OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Volejbalistky Olympu vybojovaly stříbrné medaile v Českém poháru

V Přípotoční ulici se na medaili čekalo dlouho, přesněji pět let. Minulý víkend však čekání skončilo, když svěřenkyně trenérského tandemu Mitáč – Brom získaly na Final 4 Českého poháru stříbrné medaile. V sobotním semifinále nejprve přehrály 3-1 volejbalistky Prostějova. O den později pak sahaly ve finále po velké senzaci, když dlouho trápily favorizovanou Olomouc.

Pro volejbalový Olymp to byl úspěšný víkend.

„Po semifinálové výhře jsme se zklidnili a měli jsme šanci se poprat o pohár. Na finále jsme se připravili dobře, přidali jsme jeden další trénink v brněnské hale a seděli jsme přes hodinu u videa,“ řekl Stanislav Mitáč o přípravě na finále.

Do toho jeho svěřenkyně vstoupily proti obhájkyním z Olomouce nebojácně.

„Vlétli jsme do utkání neskutečně dobře. Vedli jsme o pět a více bodů. Koncovku jsme si však zkomplikovali, ale se štěstím jsme ji uhráli,“ okomentoval vypjatý závěr prvního setu Mitáč.

Olymp ho získal ve svůj prospěch v poměru 27:25 a pokračoval ve skvělém výkonu.

„Dařilo se nám téměř všechno, nechybovali jsme a Olomouc jsme zaskočili,“ řekl ke druhému setu kouč Mitáč.

Po něm už vedly volejbalistky Olympu před kamerami České televize nad Hanačkami 2-0 a dělil je od vítězství v Českém poháru jeden set.

„Tak jak jsme byly po dvou setech blízko, tak jsme k němu byly ještě hodně daleko, protože to zbývalo potvrdit třetím setem,“ uvědomoval si trenér Mitáč.

Olomouc reagovala střídáními, která se povedla a začala pomalu vývoj utkání otáčet na svou stranu, když nakonec zvítězila 3-2.

„Postupně nám docházely fyzické a psychické síly. Nenašly jsme už sílu,“ hlesl smutně Mitáč.

Přesto na svůj tým může být pyšný, když vrátil po pěti letech do Vršovic medailovou radost.

„Už jsme ji potřebovali. Klub na ni čekal dlouho a hráčkám taky pomůže. My jsme si vytyčili už loni medailové cíle, ale nevyšlo to. Letos jsme trošku za očekáváním v extralize, kdy dokážeme hrát s každým, ale bodově to nejsme schopni vyjádřit,“ líčí Mitáč. „Věřím, že tento úspěch nám pomůže. Dokázali jsme si, že volejbal hrát umíme,“ doplnil na závěr.