OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Volejbalový OLYMP v tomto nelehkém období nezahálí

Soutěžní sezóna je ukončena. Hráčky jsou doma a plní si individuální kondiční úkoly. (aerobní aktivity, posilovnu, kondiční cvičení v sestavách, doplňkové sporty apod.)

Zabýváme se složením družstva na příští sezónu. V několikadílném seriálu (Standy Mitáče a Jindry Doudy) bychom Vám chtěli představit složení družstva žen, tak jak ho budete moci sledovat v soutěžním ročníku 2020/2021 a zároveň představíme i celý realizační tým včetně vizí směrem k budoucnosti klubu.

Jak jsme již nastínili, základním stavebním kamenem je pro nás pozice nahrávačky.

Proto jsme usilovali, aby v družstvu nadále působila Lucie Smutná. Té se nesmírně vydařila závěrečná část soutěže a především „Final four“ Českého poháru v Brně (stříbrná medaile), na kterém byla Lucie vyhlášena nejlepší nahrávačkou.

Výbornou sezónu měla i Veronika Pešková na pozici „libera“. Je to dříč a „velká“ duše družstva. Nevzdala se, čekala na svou příležitost. Volba z naší strany byla jasná, na pozici libera bude Veronika a ta naší nabídku přijala. Jak obě hráčky přijaly naše otázky, to už posuďte sami.

Lucie Smutná

1. Lucie, proč právě Olymp 20/21?

Sezona 19/20 se mi opravdu líbila. Po zranění jsem se vrátila na hřiště a s velikou podporou mého týmu jsem se každým zápasem cítila lépe a lépe. Finále Poháru byl veliký úspěch a já věřila, že i v lize si vybojujeme medaili. Bohužel se situace změnila a já si řekla, že o medaile tedy musíme bojovat v další sezóně. V Olympu vždy panuje skvělá atmosféra a to je pro mě velmi důležité. Podle mého názoru je to klíč k úspěchu.

2. Po dlouhé době jste hrála naší nejvyšší soutěž, jaká je její úroveň a jaké je podle Vás pomyslné pořadí nahrávaček v soutěži? Kdo by byl podle Vás na nahrávačské „bedně“ a proč?

Mám pocit, že úroveň se za poslední roky zvedla.

…a to pomyslné pořadí nahrávaček?

To je záludná otázka. Nedovoluji si hodnotit ostatní nahrávačky. Mě osobně zaujala Soňa Nováková. Opět potvrdila své herní zkušenosti a dovedla svůj tým k prvnímu místu v tabulce.

Dovolte podotázku: tip na pořadí týmů, kdyby soutěž nezastavil koronavirus?

1. místo: „Šelmy Brno“ – na každém postu mají zkušené hráčky. Většina z nich byla dlouhou dobu v zahraničí. Na hřišti u nich působí klid, pohoda a sebevědomí.

O 2. místo bychom se rvaly my Olympačky s Olomoucí.

3. Vaši nechyběli na žádném utkání, zachovají nám přízeň jako obvykle?

Samozřejmě ano 😃

4. Jak trávíte volný čas v tomto nepříjemném období?

Pro mě je to ideální příležitost věnovat čas rodině ale i sama sobě. V rámci možností se snažím udržovat ve formě. Také je to skvělá příležitost zlepšit mé kulinářské schopnosti, které mé okolí určitě ocení...

5. Nejoblíbenější zákusek ke kávě?

Medový koláč….

Veronika Pešková

1. Veroniko, proč jste se rozhodla pro dvouletou smlouvu na Olympu?

Olymp mě oslovil jako první. Jsem ráda, že je o mé služby zájem. Standa Mitáč mě vedl již v mládežnických reprezentacích a vždy měl zájem se mnou pracovat a zlepšovat moji výkonnost, což se, myslím, i letos projevilo. Mám na Olympu dobré vztahy a spolupráce s lidmi z Olympu mi vyhovuje.

2. Končíte bakalářské studium na Palestře, jaké budou další studijní či profesní kroky v životě?

Navazující studium jsem si nepodala. Chtěla bych se konečně plně věnovat volejbalu a bavit se jím, bez dalších studijních povinností.

3. Verčo, jste lepší přihrávačkou nebo polařkou? A kde vidíte slabiny vaší hry, pokud jsou?

Každý má nějaké slabiny. Rozhodně jsem lepší polařkou než přihrávačkou. V mládí mi říkali „motorová myš“, tak snad mi to zůstalo doteď 😄

4. Nejoblíbenější „nealko“ a „alko“ pití?

Potrpím si na dobrou kávu, a pokud jde o „alko“, zůstávám věrna českému národu, takže vychlazenou plzní jistě nepohrdnu!

5. Co myslíte: jste nejmenší hráčkou extraligy? Prozradíte nám velikost konfekčního oblečení (popř. všechny míry)?

Jestli jsem nejmenší to netuším, ale rozhodně jednou z nejmenších jistě budu 😄 Malí lidé mají i malé věci, tak si můžete tipnout 😄