OLYMP
CENTRUM SPORTU
MINISTERSTVA VNITRA
PVK OLYMP Praha

PVK Olymp Praha – vrcholová složka – ženy, juniorky a kadetky na společném soustředění ve Vésce u Olomouce

  • Standa, Jirka, Michal, Paolo, Honza a Ondra
  • ŽÁja, Lucie, Lucka, Aneta, Anetka, Verča, Johy, Pešu, Micha, Téra
  • JKYBára, Barča, Barbora, Áďa, Kája, Míša, Sára, Monča, Tonča, An, Naty, Štěpa, Adél, Káťa, Káča
  • KKYNaty, Anička, Mája, Adri, Kája, Verča, Róza, Nela, Terka, Týnka, Eliška, Elda, Lůca
  • … a také řidič Láďa

Druhý srpnový týden jsme využili ke společnému kondičnímu soustředění ve Vésce u Olomouce, lépe u Šternberka. Domů se vracíme s veselou náladou, protože se nikdo nezranil nemuseli jsme navštívit ani nejbližší zdravotnické zařízení (jako v loňském roce). V autobuse za námi je klid, protože všechna družstva pracovala velmi dobře a tvrdě. Objem byl obrovský, trénovali jsme i 7 hodin denně a pak následovala večerní regenerace.

Každé družstvo mělo jeden trénink denně v hale, kde jsme bez výskoků drilovali herní činnosti a součinnosti útočných a obranných kombinací. O kondiční stránku družstev se staral Paolo, spolu s trenéry, každé družstvo navíc absolvovalo kondici v bazénu (130 cm). Kruhové tréninky se nesly v duchu volejbalových rozeher (20 – 30 sporadicky i 40 vteřin) s krátkými 4-10 vteřinovými odpočinkovými intervaly – to celé i 2-2,5 hod. Ranní výběhy na lačno s Honzou, jízdy na kole (etapa v kopcovitém a říčním prostředí cca 35 km), já letos dojel v křečích, podcenil jsem přípravu a druhý den s kadetkama jsem jel na elektrokole – jsem srabik. Michal taky, ale byl omluven operací ploténky, Jirka je stařec. Honza se každý večer staral o znovunabytí ztracených sil v regenerační lince Sporthotelu (bazén, sauny, vířivka, masáže). Strava byla na dobré úrovni, nikdo se večer nedojídal, protože víska Véska nemá žádný obchůdek. Kondiční tréninky a čas jídla byly vylepšeny podívanou na finálové utkání OH 21 Tokio (USA – Brazílie 3:0 a Srbsko – J. Korea 3:0).

Nechybělo ani soupeření trenérů v oblíbených sportech – tenis, stolní tenis, benďas, i tyto sporty mají stále stejného favorita.

Děvčata chválíme, odvedly velmi dobrý výkon, byla to dřina.

S. Mitáč – trenér družstva žen