CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Kvalifikace na finálový turnaj MR starších žákyň, Svitavy 30.4. – 1.5. 2022

O víkendu 30.4. – 1.5. 2022 se konala kvalifikace na finálový turnaj MR starších žákyň ve Svitavách.

Družstvo starších žákyň PVK Olymp Praha se tohoto turnaje účastnilo v počtu 10ti hráček.

Účastníky skupiny „D“ bylo 8 družstev: TJ EMĚ Mělník, VK Madeta České Budějovice, VK Karlovy Vary, TJ Svitavy, PVK Olymp Praha, TJ lokomotiva Plzeň, TJ Jiskra Nová Bor, Happy sport Opava.

Turnaj jsme zahájili výhrou nad Novým Borem 2:0 (18, 22) po vyrovnaném výkonu, dařil se nám servis .

Ve druhém zápase jsme porazili velmi kvalitní tým z Českých Budějovic 2:0 (22,19). Na začátku prvního setu jsme měli problém s přihrávkou soupeřova servisu a na bloku. Během prvního setu jsme tyto činnosti zlepšili a přidali jsme náš kvalitní servis. České Budějovice měly na hřišti 2 kvalitnější smečařky než my, ale my jsme podali velmi kvalitní a kolektivní výkon podpořený dobrou hrou v poli. České Budějovice se nakonec v tomto turnaji umístily na 2. místě, takže pro nás to byl velmi cenný „skalp“ a náš nejlepší výkon v turnaji.

Bohužel v dalším zápase jsme ztratili bod s „teoreticky“ horší Opavou, výhra 2:1 (20, -10, 12). Po kvalitním výkonu s Budějovicemi jsme nedokázali v předvedené kvalitě pokračovat. V druhém setu jsme byli v hlubokém útlumu, nedařil se příjem, proto jsme si nepřipravili útok a uhráli jen 10 bodů v setu. Ve třetím setu jsme prohrávali už 0:5, ale dokázali jsme se zvednout bojovnou hrou v poli a v útoku. Set jsme vyhráli 15:12

Poslední sobotní zápas s Karlovými Vary jsme prohráli 0:2 (-18, -18). Karlovy Vary byli lepší v přihrávce servisu, v mezihře a zvláště v servisu, kde jsme se nedokázali prosadit kvalitou a servis jsme i kazili.

První nedělní zápas s Plzní nás v prvním setu Plzeň překvapila obrovskou bojovností a vůlí po vítězství, přehráli nás úplně všude, my jsme na jejich excelentní výkon nedokázali vůbec reagovat a uhráli pouze 10 bodů. Ve druhém setu se Plzni přestal dařit servis a my jsme se naopak chytili na příjmu, útoku a servisu. Druhý a třetí set jsme vyhráli a nakonec tedy výhra 2:1(-10, 18, 10)

Druhý nedělní zápas se Svitavami se opět nevyvíjel podle našich představ. Svitávám se dařilo v útoku a my nebyli schopni zablokovat nebo pochytat v poli jejich dvě smečařky. Plně se projevilo, že neumíme bránit levorukou smečařku na hlavním kůlu soupeře. Tento zápas byl pro nás klíčový, pro postup do finále MR jsme nutně potřebovali získat 3 body, což se nám nepodařilo. Prohra 0:2 (body 20,23). Svitavy nakonec skončily na 4. místě před námi.

Poslední zápas s Mělníkem, který celý turnaj vyhrál jsme prohráli 0:2 ( body 22,20).

V tomto turnaji jsme skončili na nepostupovém 5. místě s 10ti body, na 3. postupující Karlovy Vary jsme ztratili 4 body a do finále MR v Bílovci jsme nepostoupili. Způsobeno to bylo ztrátou bodu s Opavou, prohrou 0:2 s Karlovými Vary bez bodu a prohrou se Svitavami 0:2.

Turnaj jsme odehráli s dvěma nahrávačkami, protože hru na jednu nahrávačku zcela nezvládáme, toto jsme si ověřili na posledním turnaji PP na Kometě, kde jsme s jednou nahrávačkou odehráli 2 zápasy. V další přípravě se ale na hru na jednu nahrávačku musíme zaměřit, vzhledem k odchodu části kolektivu do vyšší kategorie. Dále se musíme zaměřit na zrychlení útoku středem, nahrávku za hlavu, příjem podání a hlavně směrování a časování bloku, hlavně ve vazbě na levoruké směčaře. Dalším naším problémem je, že nedokážeme striktně reagovat na taktické pokyny před a během zápasu, např. ohledně směrování útoku, případných zalívek a taktiky blokování. Na tyto naše problémy bychom se měli zaměřit v dalších tréninkových jednotkách