MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Náročný týden

Velice náročný program mělo družstvo žen Olympu. V pondělí jsme odtrénovali v naší hale v Přípotoční ulici, abychom se vydali na strastiplnou cestu do slovinského Kamniku, nedaleko hlavního města. Vyrážíme ve 14 hodin, abychom se mohli ubytovat těsně po půlnoci v úterý. To nám, ale nevadí, protože můžeme dlouho spát. Úterní snídaně je plánována na 9,30 hodin. Cestou do Slovinska se každá hráčka i realizační tým (Standa, Petr, Ondra, Jindra, řidičem není nikdo jiný než Big Ládín) zabývá svými problémy a starostmi - učení, poslech hudby, sledování filmů, kecy, Jindřichovo fórky apod.

V úterý před obědem jdeme navštívit místní „fitko“, trochu si protáhnou tělo, zaposilovat si, udělat trochu z dynamického „Paulova“ programu. To jsme zvládli dobře až na „kopyto-Rockyho-Romču“, která se praštila do levé pazoury tak, že málem oslabila družstvo před důležitým zápasem EP. Oběd a jeho tři chody byl velmi dobrý i zasloužený odpočinek po něm. První videopříprava a odjezd do haly k tréninku v hodinách utkání 19,30 – 21 hod.

Trénink byl zaměřen na seznámení se s halou, jednoduchá cvičení na orientaci v hale, trénink nahrávaček, podání s přihrávkou a dohrávky. Také špionáž soupeřova tréninku, ze které se dá odhadnou základní sestava k zítřku.

Ve středu opět snídaně v 9,30, druhá videopříprava, trénink 13-14 hodin. Oběd, odpočinek na lůžku a závěrečné soustředění k utkání.

Utkání začíná ve 20,00 hodin a nastupujeme k němu v této základní sestavě:

Calcit Volley Kamnik - PVK Olymp Praha 3:1 (18:25, 25:23, 30:28, 25:18)

Rozhodčí: Niedbal (POL), Burheim (NOR)

Diváci: 100

Sestavy:
Kamnik: Marušič Š., Zatković, Kaker, Brulec Kostic, Vovk, Charuk, libero Janežič. Střídaly: Zbičajnik, Mihalinec , Mihevc, Marišič P.
Olymp: Staňková, Šimáňová, Ovečková, Denysova, Purchartová, Kalhousová, libero Pešková. Střídaly: Komárková, Smu tná, Fomenková

Průběh setů:
1. set – 2:8, 9:16, 13:21, 18:25
2. set – 7:8, 16:12, 20:21, 25:23
3. set – 8:7, 16:15, 19:21, 30:28
4. set – 8:3, 16:11, 21:16, 25:18

Dalo se očekávat, že domácí družstvo začne nervózně a toho jsme chtěli využít. To se nám podařilo především velmi dobrým servisem kapitánky Páji a následným útokem Karyny. Rychle jdeme do vedení 8-2, snadno držíme vedení, donutíme trenéra soupeřek prvním střídáním, odchází nahrávačka Marušič i smečařka Zatkovič. Že to nebude snadné utkání jsme pochopili ihned v úvodu setu druhého, v něm postupně prohráváme až 12-16, ale koncovku otáčíme 20-21 a především 22-23, ale rychle ji odbouchneme. Zkažený servis, pak dvakrát útok do autu a stav na sety je 1:1. O osudu zápasu evropského poháru se rozhoduje v setu třetím, je to velká bitva. My makáme bojujeme příkladně, kdybychom takto bojovně, s nasazením, zarputilostí i útokem hráli v domácí soutěži, jsme určitě hodně vysoko. Opět dokážeme vést v závěru setu 19-21, 21-23, ale chybami pouštíme soupeře do vedení a k zisku tohoto napínavého setu 30-28. V něm soupeříme se srbskou legionářkou Kostič, která byla nejvíce bodující hráčkou soupeře (24 bodů útokem, 1 vítězný blok), podobně jako naše Karyna, ta byla více chybující. V setu čtvrtém podléháme, v hlavách nám leží dvě neuhrané koncovky, střídáme dobré i horší okamžiky. Po dvou hodinách je dobojováno, jsme zklamaní, měli jsme zde urvat víc, klidně i vítězství. Budeme se prát doma „na Kladně“.

