OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Pavlína Šimáňová

1. Šimi, všichni vědí, že letošní sezóna na Olympu měla být ta poslední.

1a) Co to Olymp dal?

1b) Proč jsi nakonec zůstala?

Jedním z důvodů je to, že koronavirus trošku pozměnil mé plány, chtěla jsem po sezoně odejít do zahraničí, ale nevěděla jsem, jestli to koronavirus dovolí nebo nedovolí, proto jsem se rozhodla ještě zůstat. Dalším důvodem bylo také to, že Olymp je moje srdeční záležitost a bylo by mi líto zakončit své působení v tomto klubu takhle nedohranou sezonou. Tak doufám, že příští sezona se odehraje bez problémů a bude pro nás úspěšná.

2. O tvých přednostech víme? Co, považuješ za svou herní slabinu? Pokud nějaká je?

Tak asi mou největší předností je servis a pak občas když se zadaří tak útok 😄 A mojí slabinou je asi blok nebo neřekla bych úplně slabinou, ale na post blokařky bych mohla těch vítězných bloků za zápas posbírat o trošku víc.

3. Vrhla ses do pískové jámy, první dojmy?

Beach mě zatím hrozně baví, je to pro mě sice náročnější než šestkový volejbal, ten písek zkombinovaný ještě s tím, že musím přihrávat, což není úplně moje disciplína, ale je to zábava, možná také trochu proto, že to beru pořád ze srandy a nemám v něm prozatím moc velké ambice.

4. Pozvánka do seniorské reprezentace potěšila?

Samozřejmě mě to potěšilo, koho by to také nepotěšilo, že?

5. Vlastníš auto? Oblíbená značka?

Ano, vlastím, krásnou trošku postarší Škodu Octavii, ale jsem s ní tedy nadmíru spokojená. Úplně oblíbenou značku nemám, ale mám pár typů aut, které se mi vážně líbí, jedním z nich je například Audi Q8, ale abych si jí mohla pořídit, musel by mi Olymp ještě pár set tisíc přidat 😄

Julie Honzovičová

1. Překvapila tě nabídka do družstva žen a těšíš se na nadcházející sezónu?

Ano, příjemně mě to překvapilo a je to pro mě velká výzva. Budu se chtít prosadit i v ženách a být pozitivním přínosem pro tým. Ano těším.

2. Největší sportovní výsledek v šestkách a v písku?

V šestkách mám pár medailí z M ČR kadetek i juniorek, které jsou pro mě velmi cenné, ale bohužel se nám nepodařilo dosáhnout žádné zlaté, zato na písku mám zlaté medaile z kategorie M ČR U17, U18, U20 a 2 zlaté z MEVZY U18. Nejvíce si ale cením 4. místa na mistrovství Evropy do 18 let.

3. Kdo tě přivedl k volejbalu a tvůj první trenér?

Jako malá jsem měla tendenci dělat vše co moje starší sestra Natálie, tudíž jsem nejprve začala s v 8 letech s beachvolejbalem a pak následně začala hrát šestky. Mými prvními trenéry byli manželé Gavalcovi a na písku Šárka Nakládalová.

4. Kolik minut, popř. hodin strávíš denně pohledem do mobilního telefonu?

Když nespím, nemám školu nebo trénink… 😄

5. Nejoblíbenější jídlem je? Zvládneš ho připravit-uvařit?

Svíčková s karlovarským knedlíkem, ale uvařit ji neumím.