MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

EX-JKY 2. část soutěže, 1. turnaj - skupina A - Pořadatel Liberec

Kompletní výsledky naleznete zde.

První zápas jsme odehráli proti družstvu Sokola Frýdek-Místek, které vyhrálo moravskou základní část, což vzbuzovalo určité obavy. Ty se naštěstí nepotvrdili a my jsme zápas vyhráli celkem hladce 3:0. Družstvo Frýdku je složené z hráček menšího vzrůstu, které vynikají především v obraně a nenápadným, ale účinným útokem. I proto jsme si po utkání celkem oddechli. Zápas velmi dobře odnahrávala Sarah Jaňourová, která kvalitou i distribucí nahrávek velmi pomohla všem útočnicím.

Sestava: Jaňourová, Honzovičová, Bartošová, van Gorp, Fomenková, Bartecká, libero: Plačková

Večer jsme nastoupili proti domácímu týmu Dukly Liberec. Vyrovnaný zápas se (mimo druhého setu) rozhodoval v koncovkách. My jsme bohužel vyhráli pouze jednu a tudíž prohráli 3:1. Utkání se z naší strany vyznačovalo velkým počtem chyb a nepozornosti, čímž jsme děvčatům z Dukly velmi pomáhali. Ale! Stačilo málo a výsledek mohl být i opačný.

Sestava: Jaňourová, Honzovičová, Bartošová, van Gorp, Bicanová, Bartecká, libero: Plačková

Střídaly: Fomenková, Čermáková, Kelnárová, Kopková, Kozačová

Nedělní zápas proti KP Brno bych osobně zařadil do kategorie „ustrašený, odevzdaný“. Na hřišti nebyl z naší strany viděl žádný náboj a tím jsme to Brňankám značně ulehčili a prohráli 3:0. Bohužel to možná bylo i částečně ovlivněno zraněním Martiny van Gorp, která předchozí zápasy odehrála celkem spolehlivě a obavami ze zranění Kláry Fomenkové. Ta nastoupila až ve třetím setu na post univerzálky a bylo vidět, že volejbal umí. Ale … V tomto zápase prožila křest ohněm Tonča Kelnárová a to velmi obstojně. Bohužel družstvo nehrálo a příliš ji nepomohlo.

Sestava: Jaňourová, Honzovičová, Bartošová, Bicanová, Kelnárová, Bartecká, libero: Plačková

Střídaly: Čermáková, Fomenková, Hiklová

Třetím místem jsme splnili cíl a udrželi jsme se v první skupině.

Příští turnaj se bude konat 15.-16. 2. 2020 v naší domácí hale na Olympu. Zveme všechny „přijďte nás podpořit.“