OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Pouť našich zástupkyň v evropských pohárech začíná

Ve středu čeká ostrý start pět našich týmů žen v pohárově Evropě 2019/20. Tři z nich rozehrají své duely Poháru CEV, dva v Challenge Cupu.

Svoji premiéru v evropských pohárech zažijí brněnské Šelmy, které budou hostit v Poháru CEV finský tým Hämeenlinna. Utkání neproběhne v jejich domovské hale na Kounicově, ale ve sportovní hale v Kuřimi. Další dva naši účastníci v Poháru CEV nastoupí na palubovce svých protivníků. Olomouc, které jen těsně unikla účast v základní skupině Champions League, nastoupí proti italskému celku Busto Arsizio, loňskému vítězi tohoto poháru. Prostějov se představí na palubovce belgického Beverenu, který v loňském osmifinále této soutěže nestačil na olomoucké vysokoškolačky. Družstvo Beverenu, momentálně vedoucí tým belgické ligy, je výhradně složeno z belgických hráček a opírá se o dvě reprezentantky.

V Challenge Cupu se Dukla Liberec střetne s rumunským týmem C.S.M. Lugoj a po několikaleté pauze do evropského poháru zasáhne i pražský Olymp, kterého čeká na úvod těžké utkání u lídra slovinské ligy Kamniku.

Středeční zápasy (začátek utkání je uveden v místním čase domácícho celku):

Pohár CEV

18:00VK Šelmy Brno - Hämeenlinna(FIN)
20:30Asterix Avo Beveren (BEL) - VK Prostějov
20:30Busto Arsizio (ITA) - VK UP Olomouc

Challenge Cup

19:00C.S.M. Lugoj (ROU) - VK Dukla Liberec
20:00Calcit Volley Kamnik (SLO) - PVK Olymp Praha

Odvetné utkání našeho družstva se bude hrát v Kladně dne 18.12.2019 od 16 hodin, dnes nám držte palce – jdeme a na ně.