OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

VK UP OLOMOUC - PVK OLYMP PRAHA

Datum: 9.2.2020 Čas: 18:15 Místo: Vodova, Brno

VK UP Olomouc32517252515
PVK Olymp2272515207

Měníme narychlo program nedělního dne. Objednáváme trénink na 11-12. Videoporada z utkání 2:3 v Praze a poslední postřehy utkání v Olomouci, minulého týdne 1:3. Oběd a předpokládaný odpočinek na lůžku. Tady nastává první zádrhel, hotel musíme opustit bezprostředně po obědě a do zápasu zbývá celé odpoledne. Uhrajeme tak, tak dva pokoje a s Richardem Wiesnerem zasedačku ve sportovní hale. Odpolední káva, koukáme na utkání o třetí místo, ve kterém jasně vítězí liberecká Dukla. Krátká porada a „motivačka“ v šatně a jdeme do televizního finálového boje. Základní sestavu neměníme. Do utkání jsme vlítli „jako dračice z Vršovic“, dokonale jsme zaskočili favorizovaného soupeře. Dramatickou koncovku prvního setu jsme si zkomplikovali, ale dokázali ji vyhrát (27:25), v parádním tempu a téměř bez chyb pokračujeme dále. Je z toho další dílčí vítězství, vedeme 2:0 (25:17), máme dobrý servis a bráníme silné směry útočnic soupeře.

Olomoucký trenér střídá nahrávačky, libera i blokařky. Má výhodu silnější lavičky. Distribuce se mění, „olomoučandy“ začínají přihrávat, lépe útočí a karty se začínají obracet. Pomalu, ale jistě. My se pereme, co to dá, ale dochází nám dech (fyzické a postupně i psychické síly se vytrácejí).

(15:25,20:25, 7:15).

Předvedli jsme v televizním utkání, že volejbal hrát umíme a patříme do špičky českého ženského volejbalu. Ve dvou dnech po sobě jsme si dokázali, že se můžeme měřit s každým družstvem domácí scény, ale především, že dokážeme hrát dobrý a pohledný volejbal.

Slzy hráček a zklamání jsou na místě, byli jsme blízko, ale zároveň i „daleko“ od vítězství.

Přesto musím všem hráčkám poděkovat za předvedené výkony a především k přístupu k tomuto pohárovému turnaji.

Mladé juniorky předáme do péče trenéra juniorek J. Vojíka (v Praze se hraje druhý finálový turnaj EX JKY ve dnech (14.-16.2. viz. rozpis), a vás naši příznivci zveme na další Extraligové utkání, které budeme hrát tuto sobotu od 17 hod proti VK KP Brno.

Mitáč Stanislav – trenér družstva