OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Anna Komárková

1. Anno, co Vás vedlo k prodloužení smlouvy na Olympu?

S loňskou sezónou jsem byla, samozřejmě až na hořký konec, spokojená. Líbil se mi kolektiv a cítila jsem, že dobře pracujeme. Myslím, že jsme měli jako družstvo potenciál poprat se jak o semifinále, tak o finále. Bohužel jsme nedostali tu možnost, tak pevně věřím, že to v následující sezóně vyjde. V Olympu jsem už devět let a rozhodně se mi nechtělo končit za takových okolností.

2. Jste v životě „pohodář“ nebo „nervák“ a projevuje se toto na hřišti?

Obávám se, že těžký pohodář. Troufám si říct, že by moje maminka byla kolikrát ráda, kdybych byla alespoň trochu „v nervu“. Ráda si dělám věci posvém, v klídku. Nervózní jsem asi jenom před zkouškami. Na hřišti občas bývám nervózní v průběhu prvního setu, ale zpravidla se potom rozehraji a nějaká nervozita jde rázem stranou.

3. Váš studijní obor a kdy předpokládáte jeho ukončení?

Nyní končím pátý ročník práv na Univerzitě Karlově. Před sebou mám „už jen“ čtyři části státních závěrečných zkoušek, tak snad když půjde všechno dobře, mohla bych příští rok promovat.

4. Váš nejoblíbenější člen realizačního týmu?

Tohle je pěkně zákeřná otázka! Ale tedy bez veškerého alibismu řeknu masér Jindra Douda. Jsme kamarádi, je s ním sranda, a kromě toho už by mě nikdy nenamasíroval, kdybych nenapsala jeho.

5. Jak by měla proběhnout následující sezóna, abyste s ní byla spokojena?

S trochou nadsázky říkám, že mi bude stačit, když se sezóna dohraje až do konce. Ale abych byla upřímná, chtěla bych navázat na naše výkony závěru loňské sezóny. Myslím, že s takovými se můžeme poprat o medaile, a to bych nesmírně ráda. 😃

Barbora Purchrtová

1. Báro, vloni jste se vrátila ze zahraničního angažmá, proč jste prodloužila své působení v pražském Olympu?

Po 8 letech zahraničních zkušenosti mě to táhlo zpátky domů. Olymp pro mě byl jasná volba, protože je v mém rodném městě a má vždy nejvyšší ambice. Prodlouženi smlouvy je jen utvrzenim toho, jak jsem ráda zpátky doma a spokojená na Olympu.

2. Když jste začínala, jaké specializaci jste se chtěla věnovat?

Začínala jsem trochu později, první zápas jsem hrála až ve 14 letech. Byla jsem jedna z nejvyšších, tak jsem šla automaticky do středu sítě. Jednu sezónu v juniorkách jsem si vyzkoušela i na smeči. Věděla jsem, že moje místo je na bloku. Měla jsem pocit, že jako středová hráčka to můžu někam dotáhnout. Vždy se mi líbila pozice nahraváčky, ale trenéři to asi viděli jinak. Ještě, že tak. Haha…

3. Číslo vašich sportovních bot a jak se Vám boty nakupují obecně?

Mám číslo 44. Což pro holku není žádna výhra. Nakupovaní bot určitě nepatří k mým oblíbeným disciplínám. Ale musím říct, že už je to lepši než když jsem byla mladší. Už je z čeho si vybrat. I když je výběr pořád dost omezený.

4. Máte raději trenéra kliďase nebo bouřliváka?

Těžko řict, myslím, že je nejlepší něco mezi. Zažila jsem oba extrémy.

5. Máte ráda humor a jsou na Olympu vtipní lidé?

Jasně že mám. Jsem pro každou srandu a na Olympu o ni není nouze.

Rychlá odpověď