké Ankaře. Tato možnost hrát v nároďáku pro mě byla velikým přínosem.

Následující dva roky jsem nezanevřela na svůj mateřský klub a hrála jsem s Havl. Brodem 1.ligu žen. Klub se poté potýkal s malou hráčskou základnou a sestoupil do 2.ligy. Mé kroky pak putovaly do pražské Španielky, kde jsem další dva roky hrála opět 1.ligu žen. V létě mě oslovil Stanislav Mitáč, zda bych jim nechtěla doplnit v Olympu volné místo na postu libera a já souhlasila. Tuto sezonu budu tedy hájit barvy Olympu a doufám, že úspěšně.

Tento rok mě potkala ještě jedna výzva. Účast na Letní světové Univerziádě v Taipei. Konečné 12. místo nebylo nejlepší umístěním, ale věřím, že nás to hráčsky posunulo zase o kus dál a pro mě to byla obrovská zkušenost a nezapomenutelný zážitek.