Odvetné utkání se hraje ve středu 18.XII. 2019.

Po utkání sedáme do připraveného autobusu a celou noc valíme do Prahy. U naší haly vystupujeme v 8,15 hod, je to úmorné.

V sobotu hrajeme v Prostějově, jeho hráčky na tom jsou podobně jako my. Sehráli v Belgii pětisetovou bitvu, domů cestují plných 20 hodin, včetně opravy jejich autobusu nedaleko Plzně.

Na čtvrtek dostali hráčky individuální programy kondičního charakteru, v pátek je trénink od 15-18 hodin včetně video rozboru soupeře.

VK Prostějov – PVK Olymp Praha 2:3 (-23, -21, 22,23, -4)

Neporazitelnost prostějovských volejbalistek na vlastním hřišti v UNIQA extralize ČR 2019/20 už je minulostí. Zrušil ji pražský Olymp, který ve 14. kole soutěže sice přišel v hale Sportcentra DDM o dvousetové vedení, ale bojovný odpor VK nakonec zlomil suverénním opanováním rozhodujícího tiebreaku. Herně horší domácí ženy braly alespoň bodík a hostující celek si po právu odvezl těsné vítězství.

Rozhodčí: Kovář V., Kubinec J.

Počet diváků: 350

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Weidenthalerová, Stümpelová, Zatloukalová, Nová, Kozmík, Kopáčová, libero Slavíková. Střídaly: Fričová, Dvořáčková, Baláková
Hosté: Staňková, Šimáňová, Ovečková, Denysova, Purchartová, Kalhousová, libero Pešková. Střídaly: Fomenková, Smutná, Komárková

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Utkání bylo od obou týmů jako na houpačce. Vždy jedno družstvo zahrálo sérii dobrých míčů za sebou a vzápětí se to úplně otočilo, celkově šlo o hodně těžký zápas. I když se to možná nezdálo. Každopádně jsme rády, že se nám tenhle boj podařilo zvládnout aspoň za dva body. Potřebovaly jsme porazit nějakého silného soupeře, abychom si zvedly sebevědomí.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Na jednu stranu jsem rád za vítězství v Prostějově, který v této sezóně doma zatím neprohrál. Na stranu druhou jsme však tady mohli uspět 3:0 nebo 3:1, ale výborně rozjetý třetí i čtvrtý set nedokázali dovést do zdárného konce. Celý zápas byl jako na houpačce a viditelně poznamenaný únavou obou družstev z dlouhého pohárového cestování. Tiebreak nakonec patřil jasně nám, s výsledkem jsem spokojený. Ne však s výkonem v některých úsecích.“

Je to cenné a upracované vítězství, v současné době je náš volejbal provázen mnoha chybami. Jedeme na herní soustředění do Kladna, opět trénovat s míči „Mikasa“. Příští sobotu nás čeká na domácí palubovce Šternberk, poslední možnost pro diváky- zafandit nám doma v tomto roce. Pak těžká odveta v rámci Evropského poháru v kladenské sportovní hale 18.VII.2019 v 16 hodin.

Zlepšenými výkony se v sobotu prezentovaly i naše kadetky, které v Přípotoční dokázaly porazit Sokol Pardubice 3.0 a 3:0 a jsou v tabulce české skupiny na třetím místě, ale s velkou ztrátou na Chodov a Liberec.

Úspěšný a vítězný víkend Olympu zakončily i naše juniorky. Dvakrát zvítězily nad Českými Budějovicemi a v tabulce české části soutěže jim patří druhé místo. Pěkné.