OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

Juniorky, kadetky a starší žákyně strávily konec prázdnin na soustředění v Kolíně

V pondělí brzy ráno nastupují hráčky a trenéři Olympu do autobusu směr Kolín. Cesta rychle ubíhá a máme relativně dost času se před dopoledním tréninkem ubytovat na zimním stadionu.

Na první trénink vyrážíme pěšky společně – cesta na halu trvá nejpomalejším 5 minut – za slunečného dopoledne je to příjemné. Rozložíme 2 volejbalová hřiště a jednu hrací plochu využijeme ke kondičnímu cvičení pod drobnohledem Štefana. Večerní tréninkovou jednotku věnují družstva individuálnímu zdokonalování činností.

Program druhého dne začíná ranním výběhem na 30 minut. Čelo pelotonu vede Michal, Štefan se drží mezi holkami a Jirka uzavírá grupetto. K výběhu se k nám nedlouho po startu přidal déšť, který nám porci 4,75 km trochu znepříjemnil. Od dopoledních tréninků v hale se k naší trenérské partě přidal Honza. Holky makají i celý druhý den a těší se již na odpočinek do pokojů.

Ani ve středu holky nepřišly o ranní výběh Kolínskými lesy – tentokrát za krásného počasí. Dopolední tréninkovou fázi strávily všechny 3 skupiny tréninkem na míčích v hale. Po nezbytném doplnění energie obědem a odpočinkem juniorky vyrazily na turnaj v deblech a kadetky se žákyněmi vyběhly zkoumat kopečky do místních lesů. Večer ještě hodinka přihrávání a šlo se nabírat síly do dalšího dne.

Déšť nás vítá v předposledním dni našeho soustředění. Nezbytná poctivá snídaně, hlavně v podání trenérů Jirky a Michala. Poté si dopřáváme trochu času na trávení prací a sledováním hokejového tréninku místní mládeže a v 10 hodin jdeme opět rozhýbat těla do haly. Odpolední fázi zvládají všechny 3 družstva na míčích. Večerní trénink kadetky využijí na turnaj v „nudlích“, juniorky pilují příjem a náhru a nejmladší skupina sleduje na třetím kurtu přátelský zápas Kolínských mužů.

Po probuzení do pátečního rána míříme na snídani, kde nabereme energii na poslední trénink soustředění. Kadetky a juniorky spojí síly a odehrají společný turnaj v „nudlích“. Kadetky se většinu tréninku věnují nácviku obrany v poli a nakonec si střihnou mezi sebou také „nudlový turnaj“. Před nástupem do autobusu nám místní restaurace připraví svíčkovou, na které si všichni náramně pochutnali.

Na soustředění všechna družstva odvedla plno práce, zranění se nám až na drobné výjimky vyhýbala a děvčata si užila nejen tréninků ale i program mezi tréninky, který nám nabízel Kolínský zimní stadión.

Michal Grivalský, trenér kadetek