PVK Olymp Praha (CZE) - Kalcit Kamnik (SLO)

3:1 (-20, 16, 20, 20)
0:1 ( -12)

Sestavy:

Domácí: Ovečková, Denysova, Purchartová, Kalhousová, Staňková, Šimáňová – Pešková, Střídající: Fomenková, Smutná, Komárková]

Hosté: Zbičajnik, Marušič, Kaker, Kostič, Vovk, Jekala – Jenečič, Střídající: Zatkovič, Marušič, Mihec, Trenér: Rozman Gregor

Hráno v kladenské sportovní hale od 16 hodin za přítomnosti téměř 250 diváků. Za jejich přízeň a povzbuzování v průběhu celého zápasu děkujeme. Rovněž tak kladenským pořadatelům a hráčům za milé a příjemné prostředí v jejich hale.

Do utkání jsme vstoupili nervózně podobně jako Kalcit v prvním zápase. Po prohraném setu jsme se otřepali, spadla z nás nervozita a postupně jsme přebírali taktovku utkání. Byla to velká bitva, která trvala téměř dvě hodiny. Druhý třetí i čtvrtý set patřil nám, i když jsme se velmi nadřeli. Pomohlo i dvojstřídání Smutná, Komárková. Anna dobře útočila.

Hostující hráčky předváděli bojovný a soustředěný výkon v touze po postupu. Její ústřední hráčku - univerzálku Kostič (nejvíce bodující hráčku - 22 bodů) se nám nedařilo bránit podobně jako v prvním zápase. Tak to byl souboj především s ní. V závěru utkání se k ní přidala střídající Zatkovič a tyto dvě útočnice rozhodli o osudu utkání.

Vítězíme sice v poměru 3-1, ale o postupu rozhoduje zlatý set. Do něho vstupujeme 0:3, 1:4 a po celou dobu musíme soupeře stíhat 6:7, 6:8. Bitva je to neskutečná, diváci nám fandí, bojují s námi. My jsme po dlouhé době v pohárové Evropě a chceme do další fáze. To se nám nepodařilo, přesto jsme zanechali v kladenské sportovní hale dobrý volejbalový dojem a zaslouženě se smutkem v očích přijímáme potlesk diváků.