CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Juniorky bojovaly na 3. turnaji v Brně

Družstvo juniorek po pátečním tréninku v domácí hale nasedlo bez nemocné „Sáry“ do autobusu a vydalo se po znovu rozkopané D1 do Brna, dějiště třetího turnaje extraligy.

V sobotu se dobře vyspaly a po snídani a krátké poradě nastoupily k prvnímu zápasu s Duklou Liberec.

VK Dukla Liberec vs. PVK Olymp Praha 2:3 (16, 16, -21, -14, -13)

Základní sestava: Čermáková, Honzovičová, Bartošová, Fomenková, Bicanová, Bartecká, libero Plačková

Střídaly: van Gorp, Novotná, Macečková, Kelnárová

Do zápasu jsme nevstoupily vůbec dobře, nemohly jsme přihrát umístěné podání soupeře, smečařky se nescházely s nahrávačkou, blokařky nedocházely na dvojblok. První dva sety to vypadalo na pořádný masakr. Náš osamocený fanoušek/bubeník to nevzdal a hnal dívky k lepšímu výkonu. Ten nastal ve třetím setu, kdy trenér lehce pozměnil sestavu – van Gorp, Novotná, Macečková. Postupem času z „Kíti“ spadla nervozita, zpřesnila nahrávky a týmovým bojovným výkonem jsme zápas obrátily a vyhrály 3:2. Naše radost byla opravdu veliká! Křest ohněm extraligy juniorek si v tomto zápase odbyla naše mladá nahrávačka Tereza Novotná, která v určitých momentech zápasu pomohla vysokou nahrávkou do kůlu.

Rychle jsme se naobědvaly a už zase spěchaly na rozcvičku k zápasu s Frýdkem. Na nějaké trávení oběda nebyl vůbec čas 😦

Frýdek Místek vs. PVK Olymp Praha 1:3 (22, -21, -22, -22)

Základní sestava: Čermáková, Honzovičová, Kopková, van Gorp, Bicanová, Bartecká, libero Plačková

Střídaly: Macečková, Kelnárová, Hiklová

Dívky z Frýdku Místku předvedly v tomto zápase hezký bojovný výkon. Velmi obětavě polařily a hrály chytře středem sítě, na což jsme hlavně v prvním setu neměly odpověď. Postupně jsme zlepšily obranu na síti i v poli, ukázaly převahu v útoku a zaslouženě vyhrály.

K sobotní večeři jsme šly tedy s dvěma výhrami a začaly přemýšlet o pořádání finálového turnaje.

V neděli ráno jsme přišly o další zkušenou hráčku – Barteckou – kterou nevolnost nepustila na hřiště. Tato nepředvídaná událost zřejmě dívky ještě více semkla a ty odhodlaně a možná i trochu naštvaně nastoupily k utkání s velmi ambiciózním soupeřem. Družstvo Brna nenechalo nic náhodě a povolalo i hráčky extraligy žen.

PVK Olymp Praha vs KP Brno 2:3 (23, 23, -22, -16, -11)

Základní sestava: Čermáková, Kopková, Bicanová, Fomenková, Honzovičová, Bartecká, libero Plačková

Střídaly: Kelnárová, Hiklová

Nastoupily jsme v dobré náladě a s odhodláním poprat se o pořadatelství FINAL 6. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, „Bety“ polařila jako o život, „Kíťa“ to spravedlivě rozdávala, „Julča“ přesně přihrávala, „Fomy“ to otáčela do lajny, „Bici“ to propálila skrz blok, „Bára“ zastavila Denisu, „Anet“ složila jednonohu. Po dvou vybojovaných koncovkách to vypadalo na senzaci. Brněnský trenér znervózněl a musel hodně šachovat se sestavou, což se mu bohužel ve třetím setu povedlo. Sice jsme bojovaly až do konce, ale podlehly jsme 2:3, což znamenalo, že VK KP Brno bude pořádat finálový turnaj extraligy juniorek.