OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

3. kolo PP starších žákyň, PVK Olymp Praha

V neděli 12.12. 2021 se konal 3. turnaj PP starších žákyň v hale Orionu v Dolních Břežanech.

Po 2. turnaji na Kometě, kdy nám postup do 1. ligy „utekl“ o 2 míče jsme opět bojovali o postup mezi pražskou elitu - 1. ligu PP starších žákyň. Zajímavostí bylo, že jsme se letos poprvé sešli vzhledem k Covidové situaci v plném počtu 13ti hráček a na soupisku jsme mohli napsat i libero.

Bohužel hned v prvním zápase s Dansportem se nám nedařilo podle naších představ. Nedařilo se nám na přihrávce servisu a následně jsme si neměli z čeho připravit útok. Celé dva sety jsme měli problémy s vlastními nevynucenými chybami ve všech herních činnostech. Ani bojovnost družstva, vzhledem k atmosféře na hřišti nebyla na potřebné výši. Počet uhraných míčů 52 ve dvou setech nebyl úplně špatný, ale bohužel prohra 0:2 (-28,-24)

Před druhým zápasem s Orionem jsme udělali psychologicko-taktickou poradu, po které nastoupily hráčky do utkání s větší odhodláním a hlavně daleko větší bojovností. V poli se podařilo sebrat pár těžkých balónů, takže najednou bylo z čeho útočit na bod. Zlepšila se úspěšnost na přihrávce balonů zadarmo, na přihrávce servisu. Pro postup jsme věděli, že je nutná výhra 2:0, což se podařilo, sety (17,16).

Třetí zápas s Mikulovkou, jsme museli také vyhrát 2:0. To byla podmínka postupu do 1. ligy. Tato skutečnost nás psychicky nesvázala. Pokračovali jsme v bojovném výkonu, vzhledem k příznivému průběhu 1. setu jsme v každém setu i 6x střídali. Celkem v pohodě jsme zápas vyhráli 2:0 (13,20) a čekali na výsledek posledního utkání, který rozhodoval, kdo postoupí.

V posledním utkání turnaje Dansport prohrál s Orionem 1:2 a vhledem o našemu dobrému poměru míčů jsme postoupili zaslouženě ( i vzhledem k minulému turnaji na Kometě) do 1. ligy PP. Samozřejmě příští turnaj PP bude bojem o udržení v elitní čtyřce.

V tomto turnaji bych ocenil skutečnost, že po výpadku v 1. zápase jsme se dokázali naší trpělivostí vrátit k dobrému výkonu v turnaji, který nám zajistil konečně postup do 1. ligy.

V celkové tabulce PP jsme současně na 6. místě s 63 body, před námi je na 5. místě Kometa „B“ s 64 body a Orion na 4. místě s 65 body.

Poděkování patří i cca 20ti rodičům, kteří nám v hale Orionu od našeho 2. zápasu vytvořili opravdu domácí prostředí a na postupu mají také zásluhu.

Michal Kužel, asistent hlavní trenérky Andrei Kelnárové