MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk

2:3 (25:10, 23:25, 25:19, 20:25, 11:15)

První porážka PVK Olympu Praha v historii nejvyšší domácí soutěže se Sokolem Šternberk.

Do utkání vlétli domácí hráčky jako dračice, ale to jim vydrželo pouze ten první set.

Sestavy:

Domácí: Staňková, Šimáňová, Smutná, Denysova, Purchartová, Kalhousová, libero Pešková. Střídaly: Fomenková, Ovečková, Komárková, Černá

Hosté: Šmídová, Schandlová, Kneifová, Karabinovich, Meidlová, Kofie, libero Zilberman. Střídaly: Sifferlen, Kořínková, Mazur

Vyjádření:

Domácí:
Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „První set jsme zvládly skvěle, ale potom nás soupeř tlačil servisem a začal hrát odvážně. Ve druhém setu jsme vedly, ale nebyly jsme schopni složit další balóny. Třetí set jsme jakž tak uhrály, ve čtvrtém setu to mělo podobný průběh jako v setu druhém, nezvládly jsme to na přihrávce a na útoku. Poslední set byl v režii soupeře, my jsme pouze korigovaly stav v závěru.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Mrzí nás dva ztracené body na domácí palubovce. Utkání jsme velmi dobře rozehráli, ale trestuhodně jsme promarnili koncovku druhého setu a potom především i čtvrtý set. Soupeři jsme tímto nabídli vítězství a Šternberk toho dokonale využít.“

Hosté:
Nicole Šmídová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Jsme hrozně rády za dnešní vítězství, protože na Olympu je to vždy těžké, mají letos dobrý tým. Byl to vyrovnaný zápas a od druhého setu jsme začaly hrát koncentrovaněji než Olymp.“
Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Jsem rád, že jsme se po prvním setu, který byl pro nás katastrofální, srovnali a začali jsme hrát lepší volejbal. Zápas byl jako na houpačce. Pro nás to jsou velmi cenné body, které si vezeme z Olympu. Musím všechny holky pochválit a poděkovat jim za dárek k mým dnešním narozeninám.“

Popis utkání:

První set byl v jednoznačné režii domácího Olympu. Pražačky dobře servírovaly a na útoku nedělaly chyby na útoku. Šternberk byl hodně zakřiknutý a vyrobil neuvěřitelných 11 nevynucených chyb (servis, útok, síť).

V druhém setu zpočátku vše nasvědčovalo, že vývoj zápasu bude stejný jako v prvním setu. Olymp vedl 8:3, ale poté nepochopitelně ztratil koncentraci, dělal naprosto zbytečné chyby a Šternberk se dostal do hry. Rozehrála se Schandlová a servis Šternberka značně škodil domácímu týmu. Sokol se dostal do vedení 18:14 a 20:17. Olymp Praha začal hrát soustředěněji, podařilo se mu vyrovnat na 21:21, ale v koncovce byly odvážnější a úspěšnější hráčky ze Šternberka.

Dobře rozehrané hráčky Šternberku pokračovaly v dobré hře a vedly i v úvodu třetího setu. Bohužel je srážela série chyb na servisu (čtyři v řadě). Olympu se podařilo set zlomit až za stavu 10:11 čtyřbodovou a potom se rychle dostal do vedení 19:13. Bohužel domácí hráčky nechaly soupeře stáhnout stav, ale Šternberk se opět připravil o více bodů chybami na servisu.

Do čtvrtého setu nastoupili domácí hráčky zodpovědně, trápily hlavně Meidlovou servisem a rychle vedly 6:1. Bohužel pro domácí zase přišlo polevení a Šternberk se dostal na dostřel a zle pražskému týmu zatápěl (12:13). Šternberk se dokonce dostal do vedení 15:14 a následně hned na stav 21:15. Z tohoto šoku se Olymp nevzpamatoval, dobře rozehraný set nedotáhl do ke třem bodům a muselo se rozhodnou v tie-breaku.

V posledním setu bylo na hráčkách Olympu vidět, jak si nevěří a bojí se hrát volejbal. Od stavu 2:2 Šternberk odskočil na 3:10 a o velkém překvapení kola bylo v podstatě rozhodnuto. Domácí hráčky se nezmohly od poloviny čtvrtého setu ke kloudnému výkonu a Šternberk se zaslouženě radoval z cenného vítězství.

Je to z naší strany opět ztráta extraligových bodů, kterou je nutno přičíst naší nepozornosti a nekoncentrovanosti v úsecích zápasů, kdy vedeme o 2, ale třeba i o 6 bodů. Pokud tyto stavy podobné i těm, kdy vedeme v koncovkách setů, byť o jeden až dva body nedokážeme proměnit ve vítězství v setu, potažmo v zápase nemůžeme se měřit se špičkou naší domácí soutěže. Ve středu nás čeká v Kladně odveta EP proti Kamniku, v pátek souboj s Ostravou.

Trenér družstva: Stanislav Mitáč