Český pohár TJ OSTRAVA - PVK OLYMP PRAHA

Datum: 8.1.2020 Čas: 18:00 Místo: Varenská, Ostrava

3:2

TJ Ostrava32525161915
PVK Olymp22123252510

Odveta ¼ finálového utkání Českého poháru s Ostravou se bude hrát dne 18.1.2020 od 17 hodin v naší hale.

Komentář

Úvod prvního setu se lépe vydařil hostům. Až do stavu 8:10 si udržovali 1-2 bodový náskok. Následně se Ostravankám podařilo dotáhnout a dostat se do vedení (13:10,16:12). Za tohoto stavu si vyžádal trenér hostů oddechový čas a jeho svěřenky dokázaly náskok domácích snížit (16:14). Také domácí kouč se pokusil svůj tým zklidnit timem, ale to se mu nepodařilo. Hráčky Olympu naopak šly opět do vedení (16:18) a nezastavil je ani další time trenéra Pommera. Hostující tým si však nepohlídal koncovku a domácí volejbalistky nepovolily soupeři od stavu 18:21 ani jeden bod. Při servisu Zemanové uhrál domácí tým i díky zlepšené obraně sedm bodů v řadě a první set si připsal na své konto.

Také na počátku druhého setu měl hostující celek lepší bodovou bilanci. Ostravanky však dokázaly jejich 1-3 bodové vedení stáhnout na stav 12:12. A pak odskočit o další tři body na 15:12. Time hostů nepřinesl kýžený efekt a Ostravanky svůj náskok dále držely a navýšily až 18:13. V další hře se oba týmy dopouštěly řady chyb (18:17, 22:17, 23:19, 23:23), ale poslední dva míče patřily Ostravankám, díkz dobrým útokům blok-aut nejprve Kojdové a následně Žolnerčíkové.

Ve třetím setu Olymp nesložil zbraně a od začátku získával náskok (7:11, 9:17, 10:20) a set s přehledem dotáhl do vítězného konce.

Podobně vypadal i čtvrtý set (6:10, 8:12) a i když ze stavu 11:13 dokázali ostravské hráčky otočit na 14:13, bylo to jen chvilkové vzepětí a od té doby získaly jen pět bodů a hosté dvanáct, a šlo se do zkrácené hry.

V té byla hra naprosto vyrovnaná do stavu 5:5. První odskočení domácích na 8:5. Olymp získal svým důrazem čtyři body v řadě (8:9). Za stavu 9:10 si vzal time trenér Pommer a jako by nalil svým svěřenkyním živou vodu a od té doby byl na palubovce jen jeden tým, který získal šest bodů v řadě a tím i celý zápas.

Kapitánka domácí

„Škoda, že jsme dobře rozehraný zápas nechaly dojít do tie-breaku. Pro náš pocit je to ale důležité vítězství.“

Helena Kojdová

Trenér domácí

„Dnes jsme byli úspěšnějším týmem na bloku a na útoku. Po druhém setu jsme ubrali na důrazu ve všech činnostech a toho se musíme v odvetě vyvarovat.

Děkujeme divákům a přijeďte nás podpořit do Prahy.“

Zdeněk Pommer

Kapitánka hosté

„Myslím, že náš dnešní výkon byl dobrý. Škoda prvních dvou neuhraných koncovek. Ve třetím a čtvrtém setu jsme se dokázaly zvednout a porazit Ostravu. Bohužel v tie-breaku nám nevyšla koncovka, především na přihrávce a poté i v útoku.“

Pavlína Šimáňová

Trenér hosté

„Vyrovnané utkání, kdy jsme promarnili koncovku prvního setu za vedení 21:18 a nechali soupeře získat sedm bodů v řadě. Musím ocenit bojovnost našeho kolektivu. Nesložili jsme zbraně a dokázali srovnat na 2:2. Ve třetím i čtvrtém setu jsme byli lepším družstvem především na útoku, ale i v přihrávce. Na začátku tie-breaku jsme udělali několik nepřesností v mezihře a nepotvrdili tak bodové míče, to nás stálo vedení a za stavu 10:9 jsme neproměnili smeč z pipe a od té doby jsme nebyli schopni bodovat.

Nicméně v porážce jsme uhráli dva sety a ty nám dávají šanci v odvetě na domácí půdě.¨