2. turnaj MČR juniorek v Praze 14.-16.2.2020

14,00h Šternberk – KP Brno

Neděle

10,00 DUKLA – Šternberk

12.00 OLYMP – KP Brno

Víkend plný volejbalu přinášíme našim příznivcům. Od pátku do neděle se hraje druhý turnaj juniorské Extraligy v naší hale v Přípotoční ulici. Naše juniorky vedené dvojicí trenérů Vojík-Černý, jsou v průběžném pořadí na 3. místě po prvním turnaji, který byl v Liberci ( viz. článek výše).

Ve včerejším večerním utkání hrála naše děvčata s libereckou Duklou. V obou družstvech jsou reprezentantky ročníku 2002/03.

Olymp: Plačková, Bartošová,van Gorp, Kopková

Dukla: Chaloupková, Smolková, Beldová, Věcková

V Olympu nastoupila a dobře zahrála i Kelnárová, reprezentantka 2004/05. Obě družstva se opírají i o zkušené hráčky ročníků 2000/01, Honzovičová, Bicanová, Jaňourová resp. Bartošová, Nováková.

PVK Olymp Praha – VK Dukla Liberec 3:2 (-15, 19,-16, 24, 9)

Zákl. sestava: Jaňourová, Bicanová, Macečková, Bartošová, Honzovičová, Bartecká - Plačková

Střídající: Kopková, Kelnárová, Čermáková, Hiklová

Dala se očekávat velká bitva, která také nastala. První set se nám vůbec nevydařil. V průběhu týdne jsme bojovali s celou řadou nemocí, nachlazení a také zraněními (M. van Gorp). To se asi odrazilo na průběhu prvního setu: 3:8, 8:16, 10:20, 14:24, 15:25. Až druhá polovina setu byla z naší strany podařená. Drobné změny v sestavě a jde se na to: 4:2, 9:6, 14:15, 18:24, 19:25. V polovině setu jsme se urvali, na podání je „Bici“ a na síti „Julka“ a je z toho dostatečný náskok i vítězství. Trápení a nepohoda pokračují. Do třetího setu jsme nevstoupili dobře. Rychle prohráváme: 0:4, 1:7, 5:15…Chvilku to vypadá, při podání Bartošová, že začneme stahovat, ale nic. Větší souboj svádějí v hledišti „ bubeníci-rodiče“ za velkými či malými bubny a neúnavným povzbuzováním. Za Olymp dvojice tatínků Čermák, Kelnár. Největší bitva se strhla v setu čtvrtém, tam už obě družstva předvádí volejbal vlastní jejich věkové kategorii, jsou k vidění pěkné výměny. Průběh je 10:10, 15:15, 20:21, 24:24, 26:24. Závěr je v rukách dobře podávající „Tonči“ a na síti dominuje Julie. Obě družstva kazí mnoho podání ( 6x Olymp, 7x Dukla). Zkrácený set se nám vydařil 6:6, 11:8, 15:9. Máme cenné vítězství do tabulky druhého turnaje.

Rychle domů odpočívat, zítra,dnes hrajeme od 9,00 hod se Šternberkem, který nás pečlivě z hlediště sledoval.

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk 3:1 (-24,24,21,13)

Zákl. sestava OLYMP: Jaňourová, Honzovičová,Macečková,Bicanová,kelnárová, Bartošová - Plačková

Střídající: Hiklová, Fomenková,Čermáková

Zákl. sestava SOKOL: Dosoudilová, Ambrožová,Kořínková, Lazárková, Látalová, Mědílková-Ambrůzová

Střídající: Abendroth

I druhé utkání bylo vyrovnané a rozhodovalo se až v koncovkách.

1.set 5:5,12:12,17:17,20:24,24:24,24:26

V koncovce prohráváme o 4 body, ale „Sarah“ dává přímý bod z podání, „Bici“ nekompromisně dvakrát skládá, ale nebyl by to dívčí volejbal, aby v závěru nedošlo ke zkaženému podání a následně přímému bodu z podání a prohráváme 24:26. Škoda.

2. set 9:6, 13:10,20:16, 23:22,26:24

Nehrajeme špatně, ale sráží nás zkažené servisy v důležitých okamžicích setu. Celkem jich bylo 5. Ale lépe přihráváme a kůlové hráčky jsou lepší než soupeřky.

3. set 9:5,13:11,15:13,18:16,23:17,25:21

V průběhu setu jsme neustále ve vedení o 2-5 bodů. Za stavu 18:17 soupeř kazí dvakrát po sobě podání, dostává nás „na koně“. „Tony“ dobře ulije proti smečařce, dá přímý bod z podání. „ Julie“ pálí diagonálu za diagonálou a v ní úspěšná.

4. set 5:1,8:7,12:7,16:9,22:10, 25:13

Soupeř podlehl našemu tlaku.

Máme druhé vítězství v turnaji. Julie, Bety a Aneta půjdou vyztužit družstvo žen v odpoledním utkání proti VK KP Brno od 17 hodin. Zítra hrají naše juniorky proti KP Brnu od 12 hod, ty právě teď hrají proti liberecké Dukle. Stav je nerozhodný 1:1 na sety.