PVK OLYMP PRAHA - VOLEJBAL PŘEROV

Datum: 25.1.2020 Čas: 17:00 Místo: Přípotočmí, Praha

Volejbal Přerov3252525
PVK Olymp0191417

Oba týmy v letošním roce ještě v extralize nevyhrály a mají za sebou sérii porážek. Přerov naposledy vyhrál 9. listopadu 2019 a poté následovalo deset porážek. Olymp prohrál ve čtyřech zápasech za sebou, i když třikrát to bylo v tie-breaku. Ovšem podařilo se mu postoupit přes silnou Ostravu do finálového turnaje Českého poháru. V dnešním zápase byl jednoznačným favoritem domácí PVK Olymp Praha.

Kapitánka domácí

„Dneska jsme chtěly uhrát doma tři body a to se nám naštěstí podařilo. Z naší strany to byl hezký volejbal, občas se nám to sice zadrhlo, ale vždy jsme to zvládly a koncovky jsme uhrály. Podaly jsme dobrý výkon a splnily jsme si cíl, že budeme dnes hrát za tři body.“

Pavlína Šimáňová

Trenér domácí

„Chtěli jsme vyhrát a vyhráli jsme 3:0. Šli jsme do toho agresivně, ale i se spoustou zbytečných chyb. Stačilo to. Jsme s výhrou spokojeni. Byli jsme lepší ve všech herních činnostech. Do zápasu jsme nastoupili trochu nervózně. Jasně jsme si vytýčili úkoly a priority ve třetí fázi soutěže – doma bychom měli bezpodmínečně bodovat a snažit se urvat co nejvíce bodů venku u těžkých soupeřů. První krůček máme za sebou a budeme se připravovat dále. Teď se budeme připravovat na finále Českého poháru.“

Stanislav Mitáč

Kapitánka hosté

„Začátky setů byly vyrovnané, ale stačilo jedno postavení, kdy nás soupeřky zatlačily servisem, my jsme dostávaly esa, chybovaly jsme na útoku a soupeř nás převálcoval ve všech činnostech.“

Sandra Kotlabová

Trenér hosté

„Mě se to nebude zase hodnotit vesele. Přiznám se, že už nevím, co změnit, vyzkoušeli jsme úplně všechno. Statistiky ale hovoří jasně, ve všech činnostech jsme byli horší. Soupeř vyhrál zaslouženě, mě trápí to, že neprohrajeme se ctí. Dříve jsme tady hrávali se ctí s mladým mančaftem. To, co dnes předvádíme je na extraligu málo. Hodnotí se mi to těžko, každý zápas je stejný. Máme dobré pasáže, ale to už je osud setu rozhodnutý. Soupeřům proti nám stačí nedělat chyby. Nemáme odvahu na útoku, nemáme odvahu nahrát si bodovku odvážně, nemáme sebevědomí na přihrávce. To se hraje těžko. Chtění a bojovnost by měla být o hráčkách. Hráčky by měly chtít hrát volejbal a já tento pocit nemám. Gratuluji Olympu a přeji jim, ať se jim daří.“

Radim Vlček

Jak to probíhalo:

Kdo přišel, viděl i novou prezentaci klubu, sponzorů, hráček na velkoplošné obrazovce, dílčí posun divákům do závěrečné části soutěže, podobně jako připravované losování kalendářů a dresů hráček družstva žen v dalších zápasech…

Olymp vstoupil do zápasu bezproblémově, díky velmi dobrému servisu se rychle ujal vedení 10:2. Potom si Přerov uhrál čtyři body za sebou, ale v další fázi pokračovalo u Přerova trápení s příjmem a z toho vázla organizace hry hostujícího celku. Olymp od stavu 20:10 mírně polevil v koncentraci, ale set uhrál s přehledem.

Druhý set byl vyrovnaný do stavu 4:4, poté Olymp zařadil vyšší rychlostní stupeň a rozdíl ve skóre se začal zvětšovat ve prospěch domácího týmu (9:5, 15:7). Přerov uhrál pět bodů za sebou a měl ještě šanci na dotažení. Ovšem za stavu 17:14 uhrál Olymp Praha osm bodů v řadě za sebou a set rázně ukončil.

Poslední set byl vyrovnaný do stavu 6:6, poté se Olympu podařilo odskočit na 9:6, Přerov začal mít opět problémy na příjmu a domácí hráčky chyby soupeřek tvrdě trestaly (17:9). Závěr zápasu dohrával Olymp v pohodovém tempu, ale Přerov se nevzdal a podařilo se mu snížit na stav 17:20, ale to bylo s jeho strany vše. Olymp získal po delší době tři body do tabulky s přehledem a naprosto zaslouženě.

Situace v soutěži je nesmírně vyrovnaná, ale stejně zůstává pravidlem, co neuhraješ sám, to se nepočítá. Máme blízko i ke třetímu místu, ale nejsme v tom sami.